خانه / اخبار / جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال ۹۵
جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال ۹۵

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال ۹۵

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۲۸ اسفند ۹۵

سهام سودآور ازدست مردم خارج شد

دولت در حالی پروژه آزادسازی سهام عدالت و پرداخت سود به این سهام را آغاز کرده است که همزمان در مصوبه‌ای دیگر، بخشی از سهام شرکت های پالایشگاهی را از سبد سهام عدالت خارج کرد. مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن انتقاد از تصمیم دولت سهام مذکور را سودده و اقدام دولت را غیرقانونی و موجب تضییع حقوق سهامداران سهام عدالت دانست.براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس دولت در مصوبه ای در روز نخست اسفند امسال، ۲۰ درصد سهام پالایشگاه های تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، لاوان، کرمانشاه و بندرعباس را که در بورس حضور دارند، از سبد سهام عدالت خارج کرد و برخی شرکت های غیربورسی را جایگزین کرد. این در حالی است که این مصوبه طی سال ۸۶ تاکنون ۴ بار دیگر نیز با تغییر مواجه شده بود و سهم مربوط به سهام عدالت از سبد مذکور با کاهش و یا افزایش مواجه شده بود. مرکز پژوهش های مجلس در گزارش خود ضمن انتقاد از مغایرت این اقدام با قانون تاکید می کند: این گونه مصوبات دارای تبعات منفی بسیاری است. اول آن که یک رویه نادرست مستقر خواهد شد تا هر یک از وزارتخانه ها بتوانند شرکت های خود را از سبد سهام عدالت خارج کنند. دوم آن که خروج این شرکت ها که بعضا سودده و بورسی هستند، ارزش سهام عدالت را تضعیف خواهد کرد و از این جهت تهدیدی برای منافع سهامداران تلقی می شود.

شاخص های بورسی درباره سهام پالایشگاهی چه می گوید؟

برای بررسی وضعیت سهام شرکت ها در بورس، می توان شاخص P/E سهام را بررسی کرد. این شاخص از تقسیم قیمت سهم به سود هر سهم به دست می آید. اگر P/E شرکتی بالاتر از میانگین بازار باشد بدین معنی است که بازار در آینده انتظار افزایش سودآوری سهم این شرکت را دارد. براساس آخرین گزارش بورس در بهمن ۹۵ این نسبت برای شرکت های پالایشگاهی در بورس از ۸٫۵ به ۱۱٫۲۶ رسیده است که در مقایسه با P/E کل بازار (که رقم ۷ است) رقم بالاتری را نشان می دهد. به این ترتیب باید گفت که دولت سهام سودآوری را از سبد سهام عدالت خارج کرده است و در نتیجه می توان انتظار داشت که سود اختصاص یافته به سهامداران به همین دلیل کاهش یابد.

اخبار سهام عدالت ۲۳ اسفند ۹۵

تعداد متوفیان سهام عدالت اعلام شد

بر اساس آمارها تعداد قطعی مشمولین سهام عدالت که ثبت نام آنها تا به امروز قطعی شده است ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر می باشد که از این میان حدود یک میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۳۹ نفر متوفی می باشند؛ بنابراین در مجموع تعداد مشمولینی که صورتحساب آنها برای آگاهی از ارزش سهام عدالتشان صادر شده است ۴۷ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۴۲۴ نفر می باشد.

گفتنی است این دسته از مشمولین می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از صورتحساب سهام عدالت خود اطلاع پیدا کنند.

همچنین در خصوص وضعیت سهام عدالت افرادی که فوت کرده‌اند باید گفت در آینده با اطلاع رسانی گسترده ای که انجام خواهد شد ساز و کار دریافت سهام عدالت افراد متوفی(با ارائه انحصار وراثت از سوی وراث) توسط سازمان خصوصی سازی اعلام خواهد شد.

سود سالانه سهام عدالت بالاخره اعلام شد

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تعداد کل مشمولانی که در سهام عدالت ثبت نام قطعی کردند ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر است و حدود ۲ میلیون نفر از دنیا رفته اند و وراث آن‌ها باید حضوری مراجعه و صورت حساب را دریافت کنند.

او افزود: تا امروز حدود ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قید حیات هستند که می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شوند که امروز ششمین روز رونمایی آن را پشت سر گذاشتیم و مشمولان با رقم یکان کد ملی خود وارد این سامانه شوند و صورتحساب خود را مشاهده کنند.

پوری حسینی با اشاره به بازدید مشمولان سود سهام عدالت از این سامانه گفت: تا امروز ۲۲ میلیون نفر وارد سامانه شدند و وضعیت خودشان و سود تعلق گرفته را مشاهده کردند که خود یک رکورد جهانی به حساب می‌آید و علاوه بر این در مدت دو هفته گذشته ۳۰۰ هزار تماس با تلفن گویای سازمان خصوصی سازی به شماره ۸۳۳۳۸ گرفته شد و کارشناسان به سوالات مردمی پاسخ دادند.

او ادامه داد: اتفاقی که افتاده این است که به مشمولان سهام عدالت بعد از ۱۰ سال گفته شد چه مقدار سود به آن‌ها تعلق گرفته است که برای افراد مختلف متفاوت است و برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی این رقم ۱ میلیون تومان و برای دیگر افراد ۵۳۰ هزار تومان است.

پوری حسینی افزود: ۶۰ شرکت سرمایه پذیر داریم که از یک درصد تا ۹۰ درصد به سبد سهام عدالت اختصاص یافته است و نکته مهم اینکه در حال حاضر سهم هیچ شرکتی متعلق به هیچ یک از مشمولان نیست.

او با اشاره به نحوه توزیع سود سهام عدالت گفت: سود تا پایان سال ۹۴ که پایان ۱۰ ساله بود دریافت و به حساب خزانه واریز می‌شد، اما بعد از اتمام ۱۰ ساله باید به اطلاع مردم می‌رسید که این کار انجام شد و سود سال ۹۴ در سال ۹۵ و سود سال ۹۵ در سال ۹۶ واریز می‌شود و به برگزاری مجمع شرکت‌ها برمی گردد.

پوری حسینی افزود: کمترین سود در طول ۳ سال گذشته ۴ هزار میلیارد و بیشترین سود ۷ هزار میلیارد بوده است که بین ۴۹ میلیون نفر تقسیم می‌شود و حدود ۹۰ هزار تومان میانگین سهم هر نفر خواهد بود.

او گفت: تا امروز هیچ برگه سهمی بین مشمولان توزیع نشده و آن‌ها اجازه خرید و فروش را تا زمان تعیین شرکت‌های واسط ندارند همچنین ما اجازه برای ثبت نام جدید نداریم و بعد از تعیین تکلیف این به جامانده‌ها خواهیم پرداخت.

پوری حسینی افزود: اگر امروز سهام را آزاد می‌کردیم و به مردم می‌دادیم مشخص نبود سهام کدام شرکت را به مردم می‌دهیم، اما قطعا باید به صورت استانی سهام واگذار می‌شد که شرکت‌های استانی قابلیت واگذاری سهام را نداشتند و این مسائل از حوزه اختیارات سازمان خصوصی سازی خارج است.

او گفت: از دو سال گذشته مقدمات واگذاری شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به شرکت‌های واسط را تهیه کردیم و به دستگاه‌ها و وزارت خانه‌ها مراجعه کردیم، ولی تا به امروز تبدیل به قانون نشده است و این خود جای سوال است.

پوری حسینی افزود: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا ۱۰۰ درصد قانون را درست اجرا کنیم ما میزان سود تعلق گرفته را در گام نخست به آن‌ها اطلاع دادیم و باید دولت و مجلس با کمک یکدیگر به بخش‌های مغفول مانده سهام عدالت بپردازند.

او با اشاره به پیمودن بخشی از راه دراز اجرای سهام عدالت گفت: ما این را قبول داریم که هنوز بخش مهمی از راه پیموده نشده است، اما مهم این بود که مردم بدانند دولت نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست.

اخبار سهام عدالت ۲۲ اسفند ۹۵

چه افرادی باید به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند؟

سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی www.samenese.ir هفته گذشته تنها به منظور آگاهی مشمولین از صورتحساب سهامشان رونمایی و در دسترس عموم قرار گرفت.

بر این اساس ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر از مشمولین سهام عدالت در قالب ۱۸ مرحله(شامل جزئیات زیر) باید به این سامانه مراجعه کنند و از ارزش سهام خود و نیز میزان بدهی‌شان به دولت آگاهی یابند:

مرحله ۱: مددجویان نهادهای حمایتی(کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل، مددجویان نهادهای حمایتی(کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل با جمعیت سهامداری ۷ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۲۱ نفر؛

مرحله ۲: روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل، کلیه روستاییان و عشایر با جمعیت سهامداری ۱۶ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۱۴۵ نفر؛

مرحله ۳: کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی، کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی با جمعیت سهامداری ۱۳ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۲۳۳ نفر؛

مرحله ۴: ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکفل آنها، جانبازان ، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها) با جمعیت سهامداری یک میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ نفر؛

مرحله ۵: دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار (مشمول قانون کار) با جمعیت سهامداری ۶ هزار و ۹۰۲ نفر؛

مرحله ۶: خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه با جمعیت سهامداری ۳۱ هزار و ۳۱۹ نفر؛

مرحله ۷:طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعیت سهامداری ۱۶۷ هزار و ۶۹۳ نفر؛

مرحله ۸: بیماران خاص با جمعیت سهامداری ۱۱ هزار و ۱۶۸ نفر؛

مرحله ۹: کارکنان ستادهای نمازجمعه با جمعیت سهامداری ۶ هزار و ۷۳۵ نفر؛

مرحله ۱۰: کارکنان هیات‌های تحریریه رسانه‌ها(خبرنگاران) با جمعیت سهامداری ۸ هزار و ۶۸۰ نفر؛

مرحله ۱۱ تا ۱۸: مرحله ۱۱: دست‌اندرکاران امرشناسایی و واگذاری سهام عدالت؛ مرحله ۱۲: مددجویان و کارکنان موسسات خیریه؛ مرحله ۱۳: فعالان قرآنی؛ مرحله ۱۴: قالیبافان؛ مرحله ۱۵: زندانیان آزاد شده (مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزاد شده)؛ مرحله ۱۶: تاکسیرانان؛ مرحله ۱۷:درخواست کنندگان مردمی و مرحله ۱۸: کارگران فصلی و ساختمانی در مجموع با جمعیت سهامداری ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۵ نفر.

اخبار سهام عدالت ۲۲ اسفند ۹۵

ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت

بر اساس اعلام مسئولان، مجوز ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت صادر شده است اما زمان مشخصی برای ثبت نام بازماندگان سهام عدالت اعلام نشده است. رئیس سازمان خصوصی سازی گفته است که ثبت نام این افراد در “زمان مناسب” انجام خواهد شد.

بعد از راه اندازی سامانه سهام عدالت، برخی از مردم با مراجعه به این سامانه با این پیغام مواجه شدند که “مراجعه کننده گرامی شماره ملی وارد شده در فهرست مشمولین ثبت نام شده سهام عدالت نمی باشد”. بسیاری از این افراد که عمدتا از اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیز هستند، خواستار بررسی امکان ثبت نام جدید در طرح سهام عدالت شده اند؛ برخی از این افراد پرسنل بخش خصوصی بودند و برخی بازنشسته.

گفتنی است به خاطر خلأ بانک های اطلاعاتی قوی در کشور، سهام عدالت نه بر اساس وضعیت درآمدی بلکه به صورت قشری اعطا شد؛ مثلا در یک مرحله مستمری بگیران کمیته امداد، در مرحله دیگر کارمندان و بازنشستگان، روستاییان و عشایر، سپس قالیبافان، خبرنگاران و . . . سهام عدالت دریافت کردند.

این در حالی است که ممکن است برخی از روستاییان یا کارمندان دولت از نظر درآمدی در وضعیت بسیار مناسبی باشند و برخی گروه هایی که مشمول نشده اند نیاز به سهام عدالت داشته باشند.در بررسی این موضوع به اینجا رسیدیم که شورای اصل ۴۴ قانون اساسی – متولی موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی- در مصوبه ای که اخیرا داشته است مصوب کرده که امکان ثبت نام متقاضیان جدید وجود دارد.بیست و یکم آذرماه امسال رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این مصوبه گفته بود: سازمان خصوصی سازی می تواند این موضوع را بررسی کند و اگر مشمول جدیدی شرایط گرفتن سهام عدالت را دارد این موضوع را به مراجع ذیصلاح پیشنهاد بدهد و بر اساس این مصوبه راه برای شناسایی مشمولین جدید و اعطای سهام عدالت به افراد جدید بسته نیست.

به گزارش پورتال وهاران، پوری حسینی این را هم گفته بود که بر این اساس برای ۳۱ میلیون نفر ایرانی که هنوز در طرح سهام عدالت ثبت‌نام نکرده‌اند در وقت مناسبی به عنوان جامانده‌ها از این طرح، پیشنهاد برای تخصیص سهام صورت خواهد گرفت.این مقام مسئول – و البته سایرین- تاکنون زمان مشخصی برای این موضوع اعلام نکرده اند.

سهام عدالت اموات هم معتبر است

سوال دیگر مردم در خصوص افرادی است که سهام عدالت گرفته اند اما تا قبل از آزادسازی فوت کرده اند. پوری حسینی در این رابطه گفته است: سهام عدالت این افراد نیز محفوظ باقی می‌ماند و به وراث می‌رسد.

اخبار سهام عدالت ۲۱ اسفند ۹۵

شرایط ثبت نام در سامانه سهام عدالت

کلیه مشمولین که در دوره ده ساله اجرای طرح سهام عدالت از ابتدای سال ۸۵ تا پایان سال ۹۴ ثبت نام شده قطعی در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها بوده‌اند، می‌توانند از سامانه www.sananese.ir ضمن کسب اطلاع از مشمول بودن، صورت وضعیت تسویه اقساط خود را مشاهده یا از آن نسخه چاپی تهیه کنند.

ورود به سامانه سهام عدالت مشروط به ورود کد ملی و برخی مشخصات هویتی در سامانه است و ضروت دارد این اطلاعات توسط شخص یا ولی، قیم و یا وکیل قانونی وی وارد سامانه شود.

همچنین درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه جهت برقراری تماس یا اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی الزامی است.

کلیه مشمولین که در دوره ده ساله اجرای طرح سهام عدالت از ابتدای سال ۸۵ تا پایان سال ۹۴ ثبت نام شده قطعی در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها بوده‌اند، می‌توانند از طریق این سامانه ضمن کسب اطلاع از مشمول بودن، صورت وضعیت تسویه اقساط خود را مشاهده یا از ان نسخه چاپی تهیه کنند.

مشخصات هویتی کلیه مشمولین سهام عدالت تا دی ماه ۹۵ از طریق سازمان ثبت احوال کشور اخذ و به روز رسانی شده و ملاک اعلام وضعیت مشمولین و ارائه صورت تسویه اقساط است.

مشمولین سهام عدالت می‌توانند از ۱۷ اسفند ماه تا پایان شهریور ماه ۹۶ پس از مشاهده صورت وضعیت تسویه اقساط خود، در خصوص باقی‌مانده ارزش سهام که به طور کامل تسویه نشده نسبت به مبلغی که تمایل به پرداخت داشته و ان را در سامانه تعیین می‌کنند، یک قبض پرداخت دارای شناسه واریز سامانه دریافت کند.

مشمولانی که در صورت وضعیت خود از تخفیف برخوردارند و فاقد قبض پرداخت هستند نیز نباید هیچ وجهی‌به حساب دولت واریز کند.

به منظور تسهیل بهره برداری افراد از این سامانه رقم سمت راست کد ملی به عنوان عدد مجاز جهت مراجعه طی دوره ده روزه اول فعالیت آن به شرح زیر تعیین شده است؛

پرداختهای مشمولین فقط از طریق بانک ملی ایران صورت خواهد گرفت و مشمولین می‌توانند مبلغ مدنظر خود را با استفاده از شناسه پرداخت و معادل مبلغ درج شده در قبض پرداخت که از سامانه دریافت می کنند پرداخت کنند.

پرداخت هرگونه وجه در خصوص سهام عدالت به جز از طریق بانک ملی ایران غیرقانونی است و تقاضا می شود مشمولین به طور اکید از پرداخت پول به هر روش دیگر اجتناب کنند.

پس از برنامه ده روزه اول فعالیت سامانه ، پایان شهریور ماه ۹۶ کیله مراجعه کنندگان بدون محدودیت در عدد سمت راست کد ملی خود اجازه ورود به سامانه را دارند.

جدول زمانبندی مجاز برای مراجعه به سامانه سهام عدالت در ۱۰ روز شروع فعالیت سامانه:

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

اخبار سهام عدالت ۱۹ اسفند ۹۵

محدودیت استعلام از سایت سهام عدالت برداشته شد

۳ روز از راه اندازی سایت سهام عدالت میگذرد و امروز شاهد برداشته شدن محدودیت زمانی برای استعلام مشمولان از وضعیت سهام خود هستیم.

پیش از این برای جلوگیری از مشکلات در اختلال سایت جدول زمانبندی با توجه به آخرین شماره سمت راست کد ملی مشمولان سهام عدالت ارائه شده بود.

سامانه سهام عدالت بدون محدودیت زمانی در دسترس همه مشمولان سهام عدالت می باشد.

شایان ذکر است که در زمان مراجعه به سامانه سهام عدالت حتما اطلاعات اولیه همچون کد ملی، نام پدر، سال تولد، شماره شناسنامه و تلفن همراه برای تماس های ضروری را در اختیار داشته باشید تا در ورود به اطلاعات سهام خود یا افراد خانواده با مشکل مواجه نشوید.

آگاهی بیشتر مشمولان سهام عدالت

دریافت هر گونه وجه نقد بابت اقداماتی از جمله ارائه صورتحساب سهام عدالت و صدور قبض پرداخت این سامانه توسط شرکتها، افراد و … غیرقانونی و ممنوع است. سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد:با وجود اطلاع رسانی گسترده و هشدارهای این سازمان مبنی بر این که سهام عدالت در حال حاضر قابلیت خرید و فروش ندارد و مشمولین و دارندگان این سهام باید مراقب افراد سودجود باشند، متاسفانه به تازگی و پس از رونمایی از سامانه سهام عدالت افراد سودجو از طرق مختلف از جمله دریافت وجه نقد بابت ارائه فرم صورتحساب سهام عدالت و … اقدام به کلاهبرداری از مشمولان می کنند.

بر این اساس ضمن تاکید دوباره بر این مطلب که مرجع اصلی انتشار خبرهای مرتبط با موضوع سهام عدالت، صرفا سامانه رسمی این سهام به نشانی www.samanese.ir است؛ از مشمولین درخواست می شود خبرها و اطلاعیه های مربوط به سهام عدالت را تنها از طریق این سامانه پیگیری کنند.

بعلاوه این که دریافت هر گونه وجه نقد بابت اقداماتی از جمله ارائه صورتحساب سهام عدالت و صدور قبض پرداخت این سامانه توسط شرکتها، افراد و … غیرقانونی می باشد و مشمولان باید به این موضوعات توجه کنند. همچنین برای اطلاع و آگاهی بیشتر مشمولین موارد زیر مورد تاکید قرار می گیرد.

اطلاع و آگاهی بیشتر مشمولین

* در طرح ساماندهی سهام عدالت شرکتهای تعاونی شهرستانی و شرکتهای سرمایه گذار استانی سهام عدالت مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از مشمولان نیستند.
* مشمولان عزیز سهام عدالت به هیچ وجه نباید پولی بابت صورتحساب سهام عدالت به شرکتهای تعاونی و سرمایه گذاری سهام عدالت پرداخت کنند.
* مشمولان سهام عدالت از پرداخت پول بابت سهام عدالت به سایر اشخاص جدا خودداری کنند.

سود سهام عدالت هر نفر چقدر است؟

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه موضوع سهام عدالت یکی از موضوعات مهم و اساسی اقتصاد ایران است، گفت: از سال ۸۵ واگذاری سهام عدالت در دستورکار مسئولان قرار گرفت و بازه زمانی ده ساله برای سهام در نظر گرفته شد، که هم اکنون یک دارایی رها شده در اقتصاد ایران است.

نماینده مردم کرمان  در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سهام عدالت از نگاه مردم برگه بی خاصیتی است که حق مالکیت و میزان سود آن مشخص نیست، افزود:شخصی که سهامداری یک شرکت می شود می تواند برای انتخاب مدیرعامل رای دهد،در حالی که مردم در تصمیم سازی مدیریتی سهام عدالت مشارکت ندارند.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین در خرید و فروش، جابجایی و جایگزینی ملک خود و همچنین در سود آن هیچ نقشی ندارند، که تبدیل به دارایی بی خاصیت در سبد اموال خانوارها شده است.

وی با بیان اینکه سهام حدود ۶۰ شرکت بزرگ به نام سهام عدالت به مردم واگذار شد، یادآور شد:ارزش پرتفوی سهام عدالت در ابتدا  ۹۶هزار میلیارد تومان بوده که بر اساس برآوردهای جدید ارزش سهام هم اکنون حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان شده و ارزش آن کاهش یافته است.

پورابراهیمی با اشاره به خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از سبد سهام عدالت، افزود:دولت با خروج این ۷ شرکت ارش سهام عدالت را کاهش داد، که این ۷ شرکت سودآورترین شرکت های بورسی بود و به جای آنها ۲ شرکت غیر بورسی را ارائه کرد.

وی ادامه داد:دولت گوشت لخم سهام عدالت را جدا کرده و مشخص نیست که آیا استخوانی برای آن باقی می گذارد یا خیر؟

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت از روز گذشته سامانه سهام عدالت را راه اندازی کرد، اظهار کرد:مردم با مراجعه به این سامانه وضعیت سهام و صورتحساب خود را مشاهده می کنند، در واقع بعد از ۱۰ سال مردم هنوز به مالکیت نرسیده و به صورتحساب می رسند، که از بیخ و بن دچار مشکل اساسی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:دولت اظهار داشته که اقدامات اخیر درباره سهام عدالت برای پرداخت سود ده ساله سهام به مردم است، که قیمت سهم مردم به تاریخ امروز مشخص می شود، تا بتواند سود خود را دریافت کند.

وی ادامه داد: توقع مردم تملک دارایی سهام عدالت است و تصمیم گیری برای آن است و هم اکنون با انتشار یک برگه صورتحساب هیچ اتفاقی برای مردم نمی افتد.

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت اظهار کرده که قصد پرداخت سود سهام عدالت به مردم از سال آینده را دارد، گفت:این هیاهویی که دولت ایجاد کرده به جز ایجاد مطالبات مردمی که اثر منفی آن برای خود دولت است، هیچ ثمری نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردها و محاسبات کل ارزش پرتفوی سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است، افزود:سهم مردم با واریزی امسال از پرتفوی سهام عدالت ۲۵هزار میلیارد تومان می شود که حدود ۴۵ درصد است و سهم دولت از پرتفو ۳۰هزار میلیارد تومان بوده که ۵۵ درصد می شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه بر اساس برآوردها متوسط کل سود سهام عدالت در سال آینده حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، ادامه داد:با توجه به اینکه ۵۵ درصد سود متعلق به دولت و ۴۵ درصد متعلق به مردم است، حدود هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان سود به دولت و هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان به مردم می رسد.

انتقاد از عدم مشورت دولت با مجلس درباره اتخاذ تصمیمات پرداخت سود سهام عدالت

وی یادآور شد:اگر هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان بین حدود ۵۰ میلیون دارنده سهام عدالت توزیع شود، سالانه حدود ۳۲ هزار تومان به هر نفر و ماهانه حدود ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به هر فرد تعلق می گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم، با بیان اینکه هزینه مردم برای دریافت صورتحساب بسیار بیشتر از سودی است که دولت از سهام به آنها می دهد، افزود:ایجاد مطالبه مردمی برای پرداخت سود ۵۰۰ هزار تومانی از سال آینده به هیچ وجه صحیح نبود و اگر دولت با مجلس درباره پرداخت سود سهام عدالت مشورت می کرد، اتفاقات کنونی رقم نمی خورد.

سود ۲هزار و ۷۰۰ تومانی سهام عدالت زیبنده نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران نیست

پورابراهیمی به خانه ملت گفت: پرداخت سود ۲هزار و ۷۰۰ تومانی سهام عدالت زیبنده نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران نیست و مطالبه مردم تعیین تکلیف سریع مافیای سهام عدالت که در حلقه واسطه مردم و دولت است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه مردم با سهم سود ماهیانه خود ماهانه می توانند دو قرص نان خریداری کنند، تصریح کرد:پرداخت سود حدود ۳۲ هزار تومانی سالانه و ۲ هزار و ۷۰۰ تومانی پس از ده سال شاهکار دولت در سهام عدالت است و این کار حتما باید با مشورت مجلس انجام می شد، لذا افزایش مطالبات مردم سبب آثار منفی اجتماعی در تصمیم گیری های اقتصادی دولت می شود، البته ظاهرا دولت با رویکردی غیرکارشناسی به این کار مبادرت ورزیده است.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۸ اسفند ۹۵

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶

رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می شود.
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم رونمایی ساماندهی طرح سهام عدالت که ١٧ اسفند در سالن اجلاس سران برگزار شد، بیان کرد:امروز به بلاتکلیفی حدود ۵٠ میلیون از هم میهنانمان پایان دادیم و بعد از ١٠ سال وضعیت سهام عدالت ساماندهی شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد:١١ سال بود مردم منتظر بودند تکلیفشان روشن شود. تا امروز همه وعده بود و می گفتیم ان شاءالله. امروز ولی صورت حساب بیش از ۴٩ میلیون نفر در سایت سهام عدالت موجود است.

وی استفاده از عبارت آزادسازی را برای سهام عدالت دقیق ندانست و گفت:یکی از موضوعاتی که تاکنون بدون تکلیف مانده است و مانع از آن می شود که از عبارت آزادسازی استفاده کنیم نحوه حضور ۴۹ میلیون نفر در مجامع عمومی شرکت های واگذار شده است. تاکنون راهکاری برای این امر مصوب نشده، ولی سازمان خصوصی سازی راهکارهایی را برای تصمیم گیری ارائه کرده و امیدواریم هرچه سریع تر در این خصوص تصمیم گیری شود.

معاون طیب نیا با بیان اینکه در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، گفت:قسمت ملموس سهام عدالت بهره مندی از سود سهم است و از امروز دارندگان برگه های سهام عدالت مالک مجازی بخشی از سهام در اختیار خود هستند.

وی با بیان اینکه دو دهک پایین جامعه (اعضای کمیته امداد و بهزیستی) مالک تمامی سهام خود هستند، گفت:برای چهار دهک دیگر جامعه از امروز ۵۳۰ هزار تومان از محل سود سهامشان شارژ می شود و مالک مجازی این بخش از سهام یک میلیون تومانی خود هستند.

پوری حسینی درباره استفاده از سامانه توضیح داد:از امروز و به ترتیب افرادی که کد ملی آنها به هفت، هشت، ۹ و پس از آن صفر و … ختم می شود تا ۲۶ اسفند ماه اجازه می یابند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند و از روز ۲۷ اسفند ماه افراد فارغ از آن که کد ملی آنها با چه عددی پایان می یابد می توانند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند.

پوری حسینی همچنین اواخر سال آینده را زمان پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۷ اسفند ۹۵

جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت

سامانه اطلاع‌ رسانی از صورتحساب سهام عدالت امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد رونمایی می شود. این سامانه وضعیت مشمول بودن افراد در ارتباط با سهام عدالت و صورتحساب آن ها را مشخص می کند.در همین حال در پی انتشار اطلاعیه سازمان خصوصی سازی برخی منابع در فضای مجازی از مشخص شدن زمان پرداخت سود سهام عدالت خبر دادند که بررسی اطلاعیه سازمان خصوصی سازی نشان می دهد فعلا زمان دقیق پرداخت سود و مبلغ آن مشخص نیست. چندی پیش رئیس سازمان خصوصی سازی، از احتمال پرداخت سود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی سهام عدالت از اواسط سال آینده خبر داده بود.به گزارش مهر ، جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه، جدول مشمولان سهام عدالت به ترتیب شماره آخر کد ملی افراد برای مراجعه به این سامانه منتشر شد و مشمولان می‌توانند برای اطلاع از صورتحساب سهام عدالت خود از روز سه‌شنبه ۱۷/۱۲/۹۵ با توجه به رقم سمت راست کد ملی خود به سامانه www.samanese.ir مراجعه کنند. همچنین شماره تلفن ۰۲۱۸۳۲۳۳۸ برای سوالات مردم در نظر گرفته شده است.اعلام مشمول بودن یا نبودن هر فرد در طرح سهام عدالت، اعلام وضعیت متوفی بودن مشمول، صدور صورت وضعیت تسویه اقساط و صدور قبض پرداخت مانده ارزش تسویه نشده سهام عدالت از خدماتی است که در این سامانه برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

ارزش کنونی سهام عدالت دو میلیون تومان است

عضو شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی در آیین رونمایی از سامانه ساماندهی سهام عدالت گفت:اجرای خصوصی سازی در ایران از ابتدا با مشکلات زیادی مواجه بود که به دلیل مشکلات پس از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی، کار به دست دولت افتاد، این در حالی است که بعد از جنگ به دلیل عدم قاعده مندی خصوصی سازی، برای طبقات پایین دست، تدبیری اندیشیده نشد و هنوز خاطره تلخ آن باقی مانده است.

سهام عدالت
ارزش سهام عدالت

عضو شورای عالی اصل ۴۴ افزود:مهمترین بحث پس از آن خاطره، طراحی اقدام همه جانبه بود که بر اساس گزارش اصل ۴۴ به رهبری، خصوصی سازی باید همراه با رشد اقتصادی باشد، به همین دلیل چارچوب جدید مبتنی بر مشارکت مردم است و در جایی که مفسده در کار باشد یا شرایط خاص و جایی که بخش خصوصی نمی آید، دولت وارد می شود.

وی تصریح کرد:در نهایت سیاستهای کلی اصل ۴۴ ابلاغ شد و بند ج که مربوط به طبقات مختلف مردم و شش دهک جمعیتی بود، تکمیل شد و قرار شد سهام به مردم واگذار شود.

اکنون ٣٠ درصد از سهام واگذار شده به مردم اختصاص یافته و اگر سهام عدالت آزادسازی شود، ۴۵ درصد از واگذاری به مردم انجام شده است.

ایشان گفتند:امیدواریم نحوه اداره بنگاههایی که در قالب سازمان تامین اجتماعی واگذار شده، ساماندهی شود تا به هدف برسیم. این در حالی است که تاکنون ٢۴ هزار میلیارد تومان از محل سود سهام عدالت مردم قسط پرداخته اند و عملا دو دهک پایین جامعه که از ۵٠ درصد تخفیف پرداختی برخوردار بوده اند دیگر هیچ واریزی نخواهند داشت.
وی افزود:مردم در دهک های دیگر باید تا سقف یک میلیون تومان واریزی داشته باشند که میزان این واریزی بر اساس وجوه قبلی است که از جانب سود و پرداختی های دیگر تعیین می شود.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۶ اسفند ۹۵

زمان واریز سود سال ۹۵ سهام عدالت اعلام شد

سامانه ساماندهی سهام عدالت قرار است فردا(سه شنبه) با حضور رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شود. بر این اساس صدور صورتحساب برای ۴۷ میلیون ایرانی از این روز آغاز خواهد شد و بعد از رونمایی فردا، آن دسته از ثبت نام شدگان قطعی سهام عدالت که رقم سمت راست کد ملی آنها ۷ است می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی www.samanese.ir مراجعه کرده و صورتحساب خود را دریافت کنند.

بر این اساس، آنگونه که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند، از همان روز رونمایی سامانه، به ترتیب مطابق رقم سمت راست کد ملی (به ترتیب ۷، ۸، ۹، ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶) مراجعه کنند؛ همچنین مرکز تلفن با شماره ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط نیز آماده شده است که بین ساعات ۹ تا ۱۷ پاسخگوی پرسش های مشمولان درخصوص مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در این رابطه می گوید:با پایان یافتن ۱۰ سال از آغاز طرح سهام عدالت، مجموعه اقداماتی برای ساماندهی این سهام انجام شده که رونمایی از آن، در سه مرحله انجام می شود؛ بر این اساس، ارائه و صدور صورتحساب در مرحله نخست انجام خواهد شد تا مشمولان از وضعیت سهام و سودهای خود مطلع شوند؛ در این زمینه تشکیل صندوق هایی پیش بینی شده و سهام شرکت های سرمایه پذیر در این صندوق ها ریخته می شود.

وی با بیان اینکه پس از این مرحله، توزیع سهام عدالت و ارائه اوراق سهام به مردم انجام خواهد شد، افزود:ارائه صورتحساب به معنای آزادسازی سهام نیست و قرار نیست در این مرحله ورقه سهمی به مشمولان داده شود؛ این در حالی است که ارایه صورتحساب ها بیش از ۶۰ درصد مجموع عملیات ساماندهی سهام عدالت را تشکیل می دهد که کاری سخت و سنگین است و پس از آن به همه بلاتکلیفی ها در این زمینه پایان داده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی، خواستار آن شد که مشمولان جز سامانه رسمی سهام عدالت با هیچ سامانه دیگری تماس نگیرند که در این زمینه احتمال سودجویی و کلاهبرداری از مردم وجود دارد؛ او همچنین به این نکته هم اشاره کرد که تنها اتباع ایرانی مقیم داخل امکان دسترسی به این سامان را دارند و در صورتی که تلفن های همراه، تبلت ها و … مجهز به فیلترشکن باشند، امکان ورود به این سامانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:افرادی که حتی اوراق سهام خود را گم کرده اند، نگران این موضوع نباشند، زیرا اسامی شان در سامانه موجود است و آذرماه امسال کنترل اسامی افراد صورت گرفته است و حتی متوفیان هم مشخص شده اند؛ در این مرحله افرادی که ثبت نام شده قطعی هستند از سود سهام برخوردار می شوند و پس از آن دولت می تواند به صلاحدید و مطابق وسع و توان مالی خود تمهیداتی درخصوص مشمول کردن سایر افراد و بازماندگان بپردازد؛ به طوری که متولدین جدید و افراد ثبت نام نشده در قالب یک فایل دیده می شوند.

پوری حسینی تصریح کرد:تیرماه سال ۹۶ سود شرکت های سهام عدالت هرچقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد.

گزارش مراحل مختلف مشمولان سهام عدالت

مرحله گروههای مورد شناسایی تعداد مشمولان
۱ مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل ۴ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۶۳ نفر
۲ تکمیلی مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل ۳ میلیون و ۴۱ هزار و ۶۵۸ نفر
۳ مرحله دوم:روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل ۵ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر
۴ تکمیلی مرحله دوم:کلیه روستاییان و عشایر ۱۱ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۸۸ نفر
۵ مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی ۱۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۳۰۹ نفر
۶ تکمیلی مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی ۱ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۹۲۴ نفر
۷ مرحله چهارم:ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکلفل آنها، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها ۱میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ نفر
۸ مرحله پنجم:دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار(مشمول قانون کار) ۶ هزار و ۹۰۲ نفر
۹ مرحله ششم:خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه ۳۱ هزار و ۳۱۹ نفر
۱۰ مرحله هفتم:طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور ۱۶۷ هزار و ۶۹۳ نفر
۱۱ مرحله هشتم:بیماران خاص ۱۱ هزار و ۱۶۸ نفر
۱۲ مرحله نهم:کارکنان ستادهای نمازجمعه ۶ هزار و ۷۳۵ نفر
۱۳ مرحله دهم:کارکنان هیات های تحریریه رسانه ها(خبرنگاران) ۸ هزار و ۶۸۰ نفر
۱۴ مرحله یازدهم:دست اندرکاران امر شناسایی و واگذاری سهام عدالت ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۵ نفر
۱۵ مرحله دوازدهم:مددجویان و کارکنان موسسات خیریه
۱۶ مرحله سیزدهم:فعالان قرآنی
۱۷ مرحله چهاردهم:قالیبافان
۱۸ مرحله پانزدهم:زندانیان آزاد شده(مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزادشده)
۱۹ مرحله شانزدهم:تاکسیرانان
۲۰ مرحله هفدهم:درخواست کنندگان مردمی
۲۱ مرحله هجدهم:کارگران فصلی و ساختمانی
مجموع ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر

اخبار سهام عدالت ۱۶ اسفند ۹۵

زمان آزادسازی سهام عدالت

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:سهام عدالت از هفته آینده به دستور رئیس جمهوری با تصویب شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، آزاد سازی می شود. معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز یکشنبه در نشست با تعاونگران شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان در فرمانداری زابل اظهار داشت:با این اقدام ۲۲ دهک نخست جامعه سهام عدالت خود را به صورت کامل دریافت می کند.

وی افزود:۳۵۲ شرکت تعاونی سهام عدالت در شهرستان های کشور وجود دارد که باید برنامه ریزی خوبی در این خصوص داشته باشند.

وی گفت:یکی از دغدغه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توجه به نقش تعاونی برای احیا و توسعه مناطق محروم است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:منطقه سیستان با شمار زیادی شرکت تعاونی ظرفیت تبدیل شدن به خاستگاه نهضت تعاون در کشور را دارد.

منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است.

وی افزود:یکی از قابلیت های سیستان و بلوچستان توسعه تعاونی های صنایع دستی است به طوری که با ایجاد این تعاونی ها، محصولات بومی منطقه بهتر از گذشته در شهر تهران و سایر شهرهای گردشگری کشور به فروش می رسد.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تاسیس تعاونی توسعه عمران شهری در زابل خبرداد و گفت:در هر شهرستان ظرفیت ایجاد یک تعاونی توسعه عمران شهری وجود دارد.

وی ایجاد تعاونی صیادان را باعث رونق اقتصادی منطقه دانست و تصریح کرد:تشکیل تعاونی صیادی موجب رونق اقتصادی و بهره وری بیشتر از آب موجود در منطقه خواهد شد.

وی به مردم سیستان و بلوچستان برای حضور استاندار فرهیخته و فعال تبریک گفت و بیان کرد:علی اوسط هاشمی به خوبی معضلات و مشکلات استان به خصوص در بخش تعاون را پیگیری می کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست اظهارداشت:چهار هزار و ۶۰۲ تعاونی در این استان با عضویت یک میلیون و ۳۲۲ هزار نفر به ثبت رسیده است.

وجود قوانین و ضوابط محدود کننده از مهمترین مشکلات در حوزه تعاون است که فعالان در این حوزه از آن رنج می برند و نیاز است یک کمیته با حضور صاحب نظران حوزه قوانین این مشکلات را شناسایی کنند و در خصوص آنها چاره اندیشی شود.

وی اظهار داشت:طرح پایلوت با برنامه زمانبندی مشخص باید برای سیستان و بلوچستان به خصوص منطقه سیستان در زمینه توسعه تعاونی ها، توانمندسازی و رفع مشکلات اجرا شود.

در این نشست شماری از مسئولان تعاونی های سیستان به نمایندگی از شرکت های تعاونی منطقه مشکلات خود را مطرح کردند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز یکشنبه با حضور در منطقه سیستان از بازارچه و پایانه مرزی میلک، کارخانه سوسیس و کالباس بنجار دیدن و در نشست با تعاونگران منطقه سیستان در سرسرای فرماندار زابل شرکت کرد.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۵ اسفند ۹۵

صاحبان سهام عدالت با این شماره تماس بگیرند

سامانه تلفنی پاسخگویی به مشمولین سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ توسط سازمان خصوصی سازی راه اندازی شد.

بر اساس این گزارش؛ این سامانه تلفنی در راستای پاسخگویی و ارائه خدمات بهتر به مشمولین سهام عدالت در کشور راه اندازی شده است و مشمولین و علاقه مندان علاوه بر این شماره تماس می توانند با مراجعه به سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir نیز از آخرین خبرها و اطلاعات در زمینه سهام عدالت آگاهی یابند.

همچنین از هفته آینده مشمولین سهام عدالت پس از مراسم رونمایی رسمی این سامانه، می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت، از صورتحساب سهام خود اطلاع پیدا کنند.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۴ اسفند ۹۵

پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۵

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس گفت: مشمولان سهام عدالت از اواخر سال ۹۶ سود سال مالی ۹۵ خود را دریافت خواهند کرد.

افشین ناصری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: مهلت ۱۰ ساله اجرای طرح توزیع سهام عدالت در کشور پایان‌یافته و بر اساس دستور شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان خصوصی‌سازی باید اقدام به ارائه صورتحساب مشمولان کند تا هر فردی بداند چه مقدار از اقساط سهامش پرداخت‌شده و چه مقدار باید بابت تسویه نهایی سهام عدالت خود واریز کند.

وی افزود: هفته آینده سامانه سهام عدالت فارس راه‌اندازی می‌شود و سازمان خصوصی‌سازی تا پایان سال صورتحساب مشمولان را از طریق این سامانه منتشر خواهد کرد.

انصاری با اشاره به این‌که در استان فارس به بیش از سه میلیون نفر سهام عدالت تعلق‌گرفته، تصریح کرد: در این مرحله مشمولان می‌توانند از صورتحساب خود آگاهی پیداکرده و متوجه شوند سهام آنها چقدر ارزش دارد ضمن اینکه بنابر مصوبه دوم اسفندماه سال جاری شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان خصوصی‌سازی موظف شده سود سهام عدالت سال مالی ۹۵ مشمولین را در سال ۹۶ بین آنها تقسیم کند.

این مسؤول یادآور شد: بر این اساس شرکت‌ها برای دوره مالی سال ۹۵ چهار ماه فرصت دارند مجمع عمومی برگزار کرده و سود تقسیمی خود را مشخص کنند و پس از آن هشت ماه فرصت خواهند داشت که این سود را بین سهامداران تقسیم کنند که به‌این‌ترتیب مشمولان می‌توانند اواخر سال آینده سود سهام عدالت سال ۹۵ را دریافت کنند.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت یکشنبه ۸ اسفند ۹۵

امیرعلی اشرف پوری حسینی در نشست خبری با موضوع ساماندهی سهام عدالت با اشاره به اینکه سود مشمولان سهام عدالت تا پایان هفته دوم اسفند ماه پرداخت خواهد شد گفت: تا اوایل هفته آینده رونمایی از ارائه صورتحساب، به مشمولین سهام عدالت با حضور مسئولان کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه سهام عدالت متعلق به یک دوره یا دولت خاص نیست خاطرنشان کرد: نباید موارد سیاسی کام مردم را تلخ کند، به همین منظور تمام گرایش‌های سیاسی کشور در شکل‌گیری سهام عدالت دخیل هستند و همه برای ساماندهی این طرح تلاش خواهند کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص جزئیات طرح ساماندهی سهام عدالت یاد آور شد: دولت هفته گذشته طرحی در مورد اصلاح سبد سهام اعلام کرد و عده ای با اعتراض در خصوص کاهش ارزش سهام عدالت اعتراض کردند در حالیکه مصوبه اصلاح سبد سهام در جهت شفاف سازی و بهبود سهام است تا مشمولان از سهام بهتری برخوردار باشند.

پوری حسینی تصریح کرد: اگر دولت قرار است در پالایشگاه‌ها باشد باید سهم دولت در همه جا یکسان باشد و قرار شد دولت در همه پالایشگاه‌ها ۲۰ درصد سهام داشته باشد که ارزش سهام عدالت نیز افزایش یابد.

به گفته وی سبد سهام با دقت مراقبت شده و ارزش آن کم نشده است و با پایان یافتن ده سال باید مجموعه اقداماتی را برای ساماندهی سهام عدالت انجام دهیم که سه مرحله در نظر گرفته شده و مرحله اول ارائه و صدور صورتحساب برای مشمولان است تا سود آن مشخص شود ولی مراحل بعد هنوز نهایی نشده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری اظهار کرد: پیش بینی این است که صندوق هایی تشکیل شود و سود و یونیت صندوق ها به مشمولان داده شود و مرحله بعد هم ارائه اوراق سهام به مردم خواهد بود، پس ارائه صورتحساب با ورقه سهام متفاوت است و هنوز وقت خرید و فروش سهام فرا نرسیده است.

وی در توضیح ایجاد خط تلفن پاسخگویی در خصوص سهام عدالت بیان کرد: افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند ٩٠ خط تلفن با شماره ٨٣٣٣٨ برای پاسخگویی به مشمولین سهام عدالت از شنبه راه اندازی شده که افراد می توانند مشکلات خود را از این سامانه پیگیری کنند.

پوری حسینی در رابطه با سامانه سهام عدالت گفت: سامانه سهام عدالت با آدرس samanese.ir در حال خاضر فعال بوده و بخش مربوط به صورتحساب از هفته آینده با کلید خوردن طرح به این سامانه افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی اگر در خارج کشور باشند، امکان دسترسی به سامانه برای آنها وجود ندارد و باید تماس از داخل کشور باشد؛ ضمن اینکه اگر کسی نتوانست وارد سامانه شود باید فیلترشکن را غیرفعال کند.

پوری حسینی با اشاره به هزینه بالای سامانه هدفمندی برای ارائه خدمات به همه مشمولین تصریح کرد: امکان اینکه همه ۵٠ میلیون نفر همزمان وارد سامانه شوند اگرچه فراهم است ولی هزینه را بالا می برد و بنابراین یک ترتیبی لحاظ کرده ایم به این صورت که اگر پانزده اسفند کار را شروع کردیم، کسانی که سمت راست کدملی شان پنج است می توانند وارد شوند؛ ۱۶ اسفند کسانی که سمت راست کدملی شان شش است می توانند وارد شوند و همینطور الی آخر. بنابراین به هر ترتیبی که پیش می رویم افراد خاصی اجازه ورود دارند.

وی در این باره ادامه داد: دو میلیون نفر در مرحله اول شناسایی شدند و سازمان خصوصی سازی برای آنها دعوتنامه فرستاد؛ پس فرم همراه مدارک باید تکمیل شود تا ثبت نام قطعی باشد؛ اما اگر فردی دعوتنامه را دریافت نکرده یا دعوتنامه را به همراه مدارک تحویل نداده باشد، ثبت نام قطعی نیست و بعدا در مورد آنها تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص مشمولین فوت شده بیان کرد: اگر کد ملی متوفی وارد سامانه شود، بعدا به وراث اعلام خواهد شد که چه مراحلی باید انجام دهند.

پوری حسینی توضیح داد: ورقه های ثبت نام اگر گم شده باشد اشکالی ندارد و نیازی هم به آن برگه نیست و اگر متوفی یا تغییر اسمی اتفاق افتاده باشد شناسایی می‌شود. فقط کد ملی نیاز است و مشخصات شناسنامه ای باید در دسترس باشد، در عین حال نیازی به تایپ کردن هم نیست؛ هدف این است که در مدت زمان کوتاه با ایمنی بالا کار را پیش بریم.
رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: بنای ما بر این است در این مرحله کسانی که ثبت نام شده قطعی هستند سهام عدالت داده شود و بعد از تعیین تکلیف ۴٩ میلیون نفر، دولت در مورد مابقی افراد تصمیم خواهد گرفت البته ادعا نداریم که این افراد به روش منطقی و علمی انتخاب شده اند.

پوری حسینی گفت: امیدواریم بعد از تعیین تکلیف مشمولان فعلی به آنها هم سهام بدهد. در مورد سود باید گفت کم یا زیاد سودی که شرکتهای مشمول سهام عدالت در تیرماه ٩۶ تولید می کنند متعلق به مشمول است اما سهام عدالت در زندگی افرادی که درامد پایینی دارند، از این پس اثرگذار خواهند بود.

وی در خصوص انتقاد معاون اول رییس جمهور از عملکرد خصوصی سازی گفت: چند روز قبل از شورای عالی اصل ۴۴، جلسه ای در حضور رهبری برگزار شده بود؛ البته ما هم ناراضی هستیم و مقاومت ها جدی است نمونه آن هم پالایشگاه کرمانشاه است که چهار بار مزایده برای آن برگزار شده ولی مشتری نداشته است و الان در بار چهارم کسی برنده شده و ما را تهدید می کنند که ما امنیت و شهر را به هم می ریزیم؛ جایگاه این تهدیدها در اصل ۴۴ کجاست در حالیکه این اظهارنظر مقابله با امنیت عمومی است در حالیکه مملکت بی صاحب نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: کشور نباید اینقدر برای خصوصی سازی هزینه بدهد ما گله مند هستیم و با هر هزینه ای، خصوصی سازی را انجام می دهیم.

پوری حسینی گفت: ۴٠٠ دستگاه روی دست ما مانده است در حالیکه این آسیب مهمی است این در حالی است که هر جایی مزایده می گذاریم همه می گویند به ثمن بخث می فروشند؛ برخی در مجلس قانون اصل ۴۴ را مطالعه نکرده اند در حالیکه به آنها می گوییم حرمت قانون را نگه دارید.

وی گفت: برخی نمایندگان می گویند اگر فلان بنگاه را واگذار کنید من خودم را آتش می زنم این حال و روز خصوصی سازی است.

پوری حسینی افزود: خصوصی سازی خوب آن است که مدیریت را به بخش خصوصی واگذار کند، این در حالی است که در ایران مالکیت منتقل شده ولی مدیریت دولتی باقی مانده است.

وی با بیان اینکه روزی روزگاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال واگذار خواهند شد اما فعلا تا این لحظه هیچ مصوبه یا تصمیمی برای لغو مصوبه دولت در عدم واگذاری این دو باشگاه صورت نگرفته است.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

پرداخت سود سهام عدالت قطعی شد

معاون وزیر اقتصاد از پرداخت سود سهام عدالت به میزان هر نفر ۵۵۰ هزار تومان خبر داد و گفت: این سود بین ۴۷ میلیون ایرانی تقسیم خواهد شد.

عبدالله پوری حسینی امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران درباره مرحله بعدی ثبت نام از متقاضیان سهام عدالت گفت: در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

معاون وزیر اقتصاد با اعلام اینکه تاکنون ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل سود سهام عدالت به خزانه واریز شده است افزود: پیش بینی می شود این رقم به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان بالغ شود. در نهایت برنامه ریزی شده تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بین ۴۷ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت تقسیم شود.

پوری حسینی ادامه داد: بر این اساس، برای هر نفر از مشمولان سهام عدالت سودی به میزان ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزار تومان سود تعلق می گیرد. در عین حال،‌ سود سهام عدالت پرداختی به دو دهک اول جامعه به میزان ۱,۷ برابر یعنی رقمی بین یک میلیون و ۶۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود.

رییس سازمان خصوصی سازی تاکید کرد: به صورت کلی وضعیت سهام عدالت تا پایان سال ۹۵ مشخص خواهد شد. در مورد آزادسازی سهام عدالت و اینکه چه زمانی لایحه آن به امضای رییس جمهور می رسد، باید گفت دفتر رییس جمهور و یا دولت در این زمینه اطلاع رسانی می کند.

وی درباره برخی اخبار پیرامون تعیین تکلیف سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ گفت: من کسی را نسبت به اینگونه تحلیل ها، پیش داوری ها و حدس ها ملامت نمی کنم شاید این پیش داوری ها به خاطر این باشد که در گذشته اینگونه اتفاقات افتاده است.

پوری حسینی از تصویب مصوبه شورای عالی اصل ۴۴ در ۱۵ آبان ماه سال جاری سخن گفت و افزود: مصوبات با یکماه تاخیر به ما ابلاغ شده در حالی که اولین مصوبه سهام عدالت مربوط به فروردین ماه سال ۸۵ بود و بر این اساس امسال فرصتی است که سود سهام عدالت به مشمولان اختصاص یابد.

معاون وزیر اقتصاد بیان داشت:‌ طبق اجازه قانونگذار در پایان ۱۰ سال اگر ثمن سهام از محل سود تعبیه نشده باشد به مشمولان ۶ ماه فرصت داده می شود که از جیب خود بپردازند تا سهام را از آن خود کنند. سال ۹۴ دهمین سال اجرای طرح واگذاری سهام عدالت بود که در این مدت مشمولان بستانکار شدند، این در حالی است که در این مدت باید نیمی از پول به خزانه واریز می شد که انجام گرفت؛ بنابراین اگر کسانی نقدی به زمان اجرای این طرح دارند باید جدا از مباحث سیاسی،‌ تحلیل و نقد انجام شود.

وی اضافه کرد: با اتمام سال ۹۵ حساب شرکت ها در تیرماه بسته می شود و طبق قانون تجارت ۸ ماه زمان برای شفاف سازی شرکت ها نیاز است، بنابراین پایان اسفندماه ۹۵ وضعیت شرکت ها مشخص خواهد شد. به هر حال زمانبندی ها بر اساس قانون است و در اختیار سازمان خصوصی سازی نیست و ارتباطی هم به انتخابات ندارد.

پوری حسینی درباره شناسایی دهک های درآمدی عنوان کرد:‌ شناسایی دهک های درآمدی به روش علمی قابل انجام نبوده است و بنابراین بر اساس دهک های جمعیتی شناسایی انجام شده است. مثلا مشخص نیست که کارمندان و بازنشستگان جز شش دهک اول مشمول طرح هستند یا خیر؟ در چنین فضای ابهام‌آمیزی چگونه می توان عملکرد سازمان را زیر سوال برد.

وی با اشاره به مصوبات شورایعالی اصل ۴۴ مبنی بر اینکه هر کسی که در سبد سهام عدالت است مشمول دریافت آن است؟ گفت: برخی از افراد شناسایی نشده اند و بر اساس دستور و مصوبه این شورا اگر به ناحق برخی از این افراد ثبت نام نشده اند و جا مانده اند، باید ثبت نام شوند. بر این اساس به سازمان خصوصی سازی اجازه داده شده است که پیشنهادهای خود را به شورا ارائه دهیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی از اجازه شورا برای بررسی ثبت نام ۳۱ میلیون نفر از جمبعت کشور که در طرح سهام عدالت ثبت نام نکرده اند خبر داد و عنوان کرد:‌ از ۱۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی که به خزانه بابت سود سهام عدالت واریز شده است ۶۷ درصد در مدت زمان سه سال گذشته بوده است.

وی از تخفیف ۵۰ درصدی بابت واریز سود سهام عدالت در دهک اول مشمولین طرح خبرداد و عنوان کرد:‌ همچنین وضعیت سهام عدالت فوت شدگان و وراث آنها مشخص خواهد شد.

پوری حسینی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شرکت هایی که باید سهامشان به سهام عدالت اختصاص یابد باید بورسی و گروه دومی باشند که این مصوبه رعایت نشده است. ارزش روز پرتفوی سهام عدالت ۶۷ هزار میلیارد تومان است.

معاون وزیر اقتصاد در مورد وضعیت بانکهای مشمول سهام عدالت که نمادشان در بورس بسته است؟ گفت: مجامع بانکها با تاخیر بزگرار شد. برخی از بانکها نامه ای به سازمان ارسال کرده اند که در آن وضعیت افزایش سرمایه شان مشخص شده است. سودی که این بانکها به ما اعلام کرده اند کمتر از انتظار بوده است.

وی بیان کرد: شرکت های سرمایه گذاری استانی خود دارای مجمع، هیات مدیره و غیره هستند و اقدامات این شرکت ها را نباید به حساب سازمان خصوصی سازی گذاشت، این سازمان دخالتی و ارتباطی با این شرکت ها ندارد و فقط بعضا مصوباتشان را برای ما ارسال می کنند تا ما مطلع باشیم. اگر از طرف این شرکت ها در گذشته نماینده ای معرفی شده و در شرکت های سرمایه پذیر سمتی دارند، سازمان خصوصی سازی دخالتی در این موضوع نداشته است.

پوری حسینی به مشمولان سهام عدالت توصیه کرد که اگر پولی ندارند بابت واریز به حساب دولت که این سهام به آنها تعلق گیرد، قرض نکند و یا پول سود دار از کسی نگیرند زیرا این میزان سهام عدالت کفاف پول قرض کرده آنها را هم نمی‌دهد.

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

میزان سود سهام عدالت مشخص شد/ سهام عدالت به وراث می رسد؟

میر علی اشرف پورحسینی معاون و رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص آخرین وضعیت سهام عدالت و واگذاری آن به مردم اظهار داشت: شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ در پانزدهم آبان ماه سال جاری مصوبه اجرایی برای ساماندهی و آمادگی آزادسازی سهام عدالت را ابلاغ نمود که بر اساس آن همه ۴۹ میلیون نفر از افراد ثبت نام شده تا قبل از سال ۹۴ مشمول دریافت سهام عدالت می شوند.

وی تصریح کرد: دو دهک اول درآمدی یعنی افرادی که تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی یا روستاییان فاقد شغل هستند اگر در زمان آزادسازی وضعیت گذشته را نداشته باشند، مشمول مال تخفیف برای سهام خود نخواهند شد،اما اصل سهام عدالت را دریافت خواهند کرد؛ همچنین کلیه ۶ دهک انتخاب شده در طول دوره ۱۰ ساله که حدودا به ۴۹ میلیون نفر می‌رسند و حتی افرادی که وضعیت فعلی آنها بالاتر از ۶ دهک درآمدی باشد نیز مشمول دریافت سهمیه خواهند شد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در خصوص افرادی که طی این مدت فوت کردند، اظهار داشت: سهام عدالت افراد فوتی به وراث واگذار خواهد شد اما طبق برنامه ریزی های انجام شده سهام عدالت برای افراد زنده به صورت اینترنتی واگذار شده و پس از آن وراث میتوانند به صورت حضوری مراجعه کرده و سهام عدالت را دریافت کنند.

پوری حسینی در خصوص سهم هر فرد از سود سهام عدالت اظهار داشت: به طور کلی تا کنون ۱۸ هزار و میلیارد تومان سود به خزانه واریز شده که پیش بینی می شود این میزان تا ۲۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد که این میزان پس از تقسیم به کل افراد مشمول دریافت سود سهام عدالت که ۴۷ میلیون نفر هستند (خانوار های بالای ۵ نفر به اندازه همان ۵ نفر سود می برند)، هر فرد بین ۵۴۰ تا ۵۵۰ هزار تومان سود دریافتی خواهند داشت.

وی یادآور شد : افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یا به طور کلی دو دهک پایین درآمدی دو برابر میزان سود را دریافت خواهند کرد که در حدود یک میلیون تومان است.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

اخبار راه ها و جاده های کشور فروردین 96

اخبار راه ها و جاده های کشور فروردین ۹۶

اخبار راه ها و جاده های کشور فروردین ۹۶ همانطور که می دانید بسیاری از …

۹۳ دیدگاه

 1. ده سال پیش برگهای یک ملیونی سهام به من دادن گفتن دولت این سهام رابه شماداده ازاین به بدسودمیگیرین بعدازده سال تازه چهارصدو پنجاه هزاربایدبدهم من مشکلی باعزیزان کمیته امدادوبهزیستی ندارم و دولت هرچه به این عزیزان کمک کندکماست ولی آقایانه دولت مردان ما جانبازان زیربیستو پنج درصد کمترازهمه بودیم من چند سال جبعه بودم جانبازشدم آیایکی شدیک لیوان آب به من بدهدموقعی که اسم جانبازیم رامیاورم اطرافیانم به من میخندن واقعامیگویم اگردولت به من یک ریال داده بیاید من هزاربرابرپس دهم همین سهام به من دادن که اینهم بدهکارم واقعا دولت هیچ وقت یادمانبود مناحتیاج به عمل جراحی درخصوص ترکشهایم دارم ولی پول اولیه یا خرج ندارم من همان کسی بودم جوانیم درجبعه بودم …….کجایندمردان بی ادعا هیچ وقت برای خودم نخواستم فرزندانم گناه نکردن چوب پدر عصاب روان رابخورن

 2. الان نزدیکه ۱۰ ساله صحبت از سهام عدالت میکنن، که مبلغش فقط یک میلیونه…فقط یک میلیون….!! از ۱۰ سال پیش تا چند سال اینده…!! سود این ۱۰ سال شده ۵۰۰ تومن، آیا تو چند سال اینده بدن، آیا ندن… تازه بدن، کدوم مشکلو حل میکنه؟ اصلا این مبلغ ارزش داره که درموردش اینهمه هیاهو بشه؟ اصلا ارزش صحبت کردن داره؟ اصلا ارزش فکر کردم داره؟ بنظر شما یجور مسخره کردن نیست؟؟

 3. حکومت اسلامی بعد از چهل سال، وارد پخش عدالت شد. بدوین که عدالت تون رو بگیرین.

 4. سلام
  توی سایت چیزی از واریز کردن وجه و… ننوشته من خودم مشمولم اما نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنین
  فقط یه برگه نوشته مقدار و…

 5. بنازم حکمتت خدا
  یکی از دوستان عالی گفت
  یا حاکمان احمقی داریم یا احمقان حاکمی داریم
  عیدی دولتو بدین ملت چندروز بیشتر نمونده

 6. ملتی که تاریکی را دوست دارند به روشنایی احتیاج ندارند.

 7. دم دکتراحمدی نزاد گرمممممممممممممممممممممممممممممممممم

 8. سلام با تشکر از پاسخ گویی شما
  قسمت انتخاب شماره شناسنامه
  من شماره شناسنامه و کد ملیم یکی هست یازده رفمی ولی در این بخش سه تا گذینه داره که هر کدوم یه عدد یه رقمی بجز اخری که دو خط تیره است و توی راهنما هم نوشته که اگه به هر دلیلی فاقد شماره شناسنامه هستید همون دو خط تیره انتخاب کنید و به این ترتیب هست ۷ و ۴ و — که هیچ کدوم نه با رقم سمت راست شماره شناسنامه ام و چپ اون برابر نیست من چه گذینه ای رو باید انتخاب کنم
  با تشکر

  • شما همون — را بزن – متولدین ۶۹ به بعد شماره شناسنامه ندارن و مثلا ۲۰ سال پیش قرار بود شناسنامه حذف شه اما هنوزم که هنوزه شناسنامه و کارت ملی خیلی جاها باید با هم باشه، هیچ کس هم نمیدونه چرا خخخخ

 9. آقا کافی نتی ها باید چند بگیرن دقیقا- بعضی کافی نتی ها دارن نفری ۴ تومن میگیرن برای صدور صورت حساب.
  نرخش چنده دقیقا؟؟ نمیشه که یه خونواده ۴ نفره فقط برای دیدن صورت حساب مسخره ۱۲ تومن پول بده

 10. سلام دوستان .من خودم یک کافینت دارم از روز ۱۷ مردم به طرف کافینتا اومدن که دولت میخوا شب عیدی به اون پول بده و وقتی میفهمن نه پولی در کار هست حتی از اونا میخوان مبلغ ده هزار تومان الی چهارصد و اندی پول بگیرن واقعا قیافه هاشون دیدنی … خوب آقای عزیز اگه مردم ما چهارصد و اندی پول داشتن شب عید به جای اینکه برن تو بازار خرید لباس و کفش برای فرزندانشون باشن به نظر شما میان دو سه ساعت تو کافینت تو نوبت دریافت چاپ صورتحساب میشینن که آقایون دولت دلشون برای مردم ما سوخته و میخوا براشون سهام عدالت بده واقعا مردم و مسخره کردین.آقا شما رای میخواین ی ترفند دیگه شب عیدی در پیش بگیرید .خوشم میاد میگن دولت آمریکا اینجوره هیچ کس نیس تو دولت خودتون بگه دست از سر مردم مظلوم ایران بردارین کاری به مردم کشورای دیگه نداشته باشین .

 11. سلام
  بابا تورو خدا ول کنید اینها فکر میکنند ملت احمقن،دیگه بسه اینهمه دروغو دزدی چطوره ما ازطرف کمیته سهام گرفتیم ولی حالاباید۴۸۰تومان هم بریزیم

 12. من این سهام عدالت بدن-میخوام نون و روعن بخرم مثل موش.الان شوهرم از بیکاری افسرده شده الان هم مثل شکلات خودشو دور چادر بیچیده و خوابیده

 13. بابا سهامم نخواستیم فقط ابروی ما رو تو دنیا نبرید.ببینید تورو خدا ایران بکجا رسیده اینا همش بفکر جیب خودشونن دلشون ب من شما نمیسوزه که.شب عیدی چه میدونن شرمنده ی خانواده شدن یعنی چی.

 14. سلام .هرکاری کنی دولت جان ماهای آخر رو داری میگذرونی با ای کارا رای نداری دیگه مردم گول کلیدت رو نمی خورن .چقدر به این مردم بیچاره دروغ دادی چقدر مال مردم خوری کردی قدرت خرید مردم عادی که زیره صفره .فقط اعضای دولت شما با حقوق های نجومی دارن خوش میگذرونن .تمام جوونا بیکارن همه خانواده ها توی هر خونه ای چند تا لیسانس بیکار دارن .چه کارخانه هایی که در دولت شما راه نیفتاد که هیچی تعطیل شد وکارکنانش با زن وبچه بیکار شدن اینم نتیجه برجامت .بنزین رو ده برابر کردی .قیمت آب و گاز وبرق وهمه چی زیاد شد مسکن مهر که تعطیل شد .مردم چقدر سختی بکشن چقدر مردها جلوی خانواده هاشون خجالت بکشن .مردم در دولت شما بدترین دوران انقلاب اسلامی رو از نظر اقتصاد دارن سر میکنن .برو دنبال کار قبلیت آقای روحانی.همین سهام عدالتم قطع کن برا خودت .یارانه ها هم قطع کن خیالت راحت بشه فقط برو پدر مردم در اومد.این سهام هم کار دولت تو نبوده ونیست.و السلام

 15. اخه این دولت پول به مردم می دهد پس از ده سال می گه ۴۵۰ تومان سود بهت تعلق می گیرد اگر ۵۵۰ بریزی حساب ان وقت صاحب ۱۰۰۰۰۰۰ پول می شوی که حق برداشت و خرید و فروش هم نداری

 16. سهام مردم کجاست؟
  فقط از مردم پول می گیرید
  پس حق و حقوق مردم چه می شود؟ پس از این همه نفت و گاز و … و …. حق مردم کجاست اینها همه حق ملت است هر شخصی که در کشور ایران به دنیا بیاید تا زمانی که از دنیا برود از منابع ایران حق دارد.
  …..
  اما نه حق ندارند حق و حقوقشان این است که بروید بمیرید از گرسنگی اما باید پول برای دولت جمع کنی و به دولت بدهی
  برق – آب – گاز- جریمه های رانندگی – کرایه بسیار سنگسن در مسافرت نزدیک.
  ۴۵ هزار تومان یارانه می دهند اما چنصد برابر از مردم می گیرند.
  سبد کالا به افراد نیازمند نمی دهند اما به پولداران می دهند؟ نه خداوکیلی شرم و حیا نمی کنند که می بینند از بی مسکنی به قبرستان میروند – از فرندان و همران جانبازان که از کم توان مالی خود کشی می کنند. باید فردای قیامت جوابگو باشند برای حق و حقوق ملت خود. خدا را شکر از نظر امنیت کشورمان خوب است اما اگر اندکی به وضعیت زندگی مردم نگاه کنند. و حد اقل یک درصد یا یک میلیاردم درصد از حق ملت را به آنها بدهند چه می شود؟
  حقوق بازنشسته نظام و جنگ و تیر کمتر از یک میلییون اما افراد تازه وارد زیر ۲۰ سال بیش از ۵ میلیون.

  • عزیزم چه خوش خیالی سرمایه های ماچیه کفرنگوفلسطینیاگشنه افریقایی هایی بی پناه لبنان وسوریه توجنگ اونوقت رواست پولاروخرج منوشمای جوون کنن به درک که خودکشی زیادشده به درک که پدرمن نداره دم عیدی مایحتاج عادی خانوادشم تهیه کنه بااینکه شبانه روزمیدوه به درک که گورخواب داریم به درک پلاسکوربت به درک که خوزستان نفس نداره به درک وهزاربه درک دیگه مهم اینه که پولابه موقع به فلسطینیابرسه وحرم امام حسین ساخته بشه وعراقیادارای ورزشگاه فوتبالی بشن اینامهم تره اینامشکل تره مشکلای ماکه مشکل نیست مهمم نیست ای خداااخودت کمک کن😷😷😢😢😢

  • کدوم حق و حقوق اصل و بنیان اینا بر مبنای چپاول و دروغ و ریا و ……

 17. روحانی خوشحالم که بهت رای ندادم نه به توبه هیچکس چون مردم روخرفرض کردین البته خریت کردیم که توالان رییس جمهوری ولی دیگه قرارنیست سوارمون بشی وبگی هه ی بروخرخوبم خودتیبدبختی اینقدایران روبدنام کردین که دیگه هیجاییم نمیتونیم بریم که ازدست شماراحت بشیم وگرنه میرفتم آفریقاباآدمخوارازندگی میکردم اوناهم ازشماحکومتیابهترن

 18. هیس… ترسوها فریاد نمیزنند….
  یاد سریال قهوه تلخ افتادم که به مردم ۱ سکه میدادن بعد فرداش میرفتن با زور و کتک از مردم ۲ تا سکه مالیات می گرفتند.

 19. یااباصالح جانم فدایت آقا کی میای حق این ملتو پس بگیری آخه ظلم تا چه حد .خداااااااااااااااااااا خودت کمکون کن شش ساله لیسانس گرفتم الان دارم الاغ میچرونم حالا بیام دم عیدی ۵۰۰هزار بریزم به حساب دولت . بیچاره مردم واقعا متاسفم……………

 20. من تا حالا نوبتم نشده اما چیزی که تا الان فهمیدم اینه و لطفا کسایی که میدونن بگن درسته یا نه
  اینجوری که من فهمیدم در واقع دولت قبلی مردم رو عضو سهام شرکت هایی کرده و خودش مبلغ عضویت رو پرداخته اما این شرکت ها ،شرکت های نفتی یا سود ده (که قطعا سود کنن ) نبودن و حالا حتی ضرر هم کردند (به مانند خیلی از شرکت های دیگه به خاطر اوضاع اقتصادی که حرف نداره !!!!) حالا با توجه به حرف رهبر انقلاب برای اقتصاد مقاومتی و تولید ملی به هر حال باید شرکت های از کار افتاده رو راه بندازن تا شغل ایجاد بشه و دولت از مالیات اون شرکت ها و… سود کنه و ملت از رفتن به سرکار
  شکی در این نیست که این روش بهترین روش برای اقتصاد قوی و مستقل داشتنه.
  حالا دولت حرفش اینه که بیایین این شرکت ها رو راه بندازیم شما عضو و سهام دار این شرکت هایید سهم ضررتون رو بدین ایشالله راه میوفته و سود میکنه ، سود کرد بهتون میدیم
  حالا چند نکته به دولت . ملت
  ۱٫ به دولت تبریک میگم به خاطر داشتن یک ملت که هرچی بهش بگن اجرا میکنه و اعتراضی هم نمیکنن
  ۲٫دولت دوست داشتنی!!!!!!!!!! شما که خودت میگی مردم قدرت خرید ندارن چه جوری بیان نفری ۵۵۰ هزار تومن بدن که آیا بعدا سودشو ببینن یا نه؟!!!
  ۳٫این سهام ها در جایی بدی داره سرمایه گذاری میشه اشتباه دولت قبلی و تصحیح نکردن و مدیریتش توسط دولت جدید در طی دو ، دولت خارق العادس و شبیهش رو در جیبوتی هم نمیشه دید!!!!
  ۴٫ مردم عزیز به شما پیشنهاد میکنم که به جای پول دادن به دولت و خالی کردن جیب خود این پولتون رو (اگه توانایشو دارین و میتوننین ) به عنوان شغل دوم ( وحتی اول برای کسانی که کار ندارن که بعید است پولشو داشته باشن) یا مشارکت در کار های تولیدی (کشاورزی ، شرکت های کوچک تولیدی ، دامداری و هزار کار دیگر که با سرمایه کمی میتوان انجام داد) خرج کنید و با این کار شاید روزی این قدر سود کردید که بقیه رو هم که نمی توانند به سر کار بردید و هم به خود و به دیگران و به اقتصاد کشور کمک کردید
  ببخشید طولانی شد و ممنون که خوندید

 21. سهام عدالت ارزونی دولت تدبیر و امید

 22. باسلام وخسته نباشد لطفا جوابم رو هرچه سریع تر به ایمیلم ارسال کنید با تشکر

  الان ساعت ۳ بامداده رو ۱۸ اسفند چرا نمیتونم با کد ملّی که رقم آخر سمت راستش ۸ هستش برم سامانه؟

  با تشکر وسپاس فراوان

 23. سلام به همه ی شما دوستان عزیز و مخصوصا سایت خوبی که پیام مردم رو سانسور نمیکنه و منتشر میکنه . دوستان از من به شما نصیحت اگه پولی دادن دریافت کنید ولی اگه بحث سر این باشه که از مردم پول بگیرن و بهشون سهام بفروشن اصلا این کار رو نکنید و حتی یه ریال هم نپردازید . چون این کارشون رسما یه کلاهبرداری و یه رسوایی بزرگ هست برای ملتی که هشتاد میلیون ایرانی با فرهنگ داره . بانک چند برابر سودی که بهمون قراره بدن و اصلا معلوم نیست کی میدن رو دارن میدن پس فقط وقتی مغزمون تاب ور داشته باشه میریم سهام میگیریم .

  اشتباه نشه . نمیخوام به کسی توهین کنم ولی اسم این طرح رو باید بزارن سهام حماقت. یه کسایی پشت پرده این طرح های مسموم هستن که انشاالله خدا حقشون رو کف دستشون میزاره. ولی حرف اصلی من اینه که معاون رئیس جمهوری از بودجه موجود ۸۰٫۰۰۰ میلیارد تومانی حرف میزنه و میگه که میشه با این بودجه یارانه رو دو برابر به مردم داد و میگه چرا یارانه ها دوبرابر نمیشه . سوال اینجاست . آقای نوبخت عزیز اگه اسمتون رو درست گفته باشم اینکه یارانه ها رو دو برابر بدید دست خودتون هست. خودتون نمی دید و اعتراض میکنید که چرا دوبرابرش نمیکنید ؟
  میشه بگید خطاب به چه کسی گفتید و اعتراض کردید ؟ میشه بگید چرا همچین حرفی رو درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح می کنید ولی همین که باز ملت بهتون رای بده اصلا انگار نه انگار که قرار بود یارانه ها دو برابر بشه ؟ واقعا دیگه وقتش شده که دولت خیلی شفاف حقوق مردم رو به صورت تمام و کمال بپردازه و اینقدر ملت هشتاد میلیون نفری رو خر و الاغ فرض نکنه . چرا باید یارانه ده سال مردم توی یه طرح افرایش برداشت گاز سرمایه گذاری بشه در حالی که ملت دارن از گرسنگی میمیرن ؟
  غیر از اینه که این پول ها مال خود مردم هست و باید بهشون داده بشه ؟ غیر از این هست که فقط برای اونا سود آوری داره و فقط دارن برای خودشون سرمایه هارو خرج میکنن؟ چیزی که براشون سود داره داره میسازن و مردم ملت ما هم فکر میکنن که دارن روز به روز برای رفاه ما کار میکنن . روز به روز درآمد دولت بیشتر میشه و روز به روز همه چیز داره گرون تر میشه .
  از بنزین و نفت بگیر تا اینترنت و برق و تلفن . مگه وقتی درآمد دولت بیشتر میشه نباید یارانه های ملت بیشتر بشه ؟ دولت هر سال پیشرفت میکنه و هر سال درآمدش خیلی بیشتر میشه ولی پولی که به مردم به صورت یارانه میده حتی جواب گوی قبض آب و برق و تلفنی هم که باز تو جیب خودشون میره نمیشه . واقعا این انصاف و عدالت هست ؟

  از مقام معظم رهبری خواهش میکنم نزاره یه مشت غارت گر این جور یکی از قوی ترین و ثروت مندترین کشور های دنیا رو غارت کنن . اگه اونایی که تو نظام دلسوز هستن و دست قدرتشون میتونه همه چیز رو سروسامان بده و عدالت الهی رو واقعا اونجور که شایسته ی انسان هاست تو جامعمون اجرا کنن اراده کنن و همه چیز رو به یک مشت انسان که طمع دنیا چشمشون رو کور کرده نسپارن همه چیز حل میشه .
  کاش این ملت هشتاد میلیون نفری فقط یه نفر داشت اونم رهبر بود که مطمئنم اون موقع مردم همشون ثروتمند بودن و تو سایه ی رهبری اونقدر وقت اضافی داشتن که فقط هر لحظه شکر خدارو بجا بیارن تا اینکه این همه سگ دو بزنن و سر همدیگه کلاه بزارن و همدیگه رو اذیت کنن.
  یه پیشنهاد به دولت دارم که مطمئنم عدالت رو به بالاترین سطحش میرسونه و تمام مشکلات رو حل میکنه.
  درسته خیلی ها ادعا میکنن که ماهیانه یک میلیون تومان نمیتونه کفاف زندگیشون رو بده ولی بخدا همش دروغه و فقط حرص و طمع باعث میشه که زیاده خواهی کنن و سیر نشن .
  پیشنهاد من اینه که بالاترین سطح درآمد رو تا یک میلیون قرار بده و مابقی اون رو که ثروت زیادی هست به بقیه اقشار جامعه که درآمد های پایین تر از پانصد هزار تومان دارن بدن . کسایی که استخدام دولت هستن نه کرایه میدن و نه هزینه ای ولی اکثر اقشار جامعه که استخدام دولتی نیستن حقوق پایینی دارن و کرایه و هزینه هایی رو هم میپردازن .

  تنها راه چاره همینه که به جای دادن سه میلیون تومان به یه کارمند دو میلیونش رو به دو نفر دیگر که استخدام دولت نیستن بپردازن چون اونا هم برای ملت کار میکنن . اون وقت هست که میشه گفت همه به حق خودشون رسیدن .
  ببخشید که خیلی نوشتم . آخه خیلی وقته دنبال جایی بودم پیامام رو بنویسم و ملت شریفمون و رهبر عزیزمون ببینه.
  خیلی ممنون از همتون
  انشاءالله که همه چیز با خوشی درست بشه و همه به حق انسانی خودشون برسن . انشاءالله

 24. عزیزم سهام عدالت کجا بود انتخابات ریاست جمهوری نزدیکه چهار سال ورم خوردیم حالا هم می خواهند در مردم شوک ایجاد کنند رای را بگیرند چهار سال دیگر زهر مار به خورد مردم بدهند (پنزار بده آش —به همان خیال باش ) سهام کجا بود در مقابل این چپاول بیت المال به عنوان حقوق ومزایای نجومی عزیزم دیگر سهامی نمی ماند که به مردم بدهند

 25. نفری پونصد هزارتومن میخان ازمون بشینن تا پول بدیم بهشون واقعا که اینم بخورین رو بقیه اش حروم

 26. salam khanomam az sale 1385 sabtenam karde va ta konon hich sody daryaft nkrde aya mitvanad sode sahamesho yekja daryaft konad .zmnan bargeye ozviyad niz darad.

 27. با سلام الان با پرداخت هر مبلغی چه ۱۰۰۰۰ تومان چه ۴۶۰۰۰۰ تومان اون مبلغ سود که زده ۵۳۲۰۰۰ تومان رو بهم میدن؟یا باید کامل ۴۶۰۰۰۰ تومان رو واریز کنم؟!

 28. سلام به همه تعلق میگیره یافقط اونایی که جزء سهام عدالت بودن بهشون تعلق میگیره؟؟؟؟؟؟

 29. دیگه نمیدونن چجوری رای جمع کنن دست به این کثافتکاریا میزنن
  فقط افسوس. برای کسانی که هنوز گول این افراد رومیخورن….

 30. واقعأ از خوندن پیاما آدم متأثر میشه ….مردم عزیز ایران لطفأ بیاید در انتخابات امسال به جای نوشتن اسم این نامزدای بی کفایت گله هامونو بنویسیم …بسه هر چی ساکت بودیم

 31. ببین این نوبت بندی رو چطور نوشتن هفت تا نه بعد صفر تا شیش .سوادشون لبریز شده

 32. سلام .
  چند سال پیش میلغ ۸۰ هزارتومن از سهامم رو خونوادم دریافت کردن . امروز رفتم برای ثبت بنام .گفتن ده هزار تومان از اون پانصدوخورده ای واریز کنم به حساب دولت . .
  سوالم اینجاست اول اینکه این پانصد هزار تومن اصلا چه پولی هست که باید واریز کنیم
  دوم اون چهارصد تومن سودی که گفتن به من تعلق میگیره اون رو کی واریز میکنن.؟. خیلی نامفهومه برام که چرا ده هزار تومان واریز کردیم . ایا پولی که تعلق میگیره به من از سوده اون ده تومن هستش یا نه ??

 33. حالا نفری چهقد میدن؟

 34. ای بابا ملت فکر میکردن قراره دم عیدی دولت بهشون ۵۰۰ بده اما حالا بعضی ها میبینن که خودشون باید به دولت ۵۰۰ تومن بدن ، ما که نگرفتیم چی شد اما ظاهرا قراره مردم زیادی نا امید و شرمنده بشن.

 35. سبحانی با اشاره به پرداخت سود سهام عدالت در سال‌های گذشته اظهار کرد: بعضی از مشمولان یک مرحله، بعضی‌ها دو مرحله و بعضی دیگر سه مرحله سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند که مبلغ آنها ۴۰، ۸۰ و ۱۲۰ تومان بوده است که البته این مبلغ هم نباید پرداخت می‌شد، چرا که وقتی آزادسازی سهام صورت نگرفته و هنوز قسط‌ها پرداخت نشده، سودی نباید داده شود، ولی در دوره‌های قبل و دولت گذشته به دلایل مختلف که چندان منطقی هم نبوده این سودها پرداخت شده است

 36. چرا به من تا حالا پولی پرداخت نشده است ولی یک سری قبلا پول گرفتن واقعا به این میگن عدالت

 37. من که اولش تعجب کردم آقای طیب نیا اعلام کرده بایستی از سود سپرده گذاران مالیات گرفته شود خالا شب عیدی چی شده میحواهند سود سهام بدهند ضرب وتقسم کردم دیدم چه بودجه عظیمی داره برای پرداخت خرج میشه گفتم دستشون درد نکنه بعدا که بیشتر وارد موضوع شدم دیدم آقا برعکس شد چه پول عظیمی داره از ما ملت جمع میشه وچقدر هم ازجیب من کم میشه
  ما زیاران چشم یاری داشتیم به چه باطل بود هرآنچه میپنداشتیم

 38. باسلام
  آقا ما فکر کردیم این شب عیدی دولت میخواهد چیزی بدهدوما به همراه خانواده یک مسافرت زیارتی سیاحتی داخل کشور داشته باشیم بعد متوجه شدیم که تازه بایستی بابت آن کارت که تاحالا به جز مزاحمت استفاده ای نداشته ۵۰۰هزار تومان هم بپردازیم دست شما درد نکنه بااین طرح شب عیدی البته مسافرت بی خطر

 39. موقع انتخابات شده
  وعده ها شروع شد
  اگه قرار به پرداخت باشه طبق فرموده اقایون قرار بود سالانه به هر نفر ۸۰۰۰۰ تومان پرداخت بشه
  بااین حساب که ده سال میگذره میشه نفری ۸۸۰۰۰۰ تومان نه۵۰۰۰۰۰تومان

 40. سلام. من صورت وضعیت سهام عدالت خودم و خانواده رو چک کردم. به چند مساله برخوردم!

  ۱- از بین اعضای خانواده قبلا به سه نفر سود نقدی پرداخت شده بود و در صورت وضعیت هم مشخص بود. فقط سوال اینجاست که با توجه به توضیح راهنما ارزش دارایی برابر با مابه التفاوت ارزش اولیه و مبلغ دریافت شده توسط دولت از محل سود.. حالا برای تسویه (یعنی محاسبه ارزش باقی مانده که باید پرداخت بشه)‌عین اون مبلغ رو می خوان پس بگیرن؟ یعنی مبلغ سود به اون مابه التفاوت اضافه شده. این سود رو دولت پرداخت کرده ؟ اگر جواب مثبته چرا قبل از تسویه اقساط سود نقدی دادن که حالا پس بگیرن؟

  ۲- برای هر فرد متوسط بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان مانده محاسبه شده. برای ۴۷ میلیون نفر میشه چیزی حدود ۲ هزار میلیارد تومان! این پول به حساب کجا و چه گسی دقیقا واریز میشه؟

  ۳- چه تضمینی هست این برگه های سهام بعدها از لحظ قانونی کلا قابل استفاده باشن و ارزش واقعی داشته باشن در حالیگه حتی معلوم نیس سهام کجا و چه شرکتی هست؟

  ۴- یک خانواده ۴ نفره با متوسظ درآمد ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ هزار تومان واقعا توان پرداخت ۲ میلیون تومان اونهم دم عید برای چیزی که تا اخر سال بعد حتی معلوم نیست چقدر ارزش واقعی داشته باشه یا کارخونه های مربوطه کلا ورشکسته و تعطیل نشن رو نداره و حتی منطقی هم نیست!

  ۵- سوال مهم!! چطور سهامی که بعد از ۱۰ سال هنوز به اندازه بیش از نیمی از ارزش اولیه یعنی ۵۰۰ هزار تومان سود نداشته الان ارزش اینو داره که یکجا براش همین مبلغ رو پرداخت کنیم اون هم تا اخر سال اینده اگر تازه وضعیتش روشن بشه!! و اگه اون شرکتها هم یگی پس از دیگری ورشکسته و تعطیل نشن؟!!!

  ۶- و خلاصه اینکه صورت وضعیتی که دادند بیشتر شبیه گزارشات مالی شرکتی است تا یک سازمان یا نهاد دولتی!!

 41. با اوضاع مملکت ما
  یا حاکمان احمقند و یا احمقان حاکم هستند

 42. ما از خیر سهام عدالت میگذریم خواهشا مالیات برارزش افزوده را که از اختراعات دولت قبل است بردارید.

 43. من چند ساله پیش برای سهام عدالت ثبت نام کردم الان چه باید کنیم

 44. باسلام من نمیدونم جزئ کدوم دهک هستم یا سهام بمن تعلق میگیردیانه؟چندسال پیش ازطریق کافی نت ثبت نام کردم ویک کد هفت رقمی بمن دادن .شغلی ندارم بیکارهستم وبیمه هم ندارم .آیابمن تعلق میگیردیاخیر؟؟ممنون اگه جوابمو بدبد

 45. سلام ترو خدا بگید ماله کمیته و بهزیستی رو این ماه میدن یان

  • سلام دوست عزیز
   هنوز تکلیف سهام عدالت به طور کامل مشخص نشده است. انشاالله که واریز می شود.
   در مورد سهام عدالت هر روز اخبار جدید منتشر می شود و پورتال وهاران هم تمام اخبار مربوط به سهام عدالت را پوشش می دهد.

 46. ممنون ازرهنمائی شما .گفتندهفته دوم اسفندسودسهام میدهیم ولی امروزنوشته شده سال آیندواقعاخیلی مامردم مظلومی هستیم بعدازده سال بازرفت برای سال آیندسال آینده ام ….میگوینداشتباشده..سال ….بیستوهشت ماه خط مقدم بودم جانبازشدم شانزده درصدفقط.فقط همین سهام به من دادن آخ آخ حالا بیشترجای ترکشم دردمیکند..لطفا حذف نکنید

 47. سودسهام پرداخت نمی شوددروغ است

 48. سال هشتادوچهارازطریق پست برگهای سهام گرفتم همگی بامهر وامضا شرکت سهام است برگهای یک ملیونی خبر جدید نوشته شده بیائید برای ثبت نام آن سهامی که ده سال پیش به من دادن ازطریق جانبازان ثبت نام کرده بودم درست است لطفا جواب بدهید باتشکر

  • سلام دوست عزیز
   برای اطلاع دقیق از جدیدترین اخبار سهام عدالت فقط از طریق سامانه رسمی سهام عدالت که آدرس آن در همین مقاله درج شده است، اقدام نمایید.
   امیدواریم پاسختان را دریافت کنید
   موفق باشید

 49. سلام..من میخوام اینو بدونم ک سود سهام اصلا چ ربطی به کمیته امداد و بهزیستی و این چیزا داره؟؟؟؟
  وقتی هر نفر ۱ میلیون ارزش سهمشه، و قرار شده دولت نصفش به صورت اقساط از سود سهام کم کنه و نصف دیگش هم بلاعوض واگذار کنه،
  این دهک بازی چ معنایی داره آخه؟؟؟؟؟؟ ب عنوان مثال وقتی من و چند نفر دیگه سهامدار یک شرکت خاص یا بانک هستیم ب اندازه میزان سهاممون سود باید دریافت کنیم، حالا اون چند نفر چه تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشن چ نباشن چه ربطی به سود سهام داره؟؟؟؟
  من هنــــــــــــــــــــــــــــــگم

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما با پورتال وهاران
   امیدواریم همه چیز ختم به خیر شود.
   موفق باشید

   • ادمین آقا هم که فقط دعا میکنه. آقا کارما از دعا گذشته جواب سوالارو بده

    • سلام
     ممنون از همراهی شما عزیزان با پورتال وهاران
     اگر دست ما باشه به همه ایرانی ها در هر جای جهان نه تنها سهام عدالت بلکه چیزی فراتر از سهام عدالت تقدیم می کردیم، چون واقعا لیاقت ایرانی ها خیلی بیشتر از این حرفها است؛ اما چه می توان کرد ما فقط بر حسب وظیفه به شما عزیزان اطلاع رسانی می کنیم و در کنارش دعا می کنیم تا مشکلات هموطنانمان بویژه مشکلات اقتصادی شان حل شود.
     همچنان ما را همراهی کنید

  • والله راست میگه بالله راست میگه

 50. مارابه خیر شما امیدی نیست

 51. با سلام امیدواریم که انتخاباتی نباشد

 52. سلام آخرش سود سهام رو پرداخت میکنن یا نه ؟

 53. جالبه این کار کلاه برداری علنی دولت از ملت هست چون تضمینی که دادن با گفته های که الان میگن تناقض داره سالی ۸۰ هزار تومان در ده سال میشه هشتصدهزار تومن نه پانصدوپنجا و تناقض های دیگه هم هست برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به گفتمان های سال اول ابلاغ سهام عدالت درست همون بلایی که سرملت درباره یارانه ها شد که از کل واگذاری به ملت پنجاه درصد واریز گردید و پنجاه درصدم دولت بالا کشید

 54. چرا متن اخبار سامانه سهام عدالت تغییر کرد؟؟؟
  متن تا دوشب پیش چیز دیگه ای بود. الان فقط نوشته که امسال مشخص میکنن که چه کسایی و چه مقدار سود میگیرن و پایان سال ۹۶سود سهام عدالت ۹۵ پرداخد میشه… در حالی که تا دو روز پیش نوشته شده بود پایان امسال به مشمولین نفری ۵۴۰ تا ۵۵۰ پرداخت میشه…

 55. یعنی تا اخر اسفند ۹۵ سود را میدن یا نه

  • اخبار رسمی مربوط به سهام عدالت را از طریق سایت رسمی سهام عدالت پیگیری کنید.
   ان شاءالله که تا آخر امسال سود سهام عدالت مشمولان پرداخت شود.

 56. چرا جانبازان فاقد شغل در هک اول و دوم قرار ندارند؟

 57. ایا به فرزند دوم بنده که متولد ۱۳۸۸ است سهام عدالت تعلق میگیرد یا خیر جواب مارا بدهید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *