خانه / عکس / عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶
عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96

عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶

عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶

سی و پنجمین جشنواره جهانی فجر ۹۶ در حال برگزاری است. بازیگران در جشنواره جهانی فجر ۹۶ حضور می یابند. پورتال وهاران در این مقاله عکس های بازیگران در جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶ را برای شما عزیزان منتشر می کند.

***

همچنین ببینید:

بیوگرافی داوران سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶

***

تاریخچه جشنواره جهانی فیلم فجر

برگزاری اولین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر به سال ۱۳۶۱ باز می گردد. جشنواره فجر، به عنوان بزرگترین جشنواره فیلم ایران، هر ساله در تهران برگزار می شود. این رویداد عرصه ای مناسب برای تبادلات فرهنگی ، نمایش دستاوردهای خلاقانه سینماگران مطرح و نیز تقدیر از فیلم های ملی و بین المللی است. این جشنواره از زمان تاسیس تا کنون نقش مهمی در پیشرفت سینمای ایران ایفا نموده و هر ساله کارگردانان پیشکسوت و فیلم سازان جدید آثار خود را در آن به نمایش گذاشته اند.

در سال هایی که از طول عمر این جشنواره می گذرد، آیین نکوداشت شخصیت های مهم سینمای جهان برگزار شده است. از شخصیت هایی که در مقام داور نیز با جشنواره فیلم فجر همکاری داشته اند، می توان به عنوان نمونه به فولکر شلوندورف، کریشتف زانوسی، رابرت چارتف، سمیح کاپلان اوغلو، بروس برسفورد، پرسی ادلون، پل کاکس، شیام بنگال، بلا تار، یان تروئل، هلما سندرس برامس، الیا سلیمان، آنییژکا هولاند، آندری زویاجینتسف، رستم ابراهیم بکف و ….. اشاره کرد.

از آثار اولیه به یاد ماندنی و تاثیر گذار فیلم سازان مطرح که در این جشنواره از آن ها تقدیر شده و جوایزی نیز به آنان اهدا شده است می توان به مابوروزی ساخته هیروکازو کره ادا، قول ساخته برادران داردن، ابرهای بهاری ساخته نوری بیلگه جیلان، ۲۳ ساخته هانس کریستین اشمید، منابع انسانی ساخته لوران کانته، ناپولا ساخته دنیس گانسل، بازگشت ساخته آندری زویاجینتسف، زندگی دیگران ساخته فلوریان هنکل فون دونرسمارک و ….. اشاره کرد.

همچنین بخوانید:  فیلم ناراحت کننده از علت جدایی فرحناز منافی ظاهر و حسین محب اهری

در دوره های مختلف جشنواره فجر سینماگران صاحب سبک و نخبه ای از جمله کوستا گاوراس، فرانچسکو رزی، تئو آنگلوپولوس، ماریو مونیچلی، مصطفی عقاد، داریوش خنجی و … در جشنواره فجر حضور داشته اند و جایزه یک عمر فعالیت سینمایی را از آن خود کرده اند.

سی و پنجمین دوره جشنواره، به دبیری رضا میرکریمی از اول تا هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

***

همچنین ببینید:

بیوگرافی داوران سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶

***

عکس های جشنواره جهانی فجر ۹۶

عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96 عکس های بازیگران در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر 96

***

همچنین ببینید:

بیوگرافی داوران سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۹۶

***

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

خانواده علی دایی در رستوران فریبا نادری + عکس

عکس دیده نشده از بارداری فریبا نادری به همراه همسرش

عکس دیده نشده از بارداری فریبا نادری به همراه همسرش فریبا نادری یکی از بازیگران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *