محمد باقری معتمد تکواندوکار ایرانی از ایران رفت

اخبار ۱۵ آذر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

محمد باقری معتمد تکواندوکار ایرانی از ایران رفت

یک قهرمان المپیک دیگر از ایران رفت

محمد باقری معتمد دارنده نشان نقره المپیک لندن برای تیم ملی تکواندوی آذربایجان به عنوان یار کمکی در مسابقات جام جهانی مبارزه خواهد کرد.این برای نخستین بار نیست که یک تکواندو کار ایرانی برای تیم ملی آذربایجان مسابقه می دهد و به نظر می رسد که برای آخرین بار هم نخواهد بود.

مهاجرت محمد باقری معتمد تکواندو کار از ایران

محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن قصد دارد تا با مهاجرت از ایران تکواندو را در کشوری دیگر دنبال کند. او گلایه هایی از برخی رفتار ها دارد. رییس فدراسیون تکواندو نیز می گوید او ناعادلانه قضاوت کرده است.

محمد باقری معتمد دارنده نشان نقره المپیک لندن برای تیم ملی تکواندو آذربایجان به عنوان یار کمکی در مسابقات جام جهانی مبارزه خواهد کرد.

مسابقات فینال گرندپری در سال ۲۰۱۶ با حضور ۱۶ تکواندوکار (هر وزن دو نماینده) براساس آخرین رنکینگ اعلام شده درماه اکتبر در ۴ وزن زنان و مردان طی روزهای ۱۹ و ۲۰ آذرماه و مسابقات جام جهانی نیز روزهای ۲۲ و ۲۳ آذرماه در «باکو» آذربایجان برگزار می شود.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابت های جام جهانی می توانند از ۲ تکواندوکار سایر کشورها به عنوان یار کمکی استفاده کنند.

با توجه به قانونی که در سال ها گذشته نیز در مسابقات اعمال می شد، محمد باقری معتمد نایب قهرمان المپیک لندن طی ۱۰ روز گذشته راهی کشور آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور تمرینات خود را پیگیری می کند و گویا قرار است در مسابقات جام جهانی به عنوان بازیکن کمکی برای تیم ملی تکواندوی آذربایجان وارد شیاپ چانگ شود.

مهماندوست گفت:از باقری معتمد به عنوان یار کمکی در جام جهانی آذربایجان استفاده خواهیم کرد.

محمد باقری معتمد دارنده مدال نقره المپیک که با دلخوری از اردوهای تیم ملی کنار رفت، گفته بود که برای ادامه راه در دنیای قهرمانی، برای کشور دیگر مبارزه خواهد کرد و قصد مهاجرت دارد.

وی هم اکنون برای جام جهانی آذربایجان به تیم کشور میزبان پیوسته و قرار است که فعلا تنها در این مسابقه ها شاگرد مهماندوست باشد.

این برای چندمین بار است که تکواندوی ایران شاهد مهاجرت بازیکنان شاخص است. پیش از این نیز میلاد بیگی، تکواندوکار ایرانی تیم ملی آذربایجان برای این این کشور در المپیک به مدال برنز رسید.

صحبت های مهماندوست درباره باقری معتمد

مهماندوست درخصوص پیوستن باقری معتمد به تیم آذربایجان گفت:ما مجبور شدیم که از بازیکن کمکی استفاده کنیم چون یکی از بازیکنان در مسابقه های اوپن کرواسی زانویش به شدت آسیب دید. از باقری معتمد نیز فعلا به عنوان یار کمکی استفاده می کنیم و تنها برای جام جهانی از او بهره خواهیم برد زیرا در جام جهانی می توان از دو یار کمکی با ملیت های دیگر استفاده کرد.

وی در ادامه افزود:ما میزبان رقابت ها هستیم اما نمی توان گفت که برای قهرمانی می رویم و چون سال گذشته قهرمان شدیم، امسال هم سکوی اول برای ماست زیرا تمام تیم ها خوب هستند و از قبل نیز چیزی مشخص نیست.

باقری معتمد یارکمکی تیم ملی آذربایجان / میزبان با سه ایرانی می‌آید

جام جهانی تکواندو در حالی هفته آینده در آذربایجان برگزار خواهد شد که میزبان از نایب قهرمان ایرانی المپیک ۲۰۱۲ لندن به عنوان تکواندوکار کمکی بهره خواهد برد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس قوانین فدراسیون جهانی تکواندو کشورها در رقابتهای جام جهانی می توانند از دو تکواندوکار سایر کشورها به عنوان یار کمکی استفاده کنند. موضوعی که در سالهای قبل نیز اتفاق افتاده بود.

بر اساس همین قانون محمد باقری معتمد دو هفته قبل راهی آذربایجان شده و به همراه تیم ملی این کشور مشغول تمرین است تا در جام جهانی به عنوان بازیکن کمکی برای آذربایجان به میدان برود. وی قرار است به جای «سعید قلی اف» که در رقابتهای کرواسی آسیب دیده را برای میزبان به میدان برود.

با این وجود آذربایجان که دوره قبل در مکزیک عنوان قهرمانی این رقابتها را کسب کرد، با سه ایرانی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود تلاش می کند. سینا بهرامی، میلاد بیگی و محمد باقری معتمد (بازیکن کمکی) تکواندوکاران ایرانی میزبان در این دوره از رقابتها می باشند.

این رقابتها ۲۱ و ۲۲ آذرماه به میزبانی آذربایجان در ورزشگاه «سرحدچی» باکو برگزار خواهد شد.

محمد باقری معتمد تکواندوکار ایرانی از ایران رفت

بیوگرافی محمد باقری معتمد

مدال‌ها
بازی های المپیک
نقرهلندن ۲۰۱۲۶۸ ک‌گ
مسابقات جهانی
طلاکپنهاگ ۲۰۰۹۶۸ ک‌گ
نقرهگیونگجو ۲۰۱۱۶۸ ک‌گ
جام جهانی
نقرهباکو ۲۰۰۹تیمی: ۶۸ ک‌گ
بازی‌های آسیایی
طلاگوانگ‌ژو ۲۰۱۰۶۸ ک‌گ
قهرمانی آسیا
طلالویانگ ۲۰۰۸۶۷ ک‌گ
طلاآستانه ۲۰۱۰۶۸ ک‌گ
نقرهسئونگ‌نام ۲۰۰۴۵۸ ک‌گ
برنزعمان ۲۰۰۲۵۴ ک‌گ
یونیورسیاد
طلابانکوک ۲۰۰۷۶۷ ک‌گ
نقرهازمیر ۲۰۰۵۶۲ ک‌گ
محمد باقری معتمد
زادروز۴ بهمن ۱۳۶۴
شهرری
محل زندگیتهران
ملیتایرانی
سال‌های فعالیت۱۳۹۱ – ۱۳۷۳

محمد باقری معتمد (زادهٔ ۴ بهمن ۱۳۶۴ در شهرری) تکواندوکار ایرانی قهرمان تکواندو جهان و آسیا و نایب قهرمان المپیک است. وی تنها مدال طلای ایران در مسابقات جهانی تکواندو ۲۰۰۹ دانمارک را در وزن چهارم کسب کرد.

وی از شش سالگی تکواندو را آغاز کرد و خیلی زود به تیم ملی راه یافت. معتمد در سال ۱۳۸۰ به عضویت تیم ملی درآمد و ۱ مدال نقره در جام جهانی تکواندو، ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز در قهرمانی آسیا، ۱ نقره در مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان و ۲ طلا و ۱ نقره در المپیاد دانشجویان جهان و ۱ نقره در المپیک ۲۰۱۲ را نیز به دست آورده است.

محمد باقری معتمد، در بازی‌های آسیایی گوانگ‌ژو، مدال طلای وزن ۶۸ کیلوگرم را بدست آورد.

محمد باقری معتمد در تهران زندگی می‌کند و پدر و برادر او نیز از ورزشکاران تکواندو هستند.

المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن

وی در المپیک ۲۰۱۲ لندن شرکت کرد و موفق شد در بازی اول دیوید بوی از آفریقای مرکزی راشکست دهد. دربازی دوم هم روح الله نیکپا دارنده مدال برنز المپیک پکن راشکست داد و در بازی چهارم هم باتساوی ۵-۵ مقابل حریف برزیلی با رای داوران به پیروزی رسید و در فینال به حریف خود ثروت تازه‌گل از کشور ترکیه با امتیاز ۶ بر ۵ باخت و مدال نقره المپیک لندن را کسب کرد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of