خانه / اخبار / اعلام رسمی مبلغ حقوق نمایندگان مجلس از سوی نائب رئیس مجلس
اعلام رسمی مبلغ حقوق نمایندگان مجلس از سوی نائب رئیس مجلس

اعلام رسمی مبلغ حقوق نمایندگان مجلس از سوی نائب رئیس مجلس

اعلام رسمی مبلغ حقوق نمایندگان مجلس از سوی نائب رئیس مجلس

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که نمایندگان مجلس چقدر دریافتی دارند؟ در این مطلب از پورتال وهاران در این مورد از قول نائب رئیس مجلس مطالبی را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

حداکثر مبلغ دریافتی نمایندگان مجلس چقدر است؟

نائب رئیس مجلس حداکثر حقوق نمایندگان را اعلام کرد.

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی محسن کوهکن در تذکر شفاهی گفت: از دوره اول برای نمایندگان مجلس حقوق و هزینه های نمایندگی تعیین شده است. نمایندگان در استان ها دفتر یا نماینده ندارند اما هزینه سفر و اجاره دفتر همیشه در ادوار مختلف بر دوش آنها بوده است.

وی افزود: اگر حقوق یک وزیر یا مدیرکل یا معاون وزیر را محاسبه کنیم، از هزینه اجاره دفتر، خودرو و سفر به پای حقوق وی نوشته نمی شود اما نمایندگان در تمام سفرهایشان ریالی به عنوان ماموریت دریافت نکرده و هزینه های سفر و دفتر استانی را باید پرداخت کنند.

کوهکن گفت: نمایندگان به حداقل ها ایفا می کنند، اگر به اشتباه هزینه های نمایندگی به عنوان حقوق نماینده اعلام شده، خطا است.

به گزارش پورتال وهاران، علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: پولی که به نمایندگان داده می شود، صرف مردم شده و حقوق نمایندگی به حساب نمی آید.

وی افزود: حداکثر حقوق نمایندگان ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و همکار محترمی که این مطلب را درباره حقوق و هزینه های نمایندگی گفته، مقصودش این نبوده که حقوق نمایندگان بالا است.

همچنین بخوانید:  اخبار جدید از آواربرداری در پلاسکو + اعلام زمان پایان آواربرداری

بر اساس این گزارش، پیش از این محمود صادقی نماینده مردم تهران در سخنرانی به حقوق نمایندگان و هزینه های نمایندگی که به نمایندگان پرداخت می شود اشاره کرده بود.

گردآوری : پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

زمان توزیع سبد کالا ماه رمضان 96 + جزئیات خبر

زمان توزیع سبد کالا ماه رمضان ۹۶ + جزئیات خبر

زمان توزیع سبد کالا ماه رمضان ۹۶ + جزئیات خبر اخبار مربوط به توزیع سبد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *