مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید

عکس , فرهنگ و هنر ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید

در این شب ها و به عنوان سریال نوروزی ۹۶ سریال مرز خوشبختی از شبکه دو در حال پخش است. پوریا پورسرخ در مرز خوشبختی نقش حمید را بازی می کند. حمید در سریال مرز خوشبختی نقش پسری را بازی می کند که شاگرد یک طلا فروشی است اما با همدستی دوستش امیرحسین آرمان در نقش امیر از طلافروشی صاحب کارش دزدی می کند و همین هم اغاز یک ماجرایی است که به صورت سریال هر شب مخاطبین را پای تلویزیون می نشاند.

گفتگو با پوریا پورسرخ در سریال مرز خوشبختی

پوریا پورسرخ در سال ۱۳۸۵ با بازی در سریال وفا به کارگردانی محمدحسین لطیفی به عنوان چهره ای جدید مطرح شد و پس از آن این مسیر را با ایفای نقش های متنوع و متعدد دیگری ادامه داد.پوریا پورسرخ

به دعوت پوریا پورسرخ که در این سریال نوروزی نقش حمید، شاگرد طلافروش را بازی می کند، برای گفت وگو به یک رستوران کوچک رفتیم.

مسلما مخاطبان چهره این بازیگر را بارها از پشت قاب شیشه ای تلویزیون دیده اند، اما شاید شناختی کافی نسبت به شخصیت او نداشته باشند؛ اما کافی است یک ساعت کنار پورسرخ بنشینید تا متوجه مرام و معرفتش شوید. او به حدی مهربان و لوطی مسلک است که با خوردن هر لقمه غذا به شیشه رستوران می زد و از عوامل پشت صحنه دعوت می کرد داخل بیایند و حتی اگر شده یک لقمه از غذای او را بخورند. ماحصل گفت وگوی ما را با پوریا پورسرخ در ذیل می خوانید و البته تلاش کردیم ادبیات خاص خودش در طول مصاحبه حفظ شود. یکی از تکیه کلام های این بازیگر استفاده از واژه روراست است!

شما قبلا با حسین سهیلی زاده کارگردان مجموعه مرز خوشبختی در سریال دختران حوا همکاری داشتید. علاقه مند به همکاری دوباره با این کارگردان بودید یا نقشی را که به شما واگذار شده بود، دوست داشتید؟

روراست در وهله اول کار با حسین سهیلی زاده مهم بود. من قبلا با او کار کرده بودم. صادقانه بگویم او یکی از آدم های شریف است. هم سالم است و هم این که پشت صحنه خیلی خوبی دارد. کار ما در مجموعه مرز خوشبختی فوق العاده سخت است. مسلما کار را که ببینید متوجه می شوید، چون اکثر لوکیشن های این مجموعه خارجی است، آن هم در زمستان. البته برای دوستانی که به شکل تخصصی شناختی از فیلم و سریال ندارند، این را توضیح می دهم. منظور از لوکیشن خارجی، یعنی خیابان، دشت و… .
مجموعه مرز خوشبختی یکی از سخت ترین کارهایی بود که در زندگی ام داشتم. در این سه ماه و اندی که سر ضبط بودیم در مجموع ده روز هم آف (استراحت) نداشتم. سهیلی زاده از آن دست کارگردانان تکنیکی است و تکنیک را خیلی خوب می شناسد. روراست خیلی از او یاد گرفتم و حتی دزدیدم

همه چیز این سریال درست و درمان پیش رفته است. کار با سهیلی زاده سختی ها را می پوشاند. از طرف دیگر در دو کار اخیر تلویزیونی ام کیمیا و برادر به کارگردانی جواد افشار نقش منفی بازی کرده بودم. دلم نمی خواست پشت سر هم نقش منفی بازی کنم، چون روی قضاوت مردم یک کم تاثیر می گذارد. همین مزید بر علت شد که در مجموعه مرز خوشبختی بازی کنم. امیدوارم خروجی اش همانی شود که مردم دوستش دارند.

درباره نقشتان بگویید که در این مجموعه مخاطبان قرار است کدام پوریا پورسرخ را ببینند؟

اتفاقا از آن نقش هایی است که برخی از رفتارهایش به شخصیت واقعی خودم خیلی نزدیک تر است. البته حمید یکسری مسائلی دارد که من ندارم؛ مثلا دزدی می کند، ولی من دزدی نمی کنم! البته نمی دانم اگر یک شب گرسنه بخوابم این کار را انجام می دهم یا نه!
نقش حمید مصداق خیلی از جوانان ایرانی این دوره است. جوانانی که با نگاه به اطرافشان به خودشان می گویند چرا آدم هایی هستند که به خاطر موقعیت و رانت ویژه ای که دارند، دستشان در جیب بغلی است؛ یعنی در جیب مردم، ولی هیچ کس هم کاری به کار آنها ندارد! آن وقت با خودشان می گویند پس آینده من در این بازار چه می شود؟ به همین دلیل همان جوان تصمیم می گیرد از راه نادرست زندگی خودش را به سر و سامان برساند. البته خانم، من به یک چیزی خیلی معتقدم؛ به نظرم کسی که لقمه پدر و مادرش را خورده باشد، نمی تواند این کار را کند. متاسفانه مسائلی مانند اختلاس ها باعث شده مردم به جامعه اطرافشان بی اعتماد شوند و فکر می کنند جنگی است که در آن عقب مانده اند. حمید مصداق این آدم هاست که با خودش می گوید همه می زنند و هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد. خب پس چرا من این کار را نکنم.

با توجه به این که زبان این مجموعه طنز است، آیا شخصیت حمید هم رگه هایی از طنز دارد؟

بیشتر کارهایی که کرده ام طنز موقعیت است، اما وقتی توی زمین می روید، می بینید این گونه نیست؛ چراکه تماشاچی ما آن قدر عمیق نگاه نمی کند و حوصله برای کار نمی گذارد، ولی مجموعه مرز خوشبختی طنز موقعیت است. درباره شخصیت خودم هم باید بگویم که به درخواست کارگردان یا خودم صحنه را جذاب کردیم تا برای مخاطبان جذاب باشد.
مرز خوشبختی جزو کارهایی است که مدعی نیست. از سوی دیگر، من مثل فوتبالیستی هستم که در تیم دیگری بازی می کند، اما دلش با تیم قبلی اش هم هست. من سیروس مقدم و محسن تنابنده را خیلی دوست دارم، حتی با این دو دوست مسافرت هم رفته ام. هر کاری را که از آنها پخش می شود، حتی اگر ایران هم نباشم حتما دانلود می کنم و می بینم. سریال آنها هم قرار است نوروز پخش شود. برایشان آرزوی موفقیت می کنم، حتی کمی هم هیجان زده هستم. ما هم به اندازه خودمان حتما مخاطب خواهیم داشت.

پخش نوروزی مرز خوشبختی تاثیری در انتخاب شما برای بازی در این سریال داشت؟

نه، ابدا. بیشترین چیزی که در انتخابم تاثیر داشت، حضور سهیلی زاده بود به عنوان کارگردان.

رقابت بین سریال شما و سریال سیروس مقدم برایتان چقدر هیجان انگیز است؟

هیجان زده هستم. خوشحالم یک کار خوب از سیروس مقدم و محسن تنابنده پخش می شود. ما هم یک کار خوب داریم. جنس و نوع کارها با هم فرق دارد.

پس نوروز امسال پوریا پورسرخ را در یک نقش متفاوت می بینیم؟

نه، اصلا متفاوت و متمایز نیست. از نظر من نقش، نقش است. متفاوت چی هست؟!

منظورم نسبت به نقش های قبلی تان است.

من نسبت به کلمه نقش متفاوت گارد دارم. هر نقش تفاوت هایی دارد. حال برخی نقش ها نزدیک به هم هستند.

با توجه به این که نقش های مختلفی را در سینما و تلویزیون تجربه کرده اید، آیا مخاطب تلویزیون و سینما برایتان تفاوت دارد؟

به نظرم دوربین ها با هم فرق ندارند. ممکن است پروانه ساخت ها متفاوت باشد، اما نباید بگویم این خوب است و آن بد. برخی از سوءمدیریت ها باعث می شود که تعدادی از بازیگران تلویزیون از عرصه سینما حذف شوند و به نوعی انگ تلویزیونی بودن به آنها زده می شود. برای مثال شنیده می شود با وجود این که برخی از پروژه های تلویزیونی به بازیگران بدهکار هستند، اما برخی از برنامه های سال تحویل شبکه های تلویزیونی از بازیگران سینما دعوت به عمل می آورند و دستمزدهای آنچنانی به آنها پرداخت می کنند. نمی دانم این خبرها تا چه حد صحت دارد. جای تعجب داشت که در برنامه های تحویل سال ۹۵ از بازیگران سریال کیمیا دعوت نشد. بازیگران فعال در حوزه تلویزیون به نوعی مرغ عزا و عروسی شده اند؛ هم پیشنهادهای سینمایی را از دست می دهیم و هم در تلویزیون آنچنان که باید و شاید به ما توجه نمی شود.

برخی بازیگران معتقدند که با یک فیلمنامه ضعیف می توانند نقش خودشان را بخوبی در بیاورند. شما در این دسته قرار می گیرید یا نه؟

زمانی اشتباه می کردم و تصورم این بود نقش برای من خیلی تاثیرگذار است، اما بعدها فهمیدم اگر با یک کارگردان خوب کار کنم، حتی اگر فیلمنامه ضعیف باشد و نقش روی کاغذ جاندار نباشد، می توان آن را خیلی خوب درآورد. من خیلی شکل ظرف کارگردان می شوم و به حرف او گوش می دهم. مثلا در «آناهیتا» همانی می شوم که حمیدنژاد از من می خواهد یا در کار سهیلی زاده، شهبازی، لطیفی و… همان شکلی می شوم که انتظار دارند. اصولا به تالیف در بازیگری اعتقاد ندارم. البته برای حرف بزرگ ترها احترام زیادی قائل هستم و احترامشان برای ما واجب است، اما من نظر خودم را می گویم. با کارگردان خوب، کارم خوب بوده و با کارگردان ضعیف، خوب نبودم. البته خیلی از بازیگران قوی هستند و در کار ضعیف خودشان را مثل مروارید نشان می دهند.

یعنی کارگردان ضعیف باشد، بازی شما هم ضعیف خواهد بود؟

دست خودم نیست، چون شکل خواسته های کارگردان می شوم. وقتی کارگردان نقش را ضعیف می بیند، من هم به شکل خواسته او می شوم.

آیا بین نقش هایی که تا به امروز دیده اید، شخصیتی بوده که دوست داشتید شما ایفاگرش بودید و به نوعی حسرتش به دلتان مانده باشد؟

توی سینما یا تلویزیون!

تلویزیون.

کیان ایرانی را در مختارنامه خیلی دوست داشتم. من نقش های تاریخی را خیلی دوست دارم و این ژانر برایم خیلی جذاب است. نقشم را در رستاخیز خیلی دوست داشتم. البته در تلویزیون هم پیشنهاد بازی در سریال های تاریخی را داشتم، ولی روراست نقش ها را دوست نداشتم یا این که احساس کردم برای من مناسب نیست.

عکس های جدید پوریا پورسرخ فروردین ۹۶

مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید مصاحبه با پوریا پورسرخ در مورد سریال مرز خوشبختی + عکس های جدید

بیوگرافی پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ (زاده ۴ تیر ۱۳۵۶) بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است. پوریا پورسرخ در سال ۱۳۸۵ با بازی در سریال وفا به کارگردانی محمدحسین لطیفی به‌عنوان چهره‌ای جدید مطرح شد و پس از آن این مسیر را با ایفای نقش‌های متنوع و متعدد دیگری ادامه داد.

وی در همین سال با حضور در فیلم روز سوم نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر شد. پورسرخ مسیر بازیگری را با بازی در فیلم‌هایی نظیر آناهیتا ساخته عزیزالله حمیدنژاد، عیار ۱۴ ساخته پرویز شهبازی، روز رستاخیز ساخته احمدرضا درویش ادامه داد. وی در اولین فیلم سه‌بُعدی تاریخ سینمای ایران آقای الف علی عطشانی در نقش آقای الف ایفای نقش کرد و بازی در طولانی‌ترین سریال ایرانی(کیمیا) را در کارنامه دارد. پورسرخ در رشته رزمی تکواندو دارای کمربند مشکی است.

فیلم شناسی پوریا پورسرخ 

سالنام فیلمسمتکارگرداناکرانتوضیحات
۱۳۹۵ثبت با سند برابر استبازیگربهمن گودرزی۱۳۹۵
۱۳۹۴عشق و جنونبازیگرحسن نجفیآبان ۱۳۹۴
۱۳۹۴عاشق‌ها ایستاده می‌میرندبازیگرشهرام مسلخی۱۳۹۴ اکران خصوصیفیلم دربارهٔ جنگ تحمیلی و خانواده‌های عراقی
۱۳۹۳دوربینبازیگرمحسن توکلیاکران خصوصی
۱۳۹۳لامپ ۱۰۰بازیگرسعید آقاخانی۱۳۹۳حضور افتخاری در نقش پوریا پورسرخ
۱۳۹۲روز رستاخیزبازیگراحمد رضا درویشمجوز اکران نگرفتهفیلم رکورد دار کاندید در جشنواره فجر است و پورسرخ در این فیلم در نقش پسر عمر بن سعد است
۱۳۹۲قرار بعدی همان‌جابازیگرمحسن توکلی
۱۳۹۱آقای الفبازیگرعلی عطشانی۱۳۹۲نقش آقای الف (امیر ادیب)
۱۳۸۹آخرین سرقتبازیگرپدرام علی‌زاده۱۳۹۰-برنده بهترین آنانوس از خانه سینما با صدای پوریا پورسرخ
۱۳۸۹گلوگاه شیطانبازیگرحمید بهمنی
۱۳۸۹هر چی خدا بخوادبازیگرنوید میهن‌دوست
۱۳۸۸ناسپاسبازیگرحسن هدایتدر نقش

آمیل

۱۳۸۸چراغ قرمزبازیگرعلی غفاریدر نقش بهروز
۱۳۸۸شیر و عسلبازیگرآرش معیریاناردیبهشت ۱۳۸۹
۱۳۸۸به دنبال خوشبختیبازیگربهمن گودرزیاکران نشدپخش در شبکهٔ نمایش خانگی
۱۳۸۷آناهیتابازیگرعزیزالله حمیدنژاد
۱۳۸۷خاطرهبازیگرنادر طریقت
۱۳۸۷دلخونبازیگرمحمدرضا رحمانی
۱۳۸۷حرکت اولبازیگرفرهاد نجفیاکران نشدپخش در شبکهٔ نمایش خانگی
۱۳۸۷عیار ۱۴بازیگرپرویز شهبازی۱۳۸۸
۱۳۸۵روز سومبازیگرمحمدحسین لطیفی-کاندیدای سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول برای پوریا پورسرخ
۱۳۸۵پسران آجریبازیگرمجید قاری‌زاده
۱۳۸۵مصائب دوشیزهبازیگرمسعود اطیابی
۱۳۸۵مهمانبازیگرسعید اسدی
۱۳۸۴جنایات و جنحهبازیگرحمیدرضا محسنیپخش نشد

مجموعه تلویزیونی پوریا پورسرخ 

 1. مرز خوشبختی (حسین سهیلی زاده، ۱۳۹۵)(ویژه عید نوروز) شبکه۲
 2. برادر (جواد افشار، ۱۳۹۵)(ویژه ماه رمضان) شبکه ۲
 3. بیمار استاندارد (سعید آقاخانی، ۱۳۹۴)(ویژه عید نوروز) شبکه۳
 4. کیمیا (جوادافشار، ۱۳۸۹/۱۳۹۴)شبکه۲
 5. شام ایرانی (سروش صحت، ۱۳۹۳)(پخش در شبکه خانگی، ۱۳۹۴)
 6. دختران حوا (حسین سهیلی زاده، ۱۳۹۱) شبکه پنج سیما
 7. ماتادور (فرهاد نجفی، ۱۳۹۱) شبکه یک
 8. مرد نقره‌ای (کاظم معصومی، ۱۳۹۱) شبکه شما[۲]
 9. مسیر انحرافی (بهرنگ توفیقی، ۱۳۹۰) شبکه۳
 10. سقوط آزاد (علیرضا امینی، ۱۳۹۰)
 11. پایتخت (سیروس مقدم، ۱۳۸۹)شبکه۱
 12. رستگاران (سیروس مقدم، ۱۳۸۸) شبکه۳
 13. روز حسرت (سیروس مقدم، ۱۳۸۷)
 14. شکرانه (سعید سلطانی، ۱۳۸۶)
 15. ساعت شنی (بهرام بهرامیان، ۱۳۸۶)
 16. صاحبدلان (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۵)
 17. وفا (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۵)
 18. فرار بزرگ (محمدحسین لطیفی، ۱۳۸۴
 19. پیکسل (محمد حسین لطیفی، ۱۳۹۵)

افتخارات پوریا پورسرخ 

 • نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد برای نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی روز سوم در بیست و پنجمین جشنواره فجر[نیازمند منبع]
 • نامزد دریافت تندیس حافظ بهترین بازیگر نقش اول مرد درام برای بازی در سریال کیمیا

گرداوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

 

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of