×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
false

باز شدن مرز مهران برای بازگشت زائرین کربلا آبان ۹۵

این روزها شهر مهران پذیرای مشتاقان اباعبدالله الحسین (ع) است و بسیاری از زوار با ویزا و بدون ویزا در این شهر علیرغم بسته بودن مرز مهران تجمع کرده اند تا به محض باز شددن مرز به کشور عراق سفر کنند و زیارت خود را انجام دهند. اما باید بدانید که مرز مهران برای رفتن زوار ایرانی به عراق بسته است اما زائرین کربلا  می توانند برای بازگشت از کربلا به مهران مراجعه کنند. در ادامه جزییاتی بیشتر را می توانید بخوانید.

باز شدن مرز مهران برای بازگشت زائرین کربلا آبان 95

جزییات باز شدن مرز مهران به روی زائران آبان ۹۵

سخنگوی ستاد اربعین گفت: مرز مهران برای بازگشت زائران به خاک کشور آماده است و ترددها بدون مشکل در این مسیر انجام می شود.

حمید گودرزی گفت: با توجه به حجم بالای ترددها در مرز مهران، ستاد اربعین حسینی به زائران توصیه می کند در صورت امکان، برای بازگشت به کشور نیز از مرز شلمچه استفاده کنند.

وی افزود: طی روزهای اخیر در هیچ ساعتی مرز مهران برای بازگشت زائران بسته نبوده و در این ارتباط با مشکلی مواجه نیستیم.

سخنگوی ستاد اربعین با اشاره به فراهم بودن شرایط به منظور تردد آسان تر زائران از مرز شلمچه اظهارکرد: هنوز ازدحام جمعیت در مرز مهران را شاهد هستیم و افرادی که هنوز امیدوار به عبور از مرز مهران هستند، شرایط در این مرز را تا حدودی دشوار کرده اند.

گودرزی تاکید کرد: افرادی که بخواهند برای بازگشت به کشور از مرز مهران عبور کنند تا حدودی با تاخیر وارد کشور شده به همین خاطر مرز شلمچه به عنوان مرز پیشنهادی به زائران توصیه می شود.

همچنین بخوانید:  اعلام نامزدهای جشنواره فیلم فجر 95

وی با بیان اینکه ” طرف عراقی قصد بازگشایی مرز مهران جهت خروج زائران از کشور را ندارد” تصریح کرد: با توجه به کمبود امکانات در کشور عراق، مسئولان کشور عراق تا روز اربعین قصد بازگشایی مرز مهران را ندارند و زائران ایرانی نمی توانند از این مرز خارج شده و وارد کشور عراق شوند.

برترینها

(Visited 1 times, 1 visits today)

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false