خانه / اخبار / جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۶
جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۶

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۶

اخبار سهام عدالت ۸ خرداد ۹۶

نکاتی در مورد ثبت شماره شبا توسط مشمولین سهام عدالت

مشمولین سهام عدالت برای دریافت سود سالیانه باید شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود به نام خود را ثبت نمایند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ برای دریافت سود سهام عدالت سالیانه توسط مشمولین سهام عدالت، ثبت یک شماره شبا بانکی مربوط به حساب معتبر و غیر مسدود به نام  فرد مشمول در یکی از بانک های عامل کشور و اخذ اعلام تایید نهایی آن از طریق سامانه سهام عدالت ضروریست.
بر اساس این گزارش؛ مشمولین سهام عدالت که تا کنون موفق به ثبت شبا بانکی خود در سامانه مزبور نشده اند لازم است از فرصت استفاده نموده و حتما یک شماره شبا بانکی معتبر به نام خود را از طرق مختلف از بانک دریافت و در سامانه ثبت کنند و از تایید نهایی آن از طریق همین سامانه هم اطمینان حاصل نمایند.
گفتنی است هر یک از مشمولان فقط باید شماره شبا خود را در سامانه وارد کند و در هنگام کار با سامانه شماره شبا شخص دیگری مثل والدین یا فامیل و دوستان را به جای شبای خود ثبت نکند.
همچنین مشمولین باید پیش از ثبت شماره شبا بانکی خود در سامانه از مسدود یا راکد نبودن حساب بانکی شان از طریق بانک اطمینان حاصل فرمایید.
بعلاوه این که مشمولین باید شماره شبا حسابهای بانکی مشترک را در سامانه ثبت ننمایید و حتما شبا بانکی شان متعلق به حسابی باشد که فقط صاحب آن حساب خودشان هستند.

اجتناب از توزیع سود سهام عدالت قبل از انتخابات به شایعات بی اساس در این زمینه پایان داد

اجرای کارشناسی و مرحله بندی دقیق این طرح و اجتناب از توزیع سود سهام عدالت در دوره قبل از انتخابات نه تنها این شایعات و شائبه های بی اساس و پوچ را باطل ساخت بلکه اهتمام جدی دولت و سازمان خصوصی سازی به پیشبرد یک طرح ملی و مردمی را آشکار نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ در طی چند ماهه اخیر و در دوره اجرای پروژه ساماندهی سهام عدالت به عنوان یکی از طرح های مهم اقتصاد مقاومتی، شائبه هایی از سوی برخی اشخاص ایجاد می شد و سازمان خصوصی سازی با این اتهام مواجه می گردید که دولت یازدهم قصد دارد با اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت و توزیع سود این سهام کار انتخاباتی انجام دهد.
در حال حاضر باید با افتخار تمام اعلام کرد اجرای کارشناسی و مرحله بندی دقیق این طرح و اجتناب از توزیع سود سهام عدالت در دوره قبل از انتخابات نه تنها این شایعات و شائبه های بی اساس و پوچ را باطل ساخت بلکه اهتمام جدی دولت و سازمان خصوصی سازی به پیشبرد یک طرح ملی و مردمی را آشکار نمود.
بر اساس این گزارش؛ عملکرد حرفه ای و اجتناب از سیاسی سازی این طرح اعتماد مشمولین سهام عدالت به اجرای مطمئن و موفقیت آمیز ساماندهی طرح سهام عدالت تا تحقق آزاد سازی سهام را مضاعف ساخت.

اخبار سهام عدالت ۲۷ اردیبهشت ۹۶

سود سهام عدالت اوایل مهرماه واریز میشود

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی با اشاره به واریز اولین سود سهام عدالت در اوایل مهرماه گفت:فعلا هیچ برنامه ای برای ثبت نام سری جدید سهام عدالت و تعداد و مبنای تعیین مشمولین نداریم.

سید جعفر سبحانی در خصوص تعداد افرادی که شماره شبا در سامانه عدالت ثبت کرده اند، بیان کرد:تا به امروز حدود ۲۳ میلیون نفر شماره شبای خود را در سامانه سهام عدالت به ثبت رسانده اند و از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول بیش از ۳۳ میلیون نفر از طریق سامانه صورت حساب دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود:۹۶ درصد افرادی که شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت وارد کرده اند شماره حساب آنها صحیح بوده و در سامانه تأیید شماره حساب افراد در صفحه شخصی مربوط به اطلاعات سهام اول قرار داده شده است و از این میان حدود ۶ درصد شماره حساب نادرست به سامانه وارد کرده اند که به علت شخصی نبودن شماره حساب یا مسدود بودن آن از طریق سامانه سهام عدالت برای این افراد پیامک ارسال شده و درصفحه شخصی صورت حساب نیز عدم تایید صورت حساب به این افراد یادآوری شده است که این امکان وجود دارد تا شماره حساب خود را تصحیح ومجددا به سامانه ارائه دهند.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد:نرخ کافی نت ها برای ارائه خدمات به مشتریان مشخص است و مشاهده بعضی تخلفات ورقم های بالا برای ارائه خدمات مشمول سهام عدالت باید از طریق مراجع قانونی بررسی و جلوی سوء استفاده برخی از افراد در این صنف نیز گرفته شود.

سبحانی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت به حساب مشمولین گفت:فعلا هیچ برنامه ای برای ثبت نام سری جدید سهام عدالت و تعداد و مبنای تعیین مشمولین نداریم.

وی در ادامه اظهار کرد:مبلغ پیش بینی شده سود سهام عدالت برای مشمولین مربوط به عملکرد سه سال گذشته شرکت های موجود در سبد سهام عدالت بوده که رقم حدودی آن برای هر فرد ۹۰ هزار تومان است که این رقم تنها به حساب شخصی هر یک از مشمولین واریز خواهد شد.

مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی یادآور شد:در سری دوم ثبت نام سهام عدالت افرادی که دارای برگه سهام بدون ثبت نام نهایی هستند در اولویت قرار دارند.

سبحانی در انتها خاطر نشان کرد:هیچ پیامکی به جز پیامک تأیید یا عدم تایید شماره حساب از سوی سامانه سهام عدالت برای مشمولین ارسال نشده است.

اخبار سهام عدالت ۲۶ اردیبهشت ۹۶

تکذیب پرداخت سود سهام عدالت در روزهای آینده

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: بابت سهام عدالت در روزهای آینده هیچ گونه سودی به سهامداران داده نمی شود و مشمولان باید مراقب سوءاستفاده افراد سودجو باشند.

بتازگی خبرهایی درباره واریز سود سهام عدالت به حساب سهامداران در روزهای آینده و نیز معرفی سایت هایی برای مراجعه و ثبت نام مشمولان منتشر شده است.

در همین پیوند، سازمان خصوصی‌سازی امروز این خبرها را «نادرست» اعلام کرد.

به نوشته شبکه پیام رسان این سازمان، سود سهام عدالت مربوط به عملکرد مالی شرکت های سرمایه پذیر در سال ۱۳۹۵، اوایل نیمه دوم امسال میان مشمولان توزیع می شود و خبرهای منتشر شده درباره تقسیم سود سهام عدالت در روزهای آینده با هدف سوءاستفاده و برای تخریب دولت یازدهم انجام می شود.

سازمان خصوصی‌سازی تاکید کرد مشمولان سهام عدالت باید برای آگاهی از خبرهای مربوط به سهام عدالت، فقط به سخنان رئیس کل این سازمان یا سامانه رسمی این سهام به نشانی www.samanese.ir استناد کنند.

همچنین دارندگان سهام عدالت باید برای دریافت سود سهام خود، شماره شبای حساب بانکی‌شان را از طریق این سامانه وارد کنند.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرده تاکنون ۲۲ میلیون شبا بانکی در سامانه سهام عدالت ثبت شده است.

حدود ۱۰ میلیون از این شماره ها به تایید بانک ها رسیده و اعلام تاییدیه آن در سامانه درج شده است.

حداکثر مشمولان دریافت سود سهام عدالت ۴۷ میلیون و ۲۰۰ هزار نفرند، زیرا از ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفری که در طرح سهام عدالت حضور داشتند، نزدیک به ۲ میلیون نفر درگذشته اند که در آینده درباره نحوه واریز سود این دسته از مشمولان اطلاع رسانی می شود.

سامانه سهام عدالت به منظور اطلاع هموطنان از صورت حساب خود و نیز دریافت شماره شبا برای واریز سود سهام در نیمه دوم امسال، از اسفند ماه پارسال به نشانی اینترنتی www.samanese.ir آغاز به کار کرده است.

مشمولان می توانند با مراجعه به شعبه بانک های عامل، استفاده از دستگاه های خودپرداز بانکی یا از طریق اینترنت بانک و تلفن بانک شماره شبای ۲۴ رقمی حساب های خود را دریافت کنند.

۱۰ سال مهلت قانونی برای اینکه از محل سود سهام عدالت، بدهی مشمولان بابت خرید سهام پرداخت شود، به پایان رسیده و برای هر فرد ۱۰ میلیون ریال (یک میلیون تومان) سهم اختصاص یافته است.

در این ۱۰ سال، از محل سود سهام عدالت مقداری سود به خزانه واریز شده و اکنون با پایان مهلت ۱۰ ساله، سهام قابل واگذاری است.

تکلیف مشمولان سهام عدالت که شماره شبای اشتباه داده اند چیست؟

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد:شماره شبای بانکی مشمولان سهام عدالتی که از سوی بانکها به تایید نرسیده باشد، به شماره های تلفن همراه معرفی شده از سوی مشمولان ارسال می شود.

بر اساس این گزارش؛ بیشتر شماره های شبا بانکی تایید نشده مربوط به مشمولینی است که به جای ثبت شماره شبای حساب خود در سامانه سهام عدالت، شماره شبا شخص دیگری را وارد کرده اند.

از ین رو در مصادیق فراوانی مشاهده شده که والدین یا شخص دیگری از طرف مشمول، به جای درج شبا بانکی شخص سهامدار مشمول، شبا بانکی متعلق به خود را در سامانه وارد کرده اند که منجر به تایید نشدن شبای بانکی در سامانه شده است.سهام عدالت

همچنین بنابر اعلام سازمان خصوصی سازی از دیگر دلایل تایید نشدن شماره شبای بانکی، مسدود یا راکد بودن حساب بانکی مشمولان بوده است.

بر این اساس، مشمولانی که پیامک تایید نشدن شبای بانکی را دریافت کرده اند باید با مراجعه به بانک از مسدود نبودن حساب خود مطمئن شوند و به هر حال یک شماره شبا بانکی معتبر به نام خودشان را در سامانه ثبت کنند.

اخبار سهام عدالت ۲۳ اردیبهشت ۹۶

زمان پرداخت سود سهام در سال ۹۶

براساس قانون، قرار بود طی ده سال از زمان صدور اوراق سهام، سود ۶۰ شرکت به خزانه دولت واریز شود و پس از این مدت، به صاحبان واقعی آن، یعنی حدود ۵۰میلیون نفر از مردم، برگردد. حالا این مدت زمان قانونی سپری شده و امسال، باید پول این سهام به مردم برسد.

عفر سبحانی، مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی به روزنامه ایران چنین توضیح می دهد:«برای هر مشمول سهام عدالت، ۵۳۰هزار تومان از یک میلیون تومان مبلغ اولیه سهام، سود وارد شده است که ارزش واقعی آن در بازار دو برابر این مقدار، یعنی یک میلیون و ۶۰ هزار تومان است.» اما این طرح برای گروه های کم درآمد، یک استثنا هم دارد.

سبحانی می گوید:«خانوارهای دو دهک پایین، طبق قانون مشمول ۵۰ درصد تخفیف شده اند و همه آنها یک میلیون تومان را به صورت کامل دریافت می کنند. قیمت واقعی سهام آنها نیز ۲برابر، یعنی ۲ میلیون تومان است.»

مصطفی میرسلیم، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره عصر جمعه گفته بود:«اگر اصل ۴۴ را پیاده کنیم انقلابی می شود. دولت اصلاً نفهمید با اقتصاد مقاومتی و اصل ۴۴ چه کار کند.» این در حالی است که آمار و ارقام، نشان از تحول در اجرای قانون اساسی دارد. قانونی که در دولت های گذشته به خاطر اجرای ناصواب و واگذاری های نامناسب، کارخانه هایی مانند ارج را تا مرز ورشکستگی کشاند. چرا که دولت برای ادای قرض های خود، کارخانه های بزرگ را در سازوکاری مبهم به بخش خصوصی و البته بیشتر خصولتی، واگذار می کرد و وضعیت نابسامانی را رقم زده بود. اما طی سه سال و نیم گذشته، این روش رد دیون، دیگر دنبال نشد.

در دولت گذشته و از ابتدای سال ۸۵ تا ۹۲ طی ۷ سال، درمجموع ۶ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از محل سود شرکت های مشمول سهام عدالت به خزانه واریز شده است. اما در سه و نیم سال فعالیت دولت یازدهم سود سه برابر شده است. بر اساس اظهارات طیب نیا، وزیر اقتصاد در مجموع بابت اقساط سهام واگذار شده دولت در این شرکت ها، ۲۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال ۹۵ پرداخت شده است. در این مدت،سود چه زمانی به حساب مردم واریز می شود؟

سبحانی در این باره نیز می گوید:«از نیمه دوم ۹۶ سود شرکت های سرمایه پذیر، به حساب مشمولان واریز می شود. به همین منظور از ۳۰ فروردین امسال فاز دوم ساماندهی سهام عدالت با دریافت شماره شبا آغاز شد.» تا کنون، ۲۲ میلیون نفر در این سامانه شماره خود را ثبت کرده اند. سبحانی درباره شماره های ثبت شده می گوید:«کسانی که شماره شبای آنها ایراد دارد، یا شماره کس دیگری را وارد کرده اند یا دیگر شماره آنها فعال نیست، در سامانه به آنها اطلاع رسانی می شود و هم برایشان پیام ارسال می شود. کسانی نیز که شماره شبا ی آنها مشکل ندارد، در سایت تأییدیه می گیرند.»

عصر جمعه در هنگام مناظره، سازمان خصوصی سازی درباره ادعاهای مطرح شده، بسرعت جوابیه ای منتشر کرد. در این جوابیه آمده بود:«در دولت یازدهم، در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، شیوه غلط دولت قبل برای واگذاری سهام شرکت های دولتی به صورت واگذاری مستقیم شرکت ها به نهادهای عمومی و شبه دولتی بابت رد دیون دولت، اصلاح شد و خصوصی سازی فقط به بخش خصوصی واقعی کشور هدف قرار گرفت و درصد حضور بخش خصوصی واقعی در دولت یازدهم به بیش از ۳٫۵ برابر دولت قبل رسید و این از افتخارات دولت تدبیر و امید بود که به بخش خصوصی واقعی اهمیت داد و حضور بخش خصولتی و نهادهای عمومی را بسیار کاهش داد.»

اخبار سهام عدالت ۱۹ اردیبهشت ۹۶

دریافت شماره حساب شبا

شماره حساب شبا این روزها به دلیل لزوم داشتن آن برای وارد کردن در سایت سهام عدالت و دریافت سود سهام عدالت در آینده مورد توجه قرار گرفته است. با مراجعه به لینک بانکی که در آن حساب دارید می توانید در چند ثانیه شماره حساب شبا خود را دریافت کنید. و دیگر نیازی به مراجعه به بانک ندارید.

برای دریافت شماره حساب شبا روی لینک بانکی که در آن حساب دارید کلیک کنید:

بانک پارسیان

بانک توسعه تعاون

بانک ایران زمین

 بانک حکمت ایرانیان

بانک انصار 

بانک دی

بانک گردشگری 

بانک رفاه کارگران 

بانک اقتصاد نوین 

بانک سامان

بانک پاسارگاد

بانک سپه

پست بانک ایران

بانک سرمایه

بانک آینده  

بانک سینا

بانک تجارت  

انک شهر

بانک توسعه صادرات ایران  

بانک صادرات ایران

بانک صنعت و معدن 

 بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک خاورمیانه

 بانک کارآفرین

بانک کشاورزی 

موسسه اعتباری توسعه

بانک مسکن 

بانک ملت

بانک ملی ایران

بانک قرض الحسنه رسالت

بانک قوامین 

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

اخبار سهام عدالت ۱۶ اردیبهشت ۹۶

نحوه تایید شماره شبای سهام عدالت

طی روزهای آینده نتایج تایید شماره های شبا بانکی مشمولانی که قبلا شبا خود را ثبت کرده اند در سامانه سهام عدالت قابل مشاهده خواهد بود.

سهام عدالت شامل شش پالایشگاه بزرگ کشور متعلق به ٧٠ درصد پالایشگاه نفت تهران، ۲۰ درصد از سهام ۵ پالایشگاه نفت شیراز، اصفهان، بندرعباس و لاوان که همگی از سودده ترین سهام شش پالایشگاه بزرگ کشور متعلق به مشمولان سهام عدالت است در سبد سهام عدالت قرار دارند که به زودی سود این شرکت ها به حساب شبا بانکی مشمولین عدالت واریز خواهد شد.

مزیت های سهام عدالت شامل شخصی بودن سهام عدالت و واریز سود به حساب شخصی فرد، افزایش مبلغ سود هر ساله و امکان فروش این سهم، امکان دریافت سود سهام عدالت مشمولین فوت شده نیز برای وراث وجود دارد.

واگذاری سهام عدالت بزرگترین طرح توزیع ثروت کشور بین مردم است و مشمولین با اعلام شبا بانکی به سامانه سهام عدالت سود خود از اجرای این طرح بزرگ را دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر بیش از ۴۹ میلیون نفر از مردم کشور سهامدار سهام عدالت هستند و بالغ بر ۲۰ میلیون نفر از این افراد را روستاییان و عشایر در سراسر کشور تشکیل می دهند.
برای دریافت شماره شبا بانکی لازم نیست به شعب بانک ها مراجعه شود و مشمولین سهام عدالت می توانند از طریق سایت های اینترنتی بانک ها و تلفن بانک و دستگاههای خودپرداز بانک شان هم شبا ۲۴ رقمی بانکی خود را دریافت و به سامانه سهام عدالت اعلام و ثبت کنند.

اخبار سهام عدالت ۱۴ اردیبهشت ۹۶

اطلاعیه مهم درباره توزیع سود سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی در اطلاعیه‌ای توضیحاتی را راجع به توزیع سود سهام عدالت اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: مردم مراقب اخبار کذب برخی افراد سودجو و رسانه های فریب کار و کانال های مشکوک باشید.

بنا به اخبار موثق دریافتی، گزارشات و خبرهای مشکوکی مبنی بر توزیع سود سهام عدالت شنیده و رد و بدل شده است.

بدین وسیله سازمان خصوصی سازی از طریق این کانال یعنی کانال رسمی اطلاع رسانی سهام عدالت و سایر مجاری اطلاع رسانی رسمی خود،   توزیع هرگونه سود سهام عدالت و هر نوع اخبار و اطلاعیه و وعده بی مورد در خصوص توزیع سود سهام عدالت را تکذیب می نماید و مفاد آن را کذب محض اعلام می دارد.

به اطلاع کلیه مشمولین سهام عدالت و سایر مردم عزیز کشور می رساند هیچ گونه توزیع سود انجام نشده و نمی شود و بدون اطلاع دقیق و اعلام رسمی از مجاری قانونی و رسانه های معتبر و فراگیر کشور  به هیچ عنوان  توزیع سود عدالت انجام نخواهد شد.

در این اطلاعیه آمده است: هرگونه خبر و اعلام مبنی بر توزیع سود سهام عدالت بی شک کلاهبرداری و دروغ محض است و حتما قصد اعلام کننده آن نیز سوء استفاده و شیادی و دسترسی به اطلاعات محرمانه مالی و پولی شماست.

سازمان خصوصی سازی ضمن تقاضا از مردم  شریف برای هوشیاری کامل در این زمینه، در این برهه زمانی حساس و به لحاظ اجتناب از هرگونه استفاده تبلیغاتی و سیاسی از طرح بزرگ و ملی سهام عدالت، درخواست می نماید اطلاعات سهام عدالت را فقط از طریق مبادی اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی و این کانال دنبال کنید

اخبار سهام عدالت ۱۱ اردیبهشت ۹۶

کانال رسمی سهام عدالت راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی کانال رسمی سهام عدالت راه اندازی شد .

بنابه این گزارش جهت اطلاع رسانی و ارسال اخرین اخبار، اطلاعیه ها، هشدارها و …. کانال رسمی سهام عدالت ایجاد و راه اندازی گردید، مشمولین عزیز با کلیک بر روی نشانی کانال سهام عدالت می توانند عضو خانواده بزرگ سهامداران و مشمولان سهام عدالت شوند و بصورت مستقیم از جزئیات برنامه ها و فعالیتهای سهام عدالت مطلع گردند،

در این گزارش همچنین علاوه بر معرفی نشانی کانال رسمی سهام عدالت telegram.me/sahamedalatse، مجددا نشانی سامانه سهام عدالت و شماره تماس مرکز پاسخگویی مردمی سهام عدالت نیز برای دیگر راههای ارتباطی مشمولین عزیز اورده شده است.

این گزارش در پایان اعلام می کند که تا کنون بیش از ٣٣ میلیون نفر برای دریافت صورتحساب خود به سامانه مراجعه کرده اند، همچنین بیش از ٩ میلیون نفر هم تاکنون شماره شبا خود را در سامانه سهام عدالت ثبت نموده و بیش ار ۵۵٠ هزارنفر از مشمولین با مرکز پاسخگویی مردمی دریافت سوألات خود تماس گرفته اند.

نشانی اینترنتی سایت سازمان: www.ipo.ir

نشانی اینترنتی سامانه سهام عدالت: www.samanese.ir

شماره مرکز پاسخگویی مردمی تلفنی سهام عدالت ۸۳۳۳۸

کانال رسمی تلگرامی سهام عدالت: sahamedalatse@ و یا از طریق لینک اینترنتی: telegram.me/sahamedalatse

مشمولان با کلیک بر روی نام کانال سهام عدالت میتوانند عضو شده و از اخرین اخبار و اطلاعیه ها و موضوعات مرتبط با سهام عدالت بصورت آنلاین مطلع گردند.

١٣:٣۵ – پنج شنبه ٧ اردیبهشت ١٣٩۶ / عدد : ١۴٨ / تعداد نمایش : ١٢٧۵٩

اخبار سهام عدالت ۲ اردیبهشت ۹۶

آخرین مهلت ارائه شماره شبا برای سهام عدالت

در حالی که از شب گذشته مشمولین سهام عدالت می توانند شماره حساب شبای خود را به سامانه سهام عدالت وارد کنند که هنوز ابهامات فراوانی برای مشمولین برای نحوه ارائه شماره حساب و زمان واریز سود سهام عدالت وجود دارد.

تنها مشمولین سهام عدالت افرادی که دارای کد و برگه سهام عدالت هستند باید با داشتن شماره حساب شبا برای هر شخص خانوار به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند در غیر این صورت شماره حساب سایر افراد در سامانه وارد نخواهد شد و اگر به هر دلیلی شماره حساب وارد شده معتبر نباشد از طریق سامانه به افراد پیامکی در جهت صحیح نبود شماره حساب فرستاده می شود و عدم تاییده به این افراد داده می شود.

مشمولین سهام عدالت به خاطر داشته باشند که برای هر شخص خانوار اعم از همسر و فرزندان باید شماره حساب شبا جداگانه به حساب شخص به سامانه ارائه داده شود در غیر این صورت سود سهام همانند یارانه به حساب سرپرستان خانوار واریز نمی شود.

علاوه بر این مشمولین سهام عدالت در حال حاضر می توانند علاوه بر دریافت صورتحساب می توانند شماره حساب شبای خود را به سامانه ارائه دهند.

گفتنی زمان تعیین شده برای پرداخت سود سهام عدالت برای مشمولین در نیمه دوم سال جاری است و رقم حدودی سود برای هر مشمول سهام عدالت ۹۰ هزار تومان است و قرار نیست هیچ سودی قبل از انتخابات به حساب مشمولین واریز شود.

همچنین مشولین سهام عدالت زمان دارند تا پایان شهریور ماه سال جاری شماره حساب شبای خود را به سامانه سهام عدالت ارائه دهند و بعد از این زمان برای جاماندگان از ارائه شماره حساب زمان آرخ تعیین خواهد شد و سپس اطلاعت افراد بررسی و در موعد مقرر سود به حساب مشمولین واریز خواهد شد.

اما دراین میان افرادی که شماره حساب به سامانه سهام عدالت ارائه نکرده اند سود آن ها به صورت امانت در نزد سازمان خصوصی سازی خواهد ماند تا اطلاعات مالی خود را برای دریافت سود تکمیل کنند.

خاطر نشان می سازی زمان ثبت نام مجدد برای سهام عدالت بعد از پرداخت سود سال پایانی سهام به مشمولین و ساماندهی افراد و احتمالا در پایان سال جاری صورت خواهد گرفت.

اخبار سهام عدالت ۳۰ فروردین ۹۶

اطلاعیه مهم برای مشمولین سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد آن دسته از مشمولین سهام عدالت که شماره شبا بانکی معرفی شده آنان در سامانه مورد تایید واقع می شود، به زودی سود سهام عدالت آنان توسط این سازمان به شماره حساب مربوط به شماره شبا بانکی معرفی شده واریز می‌شود.

مرحله دوم فعالیت سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۹۶ از طریق امکان ورود و ثبت شماره شبا بانکی مشمولین سهام عدالت آغاز خواهد شد.

در این مرحله، مشمولین سهام عدالت می‌توانند به صورت تدریجی همانند مرحله اول به سامانه سهام عدالت وارد شوند و در صفحه مربوط به رویت «صورتحساب تسویه اقساط سهام عدالت» با کلیک روی کلید «ثبت شماره شبا بانکی» به صفحه «ورود شماره شبا بانکی» دسترسی پیدا کنند.

بر اساس این گزارش، در این صفحه لازم است هر یک از مشمولین، شماره شبا بانکی مربوط به یک حساب بانکی معتبر که امکان واریز وجه توسط سازمان خصوصی سازی را داشته باشد، به همراه یک شماره تلفن همراه با امکان دسترسی و ارسال پیام احتمالی توسط این سازمان، به این سامانه معرفی و ثبت نمایند.

همچنین چنانچه مشمول، حساب بانکی نزد بانکها یا موسسات مالی اعتباری عضو شبکه شتاب نداشته باشد، می‌تواند با مراجعه تدریجی به بانکها اقدام به افتتاح حساب نموده و سپس شماره شبا بانکی مرتبط با آن حساب را از طریق شعب آنها، دستگاههای خود پرداز (ATM)، اینترنت بانک، تلفن بانک و یا سایر امکانات بانکی دریافت و شماره ۲۴ رقمی شبا بانکی خود را بدون حروف IR در سامانه سهام عدالت وارد کند.

بنابر اعلام سازمان خصوصی سازی؛ در این مرحله ضرورتی به تعجیل مشمولین برای مراجعه به شعب بانکها یا درج اطلاعات و شماره شبا بانکی در سامانه نمی‌باشد و درخواست شده است تا مشمولین تدریجا و در زمان مناسب نسبت به اجرای این مرحله اقدام کنند.

همچنین در این اطلاعیه تاکید شده است چنانچه افراد از گذشته دارای حساب بانکی و شماره شبا بانکی مرتبط با آن بانک هستند، صرفا کافیست شماره شبا بانکی آن حساب را به سامانه معرفی کنند و لازم نیست مجددا برای افتتاح حساب جدید به بانک مراجعه کند.

بعلاوه این که اطلاعات شماره شبا بانکی اعلامی به سامانه باید متعلق به شخص مشمول باشد و شماره شبا بانکی متعلق به وکیل، قیم و ولی یا هر فرد دیگری قابل قبول نبوده و با تایید نهایی مواجه نخواهد شد.

همچنین بخوانید:  عکس : چهره ها در راهپیمایی 22 بهمن 95

افزون بر این؛ شماره شبا بانکی اعلام شده توسط مشمولین در این مرحله از سوی سازمان خصوصی سازی از طریق سیستم بانکی کشور و بر مبنای مشخصات هویتی مشمولین بررسی و کنترل خواهد شد و چنانچه این شماره شبا بانکی مورد تایید واقع شود، اعلام تاییدیه مزبور پس از ۱۵ روز از ثبت اولیه شماره شبا بانکی از طریق ورود مجدد به سامانه به مشمولین اطلاع داده خواهد شد و چنانچه شماره شبا بانکی اعلام شده به هر دلیل از جمله «عدم مطابقت با مشخصات هویتی»و یا «اشکال در حساب بانکی مرتبط با شماره شبا بانکی» امکان تایید نهایی نداشته باشد، سامانه سهام عدالت پیام «عدم تایید» به مشمول اعلام خواهد نمود و به مشمولین فرصت مجدد ارائه شماره شبا بانکی معتبر داده خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی همچنین اعلام کرده است، آن دسته از مشمولین سهام عدالت که شماره شبا بانکی معرفی شده آنان در سامانه مورد تأیید واقع می شود، نیاز به اقدام خاصی ندارند و صرفا باید انتظار داشته باشند به زودی سود سهام عدالت آنان توسط این سازمان به شماره حساب مربوط به شماره شبا بانکی معرفی شده واریز گردد.

در این گزارش همچنین به کلیه مشمولین سهام عدالت توصیه اکید شده است در فرآیند اجرای طرح ساماندهی سهام عدالت و به ویژه در اجرای این مرحله به منظور افتتاح حساب، دریافت شماره شبا بانکی و درج و ثبت آن در سامانه سهام عدالت، از اعلام و یا معرفی هرگونه شماره حساب، شماره شبا بانکی و هر نوع اطلاعات هویتی و مشخصات شخصی و افشای سایر اطلاعات مالی و پولی خود به افراد ناشناس اعم از مراجعان حضوری به درب منازل یا از طریق تماس تلفنی و پیامک و یا در تعاملات فضا و شبکه های مجازی و اجتماعی و سایتهای اینترنتی و غیره جدا خودداری کنند و مطمئن و آگاه باشند این مراجعات و تعاملات صرفا با منظور و قصد سوء استفاده و کلاهبرداری اشخاص از آنان می باشد و سازمان خصوصی سازی هیچگونه تعامل حضوری، تلفنی و اینترنتی با مشمولان سهام عدالت یا سایر افراد نخواهد داشت.

بنابراین لازم است مشمولین سهام عدالت با هوشیاری و دقت لازم ابتدا جهت آگاهی از نحوه کار سامانه، در این مرحله به «راهنمای استفاده از سامانه» که به همین منظور طراحی و در صفحه اول سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir قرارداده شده مراجعه نمایند و با مطالعه دقیق آن طبق مفاد آن اقدام کنند تا نتیجه کار با سامانه برای آنان سریع و نتیجه بخش باشد.

در خاتمه مشمولین می توانند برای اطلاعات بیشتر و پاسخ سوالات احتمالی با «مرکز پاسخگوئی تلفنی سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ » مستقردر سازمان خصوصی سازی تماس حاصل نمایند.

اخبار سهام عدالت ۲۹ فروردین ۹۶

مشمولان سهام عدالت برای ثبت نام کجا مراجعه کنند؟

بحث پرداخت سود سهام عدالت و زمینه سازی برای آزاد ساختن خرید و فروش آن پس از ۱۰ سال از اجرای طرح، در سال گذشته مطرح شد و در اسفندماه به طور رسمی کلید خورد.

بر این اساس طرح ساماندهی سهام عدالت و پذیرش ۴۹ میلیون نفر سهامدار از هفده اسفندماه سال ۹۵ آغاز شد که تا کنون نزدیک به ۳۰ میلیون مراجعه به سامانه انجام گرفته است.

در این مرحله ورود افراد به سامانه سهام عدالت با کد ملی صورت می گیرد و به مشمولان صورت حساب ارائه می شود.

بر اساس این گزارش روز گذشته پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی از آغاز مرحله دوم طرح ساماندهی سهام عدالت خبر داد و تصریح کرد :در این مرحله مشمولان با مراجعه به بانکها و موسسات مالی و اعتباری مورد تأئید بانک مرکزی باید شماره شبا بانکی خود را تهیه نمایند و در سامانه ثبت کنند.

بر این اساس از تاریخ ۳۰ فروردین سال ۱۳۹۶ (نیمه شب سه شنبه) سامانه سهام عدالت samanese.ir پاسخ گوی متقاضیان است و مشمولان باید شماره شبا بانکی و شماره تلفن همراه خود را در این سامانه ثبت نمایند.

لازم به ذکر است طبق مقررات هر مشمول سهام عدالت باید یک شماره حساب اختصاصی داشته باشد چراکه سود سهام فقط به حساب خود مشمولان واریز خواهد شد.

به گفته پوری حسینی امکان افتتاح حساب برای افراد صغیر که به سن قانونی نرسیده اند، به منظور ارائه شماره آنها به سامانه سهام عدالت وجود دارد اما موضوع حق برداشت بر اساس مقررات بانکی خواهد بود.

بر اساس این گزارش سامانه سهام عدالت samanese.ir به گونه ای برنامه ریزی شده که در خصوص خطای اپراتوری شبا اخطار داده و کمک می کند تا اصلاح شود همچنین در کنار ثبت شماره شبا بانکی، از متقاضیان شماره تلفن همراه نیز دریافت خواهد شد که پس از بررسی شماره شبا و صحت یا سقم آن به مشمولان از طریق پیامک اطلاع رسانی شود و اگر برای شخصی پیامک ارسال نشد می بایست بعد از ۱۰-۱۵ روز به سایت و صفحه خود مراجعه نموده و از صحت آن اطلاع یابد.

اخبار سهام عدالت ۲۷ فروردین ۹۶

زمان درج شماره شبا در سامانه سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: از نیمه شب سه شنبه هفته جاری(۳۰ فروردین ماه) مشمولان باید وارد سامانه شده و شماره شبا خود را ارایه نمایند.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران بیان کرد: شماره حساب از مشمولان دریافت شده و مستقیما سود سهام عدالت، به حساب خود مشمولان واریز می‌شود، لذا مرحله دوم که به توزیع سود سهام عدالت به مشمولان تعلق دارد، با دریافت شماره شبا آغاز شده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: از نیمه شب سه شنبه هفته جاری(۳۰ فروردین ماه) مشمولان باید وارد سامانه شده و شماره شبا خود را ارایه نمایند.

وی با اعلام گزارش عملکرد مرحله اول ساماندهی سهام عدالت گفت: هفده اسفندماه سال ۹۵ آیین رونمایی از سامانه سهام عدالت برگزار شد و از همان روز، پذیرش ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت آغاز شد. تا به امروز، نزدیک به ۳۰ میلیون مراجعه به سامانه انجام گرفته که حدود ۳.۵ میلیون نفر از این افراد، تکراری است.

پوری حسینی افزود: ۵۳ درصد جامعه هدف به صورت اینترنتی با سازمان دولتی در ارتباط هستند.

به گفته وی، در مرحله دوم مشمولان کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند؛ اما بازنشستگان دولتی و تامین اجتماعی، کمترین مشارکت را در گروه پرجمعیت را داشتند که رقم ۳۲ درصدی را به ثبت رسانده اند.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: از میان هجده گروهی که ثبت نام شده قطعی سهام عدالت هستند، روستاییان و عشایر، کارمندان و بازنشستگان، نهادهای حمایتی و کارگران فصلی در رتبه بیشترین مراجعات قرار گرفته اند و کارمندان و بازنشستگان، ضعیف ترین مشارکت را در سامانه برای پیگیری دریافت سهام عدالت داشتند.

پوری حسینی گفت: در میان این چهارگروه، پراکنش استانی نشانگر آن است که در بین روستاییان و عشایر ۳۱ استان، روستاهایی که به نظر می رسید دسترسی به امکانات محدودتر و ضعیف است، بیشترین مشارکت را داشتند، به نحوی که بالاترین مشارکت از روستاییان استان ایلام به میزان ۸۵ درصد بوده است و استانهای کردستان، کرمانشاه، کهکلویه و بویراحمد و لرستان بالای ۸۰ درصد مشارکت در این طرح ملی داشتند.

وی اظهار کرد: کارگران فصلی و ساختمانی استانهای ایلام، کرمانشاه، کهکلویه و بویر احمد و لرستان بیشترین مراجعه را به سامانه داشتند، ضمن اینکه در مورد کارمندان دولت نیز، استانهای تهران با ۱۹ درصد کمترین مشارکت را داشت.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه مخاطبان سهام عدالت، ضعیفترین اقشار کشور هستند و همانطور که مشارکت هم نشان می‌دهد، استانهای محروم بیشترین مشارکت را به ثبت رسانده‌اند. در عین حال، استان ایلام نیز بالاترین مشارکت کارمندان و بازنشستگان را به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: تا پایان سال گذشته ۱۵ هزار و ۷۲۶ میلیارد تومان سهم فروخته شده است. این در حالی است که امسال قرار است هفته آینده، هیات واگذاری تشکیل و فهرست شرکتهایی که قرار است امسال در فهرست قرار گیرند را اعلام کنند. بر این اساس ۱۲۰ عنوان شرکت و ۳۲۵ مورد بنگاه، برای واگذاری در سال ۹۶ می تواند در فهرست واگذاری قرار گیرد.

پوری حسینی با اشاره به صدور صورتحساب برای مشترکان سهام عدالت گفت: هیچ گزارشی که این صورتحساب معیوب یا مشکل‌دار است، تا کنون دریافت نشده است. تنها موردی که گزارش شد، این بود که شرکتهای تعاونی گاهی اوقات، پولی را که سال ۸۶ تا ۸۸ از سازمان خصوصی سازی اخذ کرده اند را میان مردم توزیع نکردند. اما اکنون این مسیر شفاف است و تخلفات هم شناسایی شده است.

وی اظهار کرد: دو میلیون نفر از زمان راه اندازی سامانه، ابراز تمایل کردند که مابه التفاوت را بپردازند که بر این اساس تاکنون ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب سازمان خصوصی سازی واریز شده است، در حالیکه آورده نقدی می توانست تا ۱۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اتفاق افتد که تا به امروز، آورده نقدی حدود صفر است. اما وظیفه سازمان این بود که این فرصت را در اختیار مشمولان قرار دهد؛ البته فرصت تا پایان شهریورماه پابرجا است.

رئیس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: سهام تخصیص یافته اگر برای هر فرد یک میلیون تومان در نظر گرفته شود، مجموع رقم به ۴۷ هزار میلیارد تومان می رسد، در حالیکه ۲۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان می تواند آزاد شود و باید الباقی سهام مهرماه به دولت بازگردانده شود؛ بنابراین سازمان خصوصی سازی نباید متهم به این باشد که دست در جیب شوند و مازاد آن متعلق به دولت است. تنها راه هم این است که از طریق آورده نقدی، خود را مالک سهام کنند.

پوری حسینی تصریح کرد: مرکز پاسخگویی به مراجعات تلفنی مشمولان تا به امروز حدود ۴۱۵ هزار نفر را پاسخگویی کرده که تقریبا از هر ۱۰۰ نفر مشمول، یک نفر تماس تلفنی با سامانه داشته است.

وی گفت: هر مشمول باید حتما شماره حساب خود را به سامانه اعلام کند، قرار نیست که فردی شماره حساب فرزند، پدر، مادر یا بستگان را اعلام نماید، بنابراین کد شبا باید متعلق به حسابی باشد که مربوط به خود مشمول باشد.

رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار کرد: شماره شبا ۲۶ رقمی است و با IR وارد می شود، بنابراین وقتی مشمولان وارد سامانه می شوند، به صورت اتوماتیک راهنمایی می شوند تا کد را به صورت صحیح وارد نمایند. بنابراین اگر استانداردهای کد شبا، به صورت اشتباه وارد شود، خود سامانه اشتباه را اعلام خواهد کرد.

پوری حسینی تاکید کرد: مشمولان حتما شماره تلفن همراهی که به سامانه اعلام می کنند، در دسترس باشد تا اگر اشکالی در ثبت نام یا اعلام شماره حساب شبا پیش آمد، به مشمول اعلام شود، این در حالی است که اگر کد شبا درست باشد، هیچ پیامی از سوی سامانه به مشمول اعلام نخواهد شد، اما اگر کد شبا اشتباه بود، از طریق شماره تلفن همراهی که به سامانه اعلام شده است، پیامک ارسال می شود تا شماره شبا صحیح اعلام شود.

وی بیان کرد: اگر بعد از ۱۵ روز مشمولان هیچ پیامکی دریافت نکردند، به معنای آن است که کد شبای آنها پذیرفته شده است، اما برای اطمینان بیشتر به سامانه مراجعه نمایند تا مطمئن شوند که شماره شبا صحیح بود و از سوی سامانه و سازمان خصوصی سازی، پذیرش شده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی از مشمولان خواست تا علاوه بر اعلام شماره شبا، حتما شماره تلفن همراه را هم به سامانه اعلام کنند.

پوری حسینی گفت: اگر در این بین مجمع برخی شرکتها برگزار شد و سود هم تعیین شد، آنگاه اگر شرکت سود را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کرد و البته رقم هم قابل توجه بود، سود میان مردم زودتر از مهرماه توزیع می شود.

وی در خصوص آزادسازی سهام عدالت نیز گفت: ابهامات مربوط به ورقه های سهام عدالت هنوز برطرف نشده و مجوزهای لازم نیز به سازمان خصوصی سازی داده نشده است، البته هنوز مشخص نیست که این مجوز چه زمانی به سازمان داده می شود، اما هر زمان که این اجازه داده شد، سازمان مقدمات را فراهم خواهد کرد و بنابراین اطلاع رسانی خواهیم کرد که چگونه برگه سهام عدالت را در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: تصور من این است که زمان آزادسازی سهام عدالت دور نیست. بنابراین تا این زمان، وظایف خود را در باب سهام عدالت انجام خواهیم داد.

پوری حسینی در خصوص کارنامه خصوصی سازی در سال ۹۵ هم گفت: در سال ۹۵ برای ۱۹۰ بنگاه مزایده برگزار شده و ۱۴۳ بنگاه از این تعداد هم، فروخته ایم، بر این اساس میزان موفقیت فروش نسبت به بنگاههای عرضه شده، به ۷۶ درصد رسیده است که بی نظیر است.

وی در انتها خاطر نشان کرد: برای برخی از این بنگاهها، بیش از یک بار مزایده برگزار شده است و تعداد مزایده های برگزار شده، ۲۵۵ عدد است که از این رقم ۱۴۳ مزایده موفق آمیز بوده است. البته حجم ریالی این عرضه ها، بالا نیست.

اخبار سهام عدالت ۲۲ فروردین ۹۶

دریافت شماره حساب برای واریز سود سهام عدالت

سازمان خصوصی سازی اسامی بانکها و موسسات اعتباری مورد تائید بانک مرکزی برای دریافت شماره حساب مشمولین سهام عدالت در راستای واریز سود سال مالی ۹۵ را اعلام کرد.

سازمان خصوصی سازی اسامی بانکها و موسسات اعتباری مورد تائید بانک مرکزی برای دریافت شماره حساب مشمولین سهام عدالت در راستای واریز سود سال مالی ۹۵ را اعلام کرد. بر اساس اعلام این سازمان مشمولان سهام عدالت باید شناسه حساب بانکی ایران (شِبا) خود را از طریق سامانه این سهام به سازمان خصوصی سازی جهت دریافت سود سهام عدالت اعلام کنند که بر این اساس اسامی بانکها و موسسات اعتباری مورد تائید بانک مرکزی اعلام شد..

بانکها و موسسات اعتباری شامل تجارت، رفاه، سپه، صادرات، ملت، ملی، شهر، توسعه صادرات، صنعت و معدن، کشاورزی، مسکن، پست بانک، توسعه تعاون، آینده، گردشگری، سینا، ایران زمین، حکمت ایرانیان، انصار، سامان، کارآفرین، پارسیان، اقتصاد نوین، سرمایه، پاسارگاد، قرض الحسنه مهر ایران، دی، ایران و ونزوئلا، قرض الحسنه رسالت، قوامین، خاورمیانه، موسسه اعتباری ملل(عسگریه) و موسسه اعتباری کوثر و موسسه اعتباری توسعه از جمله موارد مورد تایید بانک مرکزی برای اختتاح حساب و دریافت شناسه حساب بانکی ایران (شِبا) توسط مشمولان است.

بر این اساس هر یک از مشمولان سهام عدالت که دارای شماره حساب معتبر نزد یکی از بانکها یا مؤسسات مالی و اعتباری مورد تأئید بانک مرکزی(عضو شبکه شتاب بانکی) هستند؛ باید با مراجعه به شعب بانک یا مؤسسه مزبور و یا از طریق سایت اینترنتی و دستگاه های خودپرداز (دستگاه های ATM ) و سایر امکانات بانک ها نسبت به دریافت شناسه حساب بانکی ایران(شِبا) ۲۴ رقمی مربوط به حساب بانکی خود اقدام کنند و این شناسه را به شیوه ای که به زودی در همین سامانه توسط سازمان خصوصی سازی اطلاع رسانی خواهد شد، به این سازمان ارایه نمایند تا از طریق آن در آینده ای نزدیک سود سهام عدالت به حساب بانکی هر یک از مشمولین (مطابق شماره شِبا اعلام شده) واریز گردد.

همچنین مشمولین سهام عدالت که شخصاً دارای حساب معتبر بانکی نیستند، می بایست با مراجعه به یکی از بانک ها یا مؤسسات مالی و اعتباری نسبت به افتتاح حساب و سپس اخذ شناسه حساب بانکی ایران(شِبا) ۲۴ رقمی آن حساب اقدام کنند.

افزون بر این؛ هر یک از مشمولین سهام عدالت باید صرفاً شناسه حساب بانکی ایران(شِبا) که حساب بانکی مرتبط آن به اسم شخص وی می باشد را در اختیار داشته باشد و امکان اعلام شناسه حساب بانکی ایران(شِبا) مربوط به ولی، قیم، وکیل و یا فرد دیگری وجود ندارد.

اخبار سهام عدالت ۲۰ فروردین ۹۶

دریافت شماره حساب شبا برای سود سهام عدالت

اجرای فاز دوم سازماندهی سهام عدالت

در پی فاز اول ساماندهی سهام عدالت که به موضوع راه اندازی سامانه این سهام و ارائه صورتحساب به مشمولین اختصاص دارد، فاز دوم ساماندهی این سهام توسط سازمان خصوصی سازی آغاز شد.سهام عدالت

بر اساس این گزارش، در این فاز مشمولان سهام عدالت باید شناسه حساب بانکی ایران (شِبا) خود را از طریق سامانه این سهام به سازمان خصوصی سازی جهت دریافت سود سهام عدالت اعلام کنند که در آینده در خصوص چگونگی این کار، اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین اعلام شناسه حساب بانکی ایران (شِبا) مربوط به هر یک از مشمولین سهام عدالت می باشد و هر یک از مشمولین باید به صورت مجزا اقدام به ارائه شماره حساب و شِبای خود کنند.

بر این اساس هر یک از مشمولان سهام عدالت که دارای شماره حساب معتبر نزد یکی از بانکها یا مؤسسات مالی و اعتباری مورد تأئید بانک مرکزی(عضو شبکه شتاب بانکی) هستند؛ باید با مراجعه به شعب بانک یا مؤسسه مزبور و یا از طریق سایت اینترنتی و دستگاه های خودپرداز (دستگاه های ATM ) و سایر امکانات بانک ها نسبت به دریافت شناسه حساب بانکی ایران( شِبا ) ۲۴ رقمی مربوط به حساب بانکی خود اقدام کنند و این شناسه را به شیوه ای که به زودی در همین سامانه توسط سازمان خصوصی سازی اطلاع رسانی خواهد شد، به این سازمان ارایه نمایند تا از طریق آن در آینده ای نزدیک سود سهام عدالت به حساب بانکی هر یک از مشمولین ( مطابق شماره شِبا اعلام شده) واریز گردد.

همچنین مشمولین سهام عدالت که شخصاً دارای حساب معتبر بانکی نیستند، می بایست با مراجعه به یکی از بانک ها یا مؤسسات مالی و اعتباری نسبت به افتتاح حساب و سپس اخذ شناسه حساب بانکی ایران( شِبا ) ۲۴ رقمی آن حساب اقدام کنند.

گفتنی است هر یک از مشمولین سهام عدالت باید صرفاً شناسه حساب بانکی ایران( شِبا ) که حساب بانکی مرتبط آن به اسم شخص وی می باشد را در اختیار داشته باشد و امکان اعلام شناسه حساب بانکی ایران( شِبا ) مربوط به ولی، قیم، وکیل و یا فرد دیگری وجود ندارد.

گفتنی است، شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار “شِبا” نامیده می شود ، شماره ای است ۲۴ رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند و پیش از آن واژه IR آمده است.

این گزارش می افزاید:فاز دوم سهام عدالت که به توزیع سود این سهام اختصاص یافته است، در حالی این روزها و آستانه انتخابات توسط دولت یازدهم در حال اجرایی شدن است که برخی کارشناسان، استفاده سیاسی دولت از سهام عدالت را مورد نقد قرار می دهند.

اخبار سهام عدالت ۱۷ فروردین ۹۶

زمان احتمالی پرداخت سود سهام عدالت

به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، جعفر سبحانی گفت: از آنجایی که برای پرداخت سود سهام عدالت باید منتظر برگزاری مجامع و همچنین مدت زمان توزیع آن توسط شرکت ها باشیم، پرداخت آن به نیمه دوم سال موکول شده است. بر این اساس، مشمولان برای دریافت این سود باید شماره حساب به سازمان خصوصی سازی اعلام کنند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی افزود: فرایند پرداخت سود توسط این سازمان در زمان تعیین شده اعلام می شود؛ ضمن اینکه جزییات آن به نحو مطلوبی اطلاع رسانی خواهد شد؛ این در حالی است که براساس قانون سود سهام عدالت سال ۹۵ نه اختصاص به خزانه دارد و نه متعلق به دولت است و حق مشمولان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: ۲۸میلیون مشمول، صورت حساب سهام عدالت گرفتند/ دو میلیون نفر قبض واریز کرده اند. این در حالی است که از ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر متوفی هستند.

به گفته سبحانی، براساس برنامه ها هم اکنون، به وراث متوفیان صورت حساب سهام عدالت ارائه نمی شود؛ اما قرار است در دوره زمانی که در آینده اعلام می شود پس از انجام انحصار وراثت به آنها صورت حساب ارائه شود.

وی اظهار داشت: مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه سال جاری فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت کنند؛ بر این اساس، طی دو روز گذشته و همزمان با بازگشایی مجدد سامانه سهام عدالت حدود ۴۰۰ هزار نفر صورت حساب خود را از سامانه دریافت کرده اند.

اخبار سهام عدالت ۱۶ فروردین ۹۶

مالکیت مشمولان بر سهام عدالت به میزان اقساط پرداخت شده

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: به همان میزانی که اقساط سهام عدالت تسویه شود، مشمولان مالک سهام می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ پوری حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه دولت به هیچ عنوان بر روی وجوه واریزی مردم بابت سهام عدالت حساب باز نکرده است گفت: اگر حتی یک نفر از مشمولان دریافت سهام عدالت، مابه التفاوت وجه لازم برای دریافت سهام بیشتر تا سقف یک میلیون تومان را واریز نکند، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و در مقابل، اگر همه ۴۹ میلیون نفر نیز، مانده را بپردازند که البته در مورد دو دهک اول پرداختی صورت نخواهد گرفت، هیچ خللی در کار ساماندهی سهام عدالت رخ نمی‌دهد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: به هر تعدادی که وجه واریز کنند و به هر تعدادی که واریزی نداشته باشند، سازمان خصوصی‌سازی آمادگی اجرای کار را از صفر تا صد دارد و البته باید تاکید کرد که مردم، هیچ وظیفه و دینی به دولت ندارند و نباید چیزی را به دولت بپردازند؛ اگرچه اگر پولی را واریز کنند، اختیار آنها است و متناسب با آن هم، سهام دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد:ما بر روی این پول، اصطلاحا حساب خاصی باز نکرده‌ایم و این حق مردم است که سهام دریافت کنند؛ بنابراین اگر فردی یک ریال هم نپردازد، به همان میزان تعیین شده، از سهام برخوردار خواهد شد؛ بنابراین همه مشمولان کف مشخصی از سهام را خواهند داشت.

پوری حسینی در پاسخ به این پرسش که تکلیف مابه التفاوت سهامی که در قالب سهام عدالت در نظر گرفته شده و از سوی مردم خریداری نشود، چه خواهد شد و آیا این سهام مجدد عرضه خواهد شد گفت: اگر تا پایان شهریور سال ۹۶، برخی پول واریز کردند و برخی دیگر این وجه را واریز نکردند، به همان اندازه که وجه واریز شده، سهام عدالت از سهم دولت جدا می‌شود و به مشمولان تعلق می‌گیرد؛ ولی الباقی سهام که از سوی مردم خریداری نشده و برای آن اصطلاحا وجهی در قالب مابه‌التفاوت از سوی مردم واریز نشد، متعلق به خود دولت است.

وی اظهار داشت: اینکه از شهریور ۹۶ به بعد، دولت می‌خواهد این سهام در نظر گرفته شده در سبد سهام عدالت را در قالب خصوصی‌سازی بفروشد یا مشابه سهام عدالت برای اقشار باقیمانده که سهام ندارند، اختصاص دهد و ثبت‌نام جدیدی انجام دهد، برای آن هر مصوبه‌ای صادر کند، مطالبی است که آن زمان باید در مورد آن بحث و تصمیم‌گیری شود.

اخبار سهام عدالت ۱۳ فروردین ۹۶

احتمال ثبت نام جدید برای سهام عدالت

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه اگر حتی یک نفر هم واریز وجهی برای دریافت بیشتر سهام عدالت نداشته باشد، خللی در برنامه ها وارد نمی کند،از احتمال ثبت نام جدید برای دریافت این سهام خبر داد.سهام عدالت

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی با تاکید بر اینکه دولت به هیچ عنوان بر روی وجوه واریزی مردم بابت سهام عدالت حساب باز نکرده است، گفت:اگر حتی یک نفر از مشمولان دریافت سهام عدالت، مابه التفاوت وجه لازم برای دریافت سهام بیشتر تا سقف یک میلیون تومان را واریز نکند، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد و در مقابل، اگر همه ۴۹ میلیون نفر نیز، مانده را بپردازند که البته در مورد دو دهک اول پرداختی صورت نخواهد گرفت، هیچ خللی در کار ساماندهی سهام عدالت رخ نمی دهد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود:به هر تعدادی که وجه واریز کنند و به هر تعدادی که واریزی نداشته باشند، سازمان خصوصی سازی، آمادگی اجرای کار را از صفر تا صد دارد و البته باید تاکید کرد که مردم، هیچ وظیفه و دینی به دولت ندارند و نباید چیزی را به دولت بپردازند؛ اگرچه اگر پولی را واریز کنند، اختیار آنها است و متناسب با آن هم، سهام دریافت می کنند.

وی تصریح کرد:ما بر روی این پول، اصطلاحا حساب خاصی باز نکرده ایم و این حق مردم است که سهام دریافت کنند؛ بنابراین اگر فردی یک ریال هم نپردازد، به همان میزان تعیین شده، از سهام برخوردار خواهد شد؛ بنابراین همه مشمولان، کف مشخصی از سهام را خواهند داشت.

همچنین بخوانید:  فرهاد اصلانی عزادار شد

پوری حسینی در پاسخ به این سوال که تکلیف مابه التفاوت سهامی که در قالب سهام عدالت در نظر گرفته شده و از سوی مردم خریداری نشود، چه خواهد شد و آیا این سهام مجدد عرضه خواهد شد، گفت:اگر تا پایان شهریور سال ۹۶، برخی پول واریز کردند و برخی دیگر این وجه را واریز نکردند، به همان اندازه که وجه واریز شده، سهام عدالت از سهم دولت جدا می شود و به مشمولان تعلق می گیرد؛ ولی الباقی سهام که از سوی مردم خریداری نشده و برای آن اصطلاحا وجهی در قالب مابه التفاوت از سوی مردم واریز نشد، متعلق به خود دولت است.

وی اظهار داشت:اینکه از شهریور ۹۶ به بعد، دولت می خواهد این سهام در نظر گرفته شده در سبد سهام عدالت را در قالب خصوصی سازی بفروشد یا مشابه سهام عدالت برای اقشار باقیمانده که سهام ندارند، اختصاص دهد و ثبت نام جدیدی انجام دهد، برای آن هر مصوبه ای صادر کند، مطالبی است که آن زمان باید در مورد آن بحث و تصمیم گیری شود.

آغاز به کار سامانه سهام عدالت از فردا

سامانه سهام عدالت که از ۳۰ اسفندماه گذشته از دسترس خارج شده بود از ١۴ فروردین دوباره شروع به کار خواهد کرد و مشمولان می‌توانند حساب خود را با استفاده از این سامانه چک کنند.

در ماه پایانی اسفند حدود ۵۰ میلیون فردی که ثبت نامشان در سهام عدالت قطعی شده بود از طریق سایت www.samanese.ir به حساب سهام عدالت خود دسترسی یافتند.

طبق اطلاعاتی که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده و با توجه به مندرجاتی که در سامانه اطلاع رسانی سهام عدالت درج شده، این سازمان از ۶۰ شرکت سرمایه پذیر بابت سود ۱۰ سال گذشته این شرکت ها به ازای هر نفر مشمول سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومان به حساب خزانه واریز کرده است.

آن طور که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند، مشمولان سهام عدالت می‌توانند این مبلغ را تا سقف یک میلیون تومان پر کنند تا در زمان آزاد سازی سهام عدالت ارزش سهامشان حدود دو برابر این مبلغ باشد.

البته برای افرادی که تمایلی به واریز مبلغ ندارند الزامی وجود ندارد که پولی پرداخت کنند و ارزش بازار سهام عدالت آن ها نیز در زمان آزاد سازی دو برابر خواهد شد.

سازمان خصوصی سازی به تازگی اعلام کرده که بیش از ۲ میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت برای پرداخت اقساط خود و تملک سهام عدالت از طریق حساب های بانک ملی تا پایان اسفند ماه گذشته اعلام آمادگی کرده و پرداخت هایی انجام داده اند. البته سازمان خصوصی سازی اعلام نکرده که مجموع مبالغ واریزی دقیقا چه مقدار بوده است.

سامانه سهام عدالت از ۳۰ اسفند گذشته تا امروز به طور موقت از دسترس خارج بود و مشمولین از فردا ١۴ فروردین می توانند به حساب به روز شده خود در این سامانه دسترسی داشته باشند.

اخبار سهام عدالت ۷ فروردین ۹۶

سود نقدی پرداختی به مشمولین سهام عدالت پس گرفته می‌شود

سود نقدی پرداختی در سالهای گذشته به برخی از مشمولین سهام عدالت، از ارزش کلی سهامشان کسر می‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ طرح توزیع سهام عدالت از سال ۸۵ در حالی در کشور اجرایی و عملی شده است که بر اساس آن قرار شد در مدت ۱۰ سال از محل سود این سهام، اقساط سهام عدالت پرداخت شود و از ابتدای سال ۹۵ این سهام قابلیت خرید و فروش توسط سهامداران را پیدا کند.

البته طی این سالها بخشی از سود مالی سالهای ۸۵ و ۸۶ سهام عدالت به برخی از مشمولین در سالهای ۸۶ و ۸۷ در قالب رقم‌های ۴۰ و ۸۰ هزار تومانی پرداخت شده که پس از آن، قانونی به تصویب رسید تا تعیین تکلیف سهام عدالت دیگر سود نقدی به مشمولین پرداخته نشود.

بر این اساس از نیمه اسفند سال گذشته نیز سامانه سهام عدالت راه‌اندازی شد تا مشمولین با مراجعه به آن از وضعیت سهام خود اطلاع پیدا کنند. از این رو دارندگان سهام عدالت که طی سالهای گذشته سود نقدی ۴۰ و ۸۰ هزار تومانی دریافت کرده‌اند با مراجعه به این سامانه در صورتحساب خود متوجه درج توضیحات در خصوص این سود نقدی شده‌اند و دولت این مبالغ را از ارزش کلی سهام عدالت آنها کسر نموده‌ است.

اخبار سهام عدالت ۶ فروردین ۹۶

هشدار به متقاضیان سهام عدالت/ فعلا ثبت‌نام جدید نمی‌شود

رییس کل سازمان خصوصی سازی با اعلام اینکه تا زمان قطعی شدن ساماندهی بیش از ۴۹,۲ میلیون نفر دارنده سهام عدالت ثبت نام جدیدی صورت نخواهد گرفت، نسبت به سوء استفاده از متقاضیان سهام عدالت هشدار داد.

عبدالله پوری حسینی با تاکید بر اینکه کسانی که سهام عدالت ندارند مراقب افراد سودجو باشند،گفت: تا زمانی که ساماندهی ثبت نام شدگان قطعی که تعدادشان ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر است انجام نشود، سازمان خصوصی‌سازی به فکر ثبت نام جدید نخواهد بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، رییس کل سازمان خصوصی‌سازی ادامه داد: افرادی که به هر دلیلی از طرح سهام عدالت جا مانده‌اند یا اینکه به ناحق شناسایی نشده‌اند فعلا نمی‌توانند در  طرح سهام عدالت ثبت نام کنند و باید مراقب افراد سودجو باشند.

پوری حسینی افزود: در شرایط فعلی باید سهام همه مشمولین ساماندهی شود که بر این اساس در اواسط یا اواخر سال ۱۳۹۶ ساماندهی سهام عدالت برای ثبت نام شدگان فعلی به سرانجام خواهد رسید.

وی اضافه کرد: دولت هم قبول دارد که یک عده جامانده از سهام عدالت وجود دارد و اینکه آن افراد هم حق شان بوده ثبت نام شوند اما ثبت نام نشده‌اند یا مدارکشان کامل نشده است. با این حساب افرادی که به هر دلیلی از طرح سهام عدالت جا مانده‌اند یا اینکه به ناحق شناسایی نشده‌اند فعلا نمی‌توانند در طرح سهام عدالت ثبت نام کنند و باید مراقب افراد سودجو باشند.

پوری حسینی گفت: سامانه سهام عدالت به دلیل به‌ روزرسانی صورتحساب مشمولین از ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ تا ۱۴ فروردین ۱۳۹۶، موقتا از دسترس خارج است و مشمولین از ۱۴ فروردین به بعد می‌توانند به صورتحساب به‌ روزشده خود دسترسی داشته باشند.

کاسبی ۲۰ هزار میلیارد تومانی دولت با سهام عدالت

سود مصوب مجامع عمومی شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت از ابتدای اجرای طرح تا کنون ۳۱۰ هزار و ۲۳۲ میلیارد ریال بوده است که از این میزان ۲۱۹ هزار و ۸۶۴ میلیارد ریال سود دریافتی از این شرکتها بوده است.

همچنین ۲۰۷ هزار و ۱۵۶ میلیارد ریال تا به امروز بابت تسویه اقساط مشمولین سهام عدالت به حساب خزانه واریز، ۵۸ هزار و ۵۸ میلیارد ریال بابت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر و ۱۳ هزار و ۴۶۴ میلیار ریال سود پرداختی نقدی سهام عدالت به مشمولین طرح بوده است.

اخبار سهام عدالت ۲۸ اسفند ۹۵

سهام سودآور ازدست مردم خارج شد

دولت در حالی پروژه آزادسازی سهام عدالت و پرداخت سود به این سهام را آغاز کرده است که همزمان در مصوبه‌ای دیگر، بخشی از سهام شرکت های پالایشگاهی را از سبد سهام عدالت خارج کرد. مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی ضمن انتقاد از تصمیم دولت سهام مذکور را سودده و اقدام دولت را غیرقانونی و موجب تضییع حقوق سهامداران سهام عدالت دانست.براساس گزارش مرکز پژوهش های مجلس دولت در مصوبه ای در روز نخست اسفند امسال، ۲۰ درصد سهام پالایشگاه های تهران، اصفهان، تبریز، شیراز، لاوان، کرمانشاه و بندرعباس را که در بورس حضور دارند، از سبد سهام عدالت خارج کرد و برخی شرکت های غیربورسی را جایگزین کرد. این در حالی است که این مصوبه طی سال ۸۶ تاکنون ۴ بار دیگر نیز با تغییر مواجه شده بود و سهم مربوط به سهام عدالت از سبد مذکور با کاهش و یا افزایش مواجه شده بود. مرکز پژوهش های مجلس در گزارش خود ضمن انتقاد از مغایرت این اقدام با قانون تاکید می کند: این گونه مصوبات دارای تبعات منفی بسیاری است. اول آن که یک رویه نادرست مستقر خواهد شد تا هر یک از وزارتخانه ها بتوانند شرکت های خود را از سبد سهام عدالت خارج کنند. دوم آن که خروج این شرکت ها که بعضا سودده و بورسی هستند، ارزش سهام عدالت را تضعیف خواهد کرد و از این جهت تهدیدی برای منافع سهامداران تلقی می شود.

شاخص های بورسی درباره سهام پالایشگاهی چه می گوید؟

برای بررسی وضعیت سهام شرکت ها در بورس، می توان شاخص P/E سهام را بررسی کرد. این شاخص از تقسیم قیمت سهم به سود هر سهم به دست می آید. اگر P/E شرکتی بالاتر از میانگین بازار باشد بدین معنی است که بازار در آینده انتظار افزایش سودآوری سهم این شرکت را دارد. براساس آخرین گزارش بورس در بهمن ۹۵ این نسبت برای شرکت های پالایشگاهی در بورس از ۸٫۵ به ۱۱٫۲۶ رسیده است که در مقایسه با P/E کل بازار (که رقم ۷ است) رقم بالاتری را نشان می دهد. به این ترتیب باید گفت که دولت سهام سودآوری را از سبد سهام عدالت خارج کرده است و در نتیجه می توان انتظار داشت که سود اختصاص یافته به سهامداران به همین دلیل کاهش یابد.

اخبار سهام عدالت ۲۳ اسفند ۹۵

تعداد متوفیان سهام عدالت اعلام شد

بر اساس آمارها تعداد قطعی مشمولین سهام عدالت که ثبت نام آنها تا به امروز قطعی شده است ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر می باشد که از این میان حدود یک میلیون و ۹۳۵ هزار و ۷۳۹ نفر متوفی می باشند؛ بنابراین در مجموع تعداد مشمولینی که صورتحساب آنها برای آگاهی از ارزش سهام عدالتشان صادر شده است ۴۷ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۴۲۴ نفر می باشد.

گفتنی است این دسته از مشمولین می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir از صورتحساب سهام عدالت خود اطلاع پیدا کنند.

همچنین در خصوص وضعیت سهام عدالت افرادی که فوت کرده‌اند باید گفت در آینده با اطلاع رسانی گسترده ای که انجام خواهد شد ساز و کار دریافت سهام عدالت افراد متوفی(با ارائه انحصار وراثت از سوی وراث) توسط سازمان خصوصی سازی اعلام خواهد شد.

سود سالانه سهام عدالت بالاخره اعلام شد

پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تعداد کل مشمولانی که در سهام عدالت ثبت نام قطعی کردند ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر است و حدود ۲ میلیون نفر از دنیا رفته اند و وراث آن‌ها باید حضوری مراجعه و صورت حساب را دریافت کنند.

او افزود: تا امروز حدود ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در قید حیات هستند که می‌توانند وارد سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir شوند که امروز ششمین روز رونمایی آن را پشت سر گذاشتیم و مشمولان با رقم یکان کد ملی خود وارد این سامانه شوند و صورتحساب خود را مشاهده کنند.

پوری حسینی با اشاره به بازدید مشمولان سود سهام عدالت از این سامانه گفت: تا امروز ۲۲ میلیون نفر وارد سامانه شدند و وضعیت خودشان و سود تعلق گرفته را مشاهده کردند که خود یک رکورد جهانی به حساب می‌آید و علاوه بر این در مدت دو هفته گذشته ۳۰۰ هزار تماس با تلفن گویای سازمان خصوصی سازی به شماره ۸۳۳۳۸ گرفته شد و کارشناسان به سوالات مردمی پاسخ دادند.

او ادامه داد: اتفاقی که افتاده این است که به مشمولان سهام عدالت بعد از ۱۰ سال گفته شد چه مقدار سود به آن‌ها تعلق گرفته است که برای افراد مختلف متفاوت است و برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی این رقم ۱ میلیون تومان و برای دیگر افراد ۵۳۰ هزار تومان است.

پوری حسینی افزود: ۶۰ شرکت سرمایه پذیر داریم که از یک درصد تا ۹۰ درصد به سبد سهام عدالت اختصاص یافته است و نکته مهم اینکه در حال حاضر سهم هیچ شرکتی متعلق به هیچ یک از مشمولان نیست.

او با اشاره به نحوه توزیع سود سهام عدالت گفت: سود تا پایان سال ۹۴ که پایان ۱۰ ساله بود دریافت و به حساب خزانه واریز می‌شد، اما بعد از اتمام ۱۰ ساله باید به اطلاع مردم می‌رسید که این کار انجام شد و سود سال ۹۴ در سال ۹۵ و سود سال ۹۵ در سال ۹۶ واریز می‌شود و به برگزاری مجمع شرکت‌ها برمی گردد.

پوری حسینی افزود: کمترین سود در طول ۳ سال گذشته ۴ هزار میلیارد و بیشترین سود ۷ هزار میلیارد بوده است که بین ۴۹ میلیون نفر تقسیم می‌شود و حدود ۹۰ هزار تومان میانگین سهم هر نفر خواهد بود.

او گفت: تا امروز هیچ برگه سهمی بین مشمولان توزیع نشده و آن‌ها اجازه خرید و فروش را تا زمان تعیین شرکت‌های واسط ندارند همچنین ما اجازه برای ثبت نام جدید نداریم و بعد از تعیین تکلیف این به جامانده‌ها خواهیم پرداخت.

پوری حسینی افزود: اگر امروز سهام را آزاد می‌کردیم و به مردم می‌دادیم مشخص نبود سهام کدام شرکت را به مردم می‌دهیم، اما قطعا باید به صورت استانی سهام واگذار می‌شد که شرکت‌های استانی قابلیت واگذاری سهام را نداشتند و این مسائل از حوزه اختیارات سازمان خصوصی سازی خارج است.

او گفت: از دو سال گذشته مقدمات واگذاری شرکت‌های سرمایه گذاری استانی به شرکت‌های واسط را تهیه کردیم و به دستگاه‌ها و وزارت خانه‌ها مراجعه کردیم، ولی تا به امروز تبدیل به قانون نشده است و این خود جای سوال است.

پوری حسینی افزود: ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا ۱۰۰ درصد قانون را درست اجرا کنیم ما میزان سود تعلق گرفته را در گام نخست به آن‌ها اطلاع دادیم و باید دولت و مجلس با کمک یکدیگر به بخش‌های مغفول مانده سهام عدالت بپردازند.

او با اشاره به پیمودن بخشی از راه دراز اجرای سهام عدالت گفت: ما این را قبول داریم که هنوز بخش مهمی از راه پیموده نشده است، اما مهم این بود که مردم بدانند دولت نسبت به این موضوع بی تفاوت نیست.

اخبار سهام عدالت ۲۲ اسفند ۹۵

چه افرادی باید به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند؟

سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی www.samenese.ir هفته گذشته تنها به منظور آگاهی مشمولین از صورتحساب سهامشان رونمایی و در دسترس عموم قرار گرفت.

بر این اساس ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر از مشمولین سهام عدالت در قالب ۱۸ مرحله(شامل جزئیات زیر) باید به این سامانه مراجعه کنند و از ارزش سهام خود و نیز میزان بدهی‌شان به دولت آگاهی یابند:

مرحله ۱: مددجویان نهادهای حمایتی(کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل، مددجویان نهادهای حمایتی(کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل با جمعیت سهامداری ۷ میلیون و ۵۷۱ هزار و ۱۲۱ نفر؛

مرحله ۲: روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل، کلیه روستاییان و عشایر با جمعیت سهامداری ۱۶ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۱۴۵ نفر؛

مرحله ۳: کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی، کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی با جمعیت سهامداری ۱۳ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۲۳۳ نفر؛

مرحله ۴: ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکفل آنها، جانبازان ، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها) با جمعیت سهامداری یک میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ نفر؛

مرحله ۵: دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار (مشمول قانون کار) با جمعیت سهامداری ۶ هزار و ۹۰۲ نفر؛

مرحله ۶: خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه با جمعیت سهامداری ۳۱ هزار و ۳۱۹ نفر؛

مرحله ۷:طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور با جمعیت سهامداری ۱۶۷ هزار و ۶۹۳ نفر؛

مرحله ۸: بیماران خاص با جمعیت سهامداری ۱۱ هزار و ۱۶۸ نفر؛

مرحله ۹: کارکنان ستادهای نمازجمعه با جمعیت سهامداری ۶ هزار و ۷۳۵ نفر؛

مرحله ۱۰: کارکنان هیات‌های تحریریه رسانه‌ها(خبرنگاران) با جمعیت سهامداری ۸ هزار و ۶۸۰ نفر؛

مرحله ۱۱ تا ۱۸: مرحله ۱۱: دست‌اندرکاران امرشناسایی و واگذاری سهام عدالت؛ مرحله ۱۲: مددجویان و کارکنان موسسات خیریه؛ مرحله ۱۳: فعالان قرآنی؛ مرحله ۱۴: قالیبافان؛ مرحله ۱۵: زندانیان آزاد شده (مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزاد شده)؛ مرحله ۱۶: تاکسیرانان؛ مرحله ۱۷:درخواست کنندگان مردمی و مرحله ۱۸: کارگران فصلی و ساختمانی در مجموع با جمعیت سهامداری ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۵ نفر.

اخبار سهام عدالت ۲۲ اسفند ۹۵

ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت

بر اساس اعلام مسئولان، مجوز ثبت نام مشمولان جدید سهام عدالت صادر شده است اما زمان مشخصی برای ثبت نام بازماندگان سهام عدالت اعلام نشده است. رئیس سازمان خصوصی سازی گفته است که ثبت نام این افراد در “زمان مناسب” انجام خواهد شد.

بعد از راه اندازی سامانه سهام عدالت، برخی از مردم با مراجعه به این سامانه با این پیغام مواجه شدند که “مراجعه کننده گرامی شماره ملی وارد شده در فهرست مشمولین ثبت نام شده سهام عدالت نمی باشد”. بسیاری از این افراد که عمدتا از اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیز هستند، خواستار بررسی امکان ثبت نام جدید در طرح سهام عدالت شده اند؛ برخی از این افراد پرسنل بخش خصوصی بودند و برخی بازنشسته.

گفتنی است به خاطر خلأ بانک های اطلاعاتی قوی در کشور، سهام عدالت نه بر اساس وضعیت درآمدی بلکه به صورت قشری اعطا شد؛ مثلا در یک مرحله مستمری بگیران کمیته امداد، در مرحله دیگر کارمندان و بازنشستگان، روستاییان و عشایر، سپس قالیبافان، خبرنگاران و . . . سهام عدالت دریافت کردند.

این در حالی است که ممکن است برخی از روستاییان یا کارمندان دولت از نظر درآمدی در وضعیت بسیار مناسبی باشند و برخی گروه هایی که مشمول نشده اند نیاز به سهام عدالت داشته باشند.در بررسی این موضوع به اینجا رسیدیم که شورای اصل ۴۴ قانون اساسی – متولی موضوع واگذاری شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی- در مصوبه ای که اخیرا داشته است مصوب کرده که امکان ثبت نام متقاضیان جدید وجود دارد.بیست و یکم آذرماه امسال رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به این مصوبه گفته بود: سازمان خصوصی سازی می تواند این موضوع را بررسی کند و اگر مشمول جدیدی شرایط گرفتن سهام عدالت را دارد این موضوع را به مراجع ذیصلاح پیشنهاد بدهد و بر اساس این مصوبه راه برای شناسایی مشمولین جدید و اعطای سهام عدالت به افراد جدید بسته نیست.

به گزارش پورتال وهاران، پوری حسینی این را هم گفته بود که بر این اساس برای ۳۱ میلیون نفر ایرانی که هنوز در طرح سهام عدالت ثبت‌نام نکرده‌اند در وقت مناسبی به عنوان جامانده‌ها از این طرح، پیشنهاد برای تخصیص سهام صورت خواهد گرفت.این مقام مسئول – و البته سایرین- تاکنون زمان مشخصی برای این موضوع اعلام نکرده اند.

سهام عدالت اموات هم معتبر است

سوال دیگر مردم در خصوص افرادی است که سهام عدالت گرفته اند اما تا قبل از آزادسازی فوت کرده اند. پوری حسینی در این رابطه گفته است: سهام عدالت این افراد نیز محفوظ باقی می‌ماند و به وراث می‌رسد.

اخبار سهام عدالت ۲۱ اسفند ۹۵

شرایط ثبت نام در سامانه سهام عدالت

کلیه مشمولین که در دوره ده ساله اجرای طرح سهام عدالت از ابتدای سال ۸۵ تا پایان سال ۹۴ ثبت نام شده قطعی در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها بوده‌اند، می‌توانند از سامانه www.sananese.ir ضمن کسب اطلاع از مشمول بودن، صورت وضعیت تسویه اقساط خود را مشاهده یا از آن نسخه چاپی تهیه کنند.

ورود به سامانه سهام عدالت مشروط به ورود کد ملی و برخی مشخصات هویتی در سامانه است و ضروت دارد این اطلاعات توسط شخص یا ولی، قیم و یا وکیل قانونی وی وارد سامانه شود.

همچنین درج شماره تلفن همراه معتبر در سامانه جهت برقراری تماس یا اطلاع رسانی سازمان خصوصی سازی الزامی است.

کلیه مشمولین که در دوره ده ساله اجرای طرح سهام عدالت از ابتدای سال ۸۵ تا پایان سال ۹۴ ثبت نام شده قطعی در تعاونی‌های سهام عدالت شهرستان‌ها بوده‌اند، می‌توانند از طریق این سامانه ضمن کسب اطلاع از مشمول بودن، صورت وضعیت تسویه اقساط خود را مشاهده یا از ان نسخه چاپی تهیه کنند.

مشخصات هویتی کلیه مشمولین سهام عدالت تا دی ماه ۹۵ از طریق سازمان ثبت احوال کشور اخذ و به روز رسانی شده و ملاک اعلام وضعیت مشمولین و ارائه صورت تسویه اقساط است.

مشمولین سهام عدالت می‌توانند از ۱۷ اسفند ماه تا پایان شهریور ماه ۹۶ پس از مشاهده صورت وضعیت تسویه اقساط خود، در خصوص باقی‌مانده ارزش سهام که به طور کامل تسویه نشده نسبت به مبلغی که تمایل به پرداخت داشته و ان را در سامانه تعیین می‌کنند، یک قبض پرداخت دارای شناسه واریز سامانه دریافت کند.

مشمولانی که در صورت وضعیت خود از تخفیف برخوردارند و فاقد قبض پرداخت هستند نیز نباید هیچ وجهی‌به حساب دولت واریز کند.

به منظور تسهیل بهره برداری افراد از این سامانه رقم سمت راست کد ملی به عنوان عدد مجاز جهت مراجعه طی دوره ده روزه اول فعالیت آن به شرح زیر تعیین شده است؛

پرداختهای مشمولین فقط از طریق بانک ملی ایران صورت خواهد گرفت و مشمولین می‌توانند مبلغ مدنظر خود را با استفاده از شناسه پرداخت و معادل مبلغ درج شده در قبض پرداخت که از سامانه دریافت می کنند پرداخت کنند.

پرداخت هرگونه وجه در خصوص سهام عدالت به جز از طریق بانک ملی ایران غیرقانونی است و تقاضا می شود مشمولین به طور اکید از پرداخت پول به هر روش دیگر اجتناب کنند.

پس از برنامه ده روزه اول فعالیت سامانه ، پایان شهریور ماه ۹۶ کیله مراجعه کنندگان بدون محدودیت در عدد سمت راست کد ملی خود اجازه ورود به سامانه را دارند.

جدول زمانبندی مجاز برای مراجعه به سامانه سهام عدالت در ۱۰ روز شروع فعالیت سامانه:

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

اخبار سهام عدالت ۱۹ اسفند ۹۵

محدودیت استعلام از سایت سهام عدالت برداشته شد

۳ روز از راه اندازی سایت سهام عدالت میگذرد و امروز شاهد برداشته شدن محدودیت زمانی برای استعلام مشمولان از وضعیت سهام خود هستیم.

پیش از این برای جلوگیری از مشکلات در اختلال سایت جدول زمانبندی با توجه به آخرین شماره سمت راست کد ملی مشمولان سهام عدالت ارائه شده بود.

سامانه سهام عدالت بدون محدودیت زمانی در دسترس همه مشمولان سهام عدالت می باشد.

شایان ذکر است که در زمان مراجعه به سامانه سهام عدالت حتما اطلاعات اولیه همچون کد ملی، نام پدر، سال تولد، شماره شناسنامه و تلفن همراه برای تماس های ضروری را در اختیار داشته باشید تا در ورود به اطلاعات سهام خود یا افراد خانواده با مشکل مواجه نشوید.

آگاهی بیشتر مشمولان سهام عدالت

دریافت هر گونه وجه نقد بابت اقداماتی از جمله ارائه صورتحساب سهام عدالت و صدور قبض پرداخت این سامانه توسط شرکتها، افراد و … غیرقانونی و ممنوع است. سازمان خصوصی سازی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد:با وجود اطلاع رسانی گسترده و هشدارهای این سازمان مبنی بر این که سهام عدالت در حال حاضر قابلیت خرید و فروش ندارد و مشمولین و دارندگان این سهام باید مراقب افراد سودجود باشند، متاسفانه به تازگی و پس از رونمایی از سامانه سهام عدالت افراد سودجو از طرق مختلف از جمله دریافت وجه نقد بابت ارائه فرم صورتحساب سهام عدالت و … اقدام به کلاهبرداری از مشمولان می کنند.

بر این اساس ضمن تاکید دوباره بر این مطلب که مرجع اصلی انتشار خبرهای مرتبط با موضوع سهام عدالت، صرفا سامانه رسمی این سهام به نشانی www.samanese.ir است؛ از مشمولین درخواست می شود خبرها و اطلاعیه های مربوط به سهام عدالت را تنها از طریق این سامانه پیگیری کنند.

بعلاوه این که دریافت هر گونه وجه نقد بابت اقداماتی از جمله ارائه صورتحساب سهام عدالت و صدور قبض پرداخت این سامانه توسط شرکتها، افراد و … غیرقانونی می باشد و مشمولان باید به این موضوعات توجه کنند. همچنین برای اطلاع و آگاهی بیشتر مشمولین موارد زیر مورد تاکید قرار می گیرد.

اطلاع و آگاهی بیشتر مشمولین

* در طرح ساماندهی سهام عدالت شرکتهای تعاونی شهرستانی و شرکتهای سرمایه گذار استانی سهام عدالت مجاز به دریافت هیچ گونه وجهی از مشمولان نیستند.
* مشمولان عزیز سهام عدالت به هیچ وجه نباید پولی بابت صورتحساب سهام عدالت به شرکتهای تعاونی و سرمایه گذاری سهام عدالت پرداخت کنند.
* مشمولان سهام عدالت از پرداخت پول بابت سهام عدالت به سایر اشخاص جدا خودداری کنند.

همچنین بخوانید:  تعطیلی مدارس این شهرها چهارشنبه 4 اسفند 95

سود سهام عدالت هر نفر چقدر است؟

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه موضوع سهام عدالت یکی از موضوعات مهم و اساسی اقتصاد ایران است، گفت: از سال ۸۵ واگذاری سهام عدالت در دستورکار مسئولان قرار گرفت و بازه زمانی ده ساله برای سهام در نظر گرفته شد، که هم اکنون یک دارایی رها شده در اقتصاد ایران است.

نماینده مردم کرمان  در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سهام عدالت از نگاه مردم برگه بی خاصیتی است که حق مالکیت و میزان سود آن مشخص نیست، افزود:شخصی که سهامداری یک شرکت می شود می تواند برای انتخاب مدیرعامل رای دهد،در حالی که مردم در تصمیم سازی مدیریتی سهام عدالت مشارکت ندارند.

پورابراهیمی ادامه داد: همچنین در خرید و فروش، جابجایی و جایگزینی ملک خود و همچنین در سود آن هیچ نقشی ندارند، که تبدیل به دارایی بی خاصیت در سبد اموال خانوارها شده است.

وی با بیان اینکه سهام حدود ۶۰ شرکت بزرگ به نام سهام عدالت به مردم واگذار شد، یادآور شد:ارزش پرتفوی سهام عدالت در ابتدا  ۹۶هزار میلیارد تومان بوده که بر اساس برآوردهای جدید ارزش سهام هم اکنون حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان شده و ارزش آن کاهش یافته است.

پورابراهیمی با اشاره به خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از سبد سهام عدالت، افزود:دولت با خروج این ۷ شرکت ارش سهام عدالت را کاهش داد، که این ۷ شرکت سودآورترین شرکت های بورسی بود و به جای آنها ۲ شرکت غیر بورسی را ارائه کرد.

وی ادامه داد:دولت گوشت لخم سهام عدالت را جدا کرده و مشخص نیست که آیا استخوانی برای آن باقی می گذارد یا خیر؟

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت از روز گذشته سامانه سهام عدالت را راه اندازی کرد، اظهار کرد:مردم با مراجعه به این سامانه وضعیت سهام و صورتحساب خود را مشاهده می کنند، در واقع بعد از ۱۰ سال مردم هنوز به مالکیت نرسیده و به صورتحساب می رسند، که از بیخ و بن دچار مشکل اساسی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود:دولت اظهار داشته که اقدامات اخیر درباره سهام عدالت برای پرداخت سود ده ساله سهام به مردم است، که قیمت سهم مردم به تاریخ امروز مشخص می شود، تا بتواند سود خود را دریافت کند.

وی ادامه داد: توقع مردم تملک دارایی سهام عدالت است و تصمیم گیری برای آن است و هم اکنون با انتشار یک برگه صورتحساب هیچ اتفاقی برای مردم نمی افتد.

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت اظهار کرده که قصد پرداخت سود سهام عدالت به مردم از سال آینده را دارد، گفت:این هیاهویی که دولت ایجاد کرده به جز ایجاد مطالبات مردمی که اثر منفی آن برای خود دولت است، هیچ ثمری نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه بر اساس برآوردها و محاسبات کل ارزش پرتفوی سهام عدالت ۵۵ هزار میلیارد تومان است، افزود:سهم مردم با واریزی امسال از پرتفوی سهام عدالت ۲۵هزار میلیارد تومان می شود که حدود ۴۵ درصد است و سهم دولت از پرتفو ۳۰هزار میلیارد تومان بوده که ۵۵ درصد می شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه بر اساس برآوردها متوسط کل سود سهام عدالت در سال آینده حدود ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، ادامه داد:با توجه به اینکه ۵۵ درصد سود متعلق به دولت و ۴۵ درصد متعلق به مردم است، حدود هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان سود به دولت و هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان به مردم می رسد.

انتقاد از عدم مشورت دولت با مجلس درباره اتخاذ تصمیمات پرداخت سود سهام عدالت

وی یادآور شد:اگر هزار و ۶۲۰ میلیارد تومان بین حدود ۵۰ میلیون دارنده سهام عدالت توزیع شود، سالانه حدود ۳۲ هزار تومان به هر نفر و ماهانه حدود ۲ هزار و ۷۰۰ تومان به هر فرد تعلق می گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم، با بیان اینکه هزینه مردم برای دریافت صورتحساب بسیار بیشتر از سودی است که دولت از سهام به آنها می دهد، افزود:ایجاد مطالبه مردمی برای پرداخت سود ۵۰۰ هزار تومانی از سال آینده به هیچ وجه صحیح نبود و اگر دولت با مجلس درباره پرداخت سود سهام عدالت مشورت می کرد، اتفاقات کنونی رقم نمی خورد.

سود ۲هزار و ۷۰۰ تومانی سهام عدالت زیبنده نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران نیست

پورابراهیمی به خانه ملت گفت: پرداخت سود ۲هزار و ۷۰۰ تومانی سهام عدالت زیبنده نظام و دولت جمهوری اسلامی ایران نیست و مطالبه مردم تعیین تکلیف سریع مافیای سهام عدالت که در حلقه واسطه مردم و دولت است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه مردم با سهم سود ماهیانه خود ماهانه می توانند دو قرص نان خریداری کنند، تصریح کرد:پرداخت سود حدود ۳۲ هزار تومانی سالانه و ۲ هزار و ۷۰۰ تومانی پس از ده سال شاهکار دولت در سهام عدالت است و این کار حتما باید با مشورت مجلس انجام می شد، لذا افزایش مطالبات مردم سبب آثار منفی اجتماعی در تصمیم گیری های اقتصادی دولت می شود، البته ظاهرا دولت با رویکردی غیرکارشناسی به این کار مبادرت ورزیده است.

اخبار سهام عدالت ۱۸ اسفند ۹۵

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت در سال ۹۶

رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می شود.
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم رونمایی ساماندهی طرح سهام عدالت که ١٧ اسفند در سالن اجلاس سران برگزار شد، بیان کرد:امروز به بلاتکلیفی حدود ۵٠ میلیون از هم میهنانمان پایان دادیم و بعد از ١٠ سال وضعیت سهام عدالت ساماندهی شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد:١١ سال بود مردم منتظر بودند تکلیفشان روشن شود. تا امروز همه وعده بود و می گفتیم ان شاءالله. امروز ولی صورت حساب بیش از ۴٩ میلیون نفر در سایت سهام عدالت موجود است.

وی استفاده از عبارت آزادسازی را برای سهام عدالت دقیق ندانست و گفت:یکی از موضوعاتی که تاکنون بدون تکلیف مانده است و مانع از آن می شود که از عبارت آزادسازی استفاده کنیم نحوه حضور ۴۹ میلیون نفر در مجامع عمومی شرکت های واگذار شده است. تاکنون راهکاری برای این امر مصوب نشده، ولی سازمان خصوصی سازی راهکارهایی را برای تصمیم گیری ارائه کرده و امیدواریم هرچه سریع تر در این خصوص تصمیم گیری شود.

معاون طیب نیا با بیان اینکه در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، گفت:قسمت ملموس سهام عدالت بهره مندی از سود سهم است و از امروز دارندگان برگه های سهام عدالت مالک مجازی بخشی از سهام در اختیار خود هستند.

وی با بیان اینکه دو دهک پایین جامعه (اعضای کمیته امداد و بهزیستی) مالک تمامی سهام خود هستند، گفت:برای چهار دهک دیگر جامعه از امروز ۵۳۰ هزار تومان از محل سود سهامشان شارژ می شود و مالک مجازی این بخش از سهام یک میلیون تومانی خود هستند.

پوری حسینی درباره استفاده از سامانه توضیح داد:از امروز و به ترتیب افرادی که کد ملی آنها به هفت، هشت، ۹ و پس از آن صفر و … ختم می شود تا ۲۶ اسفند ماه اجازه می یابند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند و از روز ۲۷ اسفند ماه افراد فارغ از آن که کد ملی آنها با چه عددی پایان می یابد می توانند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند.

پوری حسینی همچنین اواخر سال آینده را زمان پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد.

اخبار سهام عدالت ۱۷ اسفند ۹۵

جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت

سامانه اطلاع‌ رسانی از صورتحساب سهام عدالت امروز با حضور رئیس جمهور و وزیر اقتصاد رونمایی می شود. این سامانه وضعیت مشمول بودن افراد در ارتباط با سهام عدالت و صورتحساب آن ها را مشخص می کند.در همین حال در پی انتشار اطلاعیه سازمان خصوصی سازی برخی منابع در فضای مجازی از مشخص شدن زمان پرداخت سود سهام عدالت خبر دادند که بررسی اطلاعیه سازمان خصوصی سازی نشان می دهد فعلا زمان دقیق پرداخت سود و مبلغ آن مشخص نیست. چندی پیش رئیس سازمان خصوصی سازی، از احتمال پرداخت سود ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی سهام عدالت از اواسط سال آینده خبر داده بود.به گزارش مهر ، جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه، جدول مشمولان سهام عدالت به ترتیب شماره آخر کد ملی افراد برای مراجعه به این سامانه منتشر شد و مشمولان می‌توانند برای اطلاع از صورتحساب سهام عدالت خود از روز سه‌شنبه ۱۷/۱۲/۹۵ با توجه به رقم سمت راست کد ملی خود به سامانه www.samanese.ir مراجعه کنند. همچنین شماره تلفن ۰۲۱۸۳۲۳۳۸ برای سوالات مردم در نظر گرفته شده است.اعلام مشمول بودن یا نبودن هر فرد در طرح سهام عدالت، اعلام وضعیت متوفی بودن مشمول، صدور صورت وضعیت تسویه اقساط و صدور قبض پرداخت مانده ارزش تسویه نشده سهام عدالت از خدماتی است که در این سامانه برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

اخبار سهام عدالت ۱۶ اسفند ۹۵

زمان واریز سود سال ۹۵ سهام عدالت اعلام شد

سامانه ساماندهی سهام عدالت قرار است فردا(سه شنبه) با حضور رئیس جمهوری و وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شود. بر این اساس صدور صورتحساب برای ۴۷ میلیون ایرانی از این روز آغاز خواهد شد و بعد از رونمایی فردا، آن دسته از ثبت نام شدگان قطعی سهام عدالت که رقم سمت راست کد ملی آنها ۷ است می توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی www.samanese.ir مراجعه کرده و صورتحساب خود را دریافت کنند.

بر این اساس، آنگونه که مسئولان سازمان خصوصی سازی اعلام کرده اند، از همان روز رونمایی سامانه، به ترتیب مطابق رقم سمت راست کد ملی (به ترتیب ۷، ۸، ۹، ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶) مراجعه کنند؛ همچنین مرکز تلفن با شماره ۸۳۳۳۸ با ۹۰ خط نیز آماده شده است که بین ساعات ۹ تا ۱۷ پاسخگوی پرسش های مشمولان درخصوص مرحله نخست ساماندهی سهام عدالت است.

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی در این رابطه می گوید:با پایان یافتن ۱۰ سال از آغاز طرح سهام عدالت، مجموعه اقداماتی برای ساماندهی این سهام انجام شده که رونمایی از آن، در سه مرحله انجام می شود؛ بر این اساس، ارائه و صدور صورتحساب در مرحله نخست انجام خواهد شد تا مشمولان از وضعیت سهام و سودهای خود مطلع شوند؛ در این زمینه تشکیل صندوق هایی پیش بینی شده و سهام شرکت های سرمایه پذیر در این صندوق ها ریخته می شود.

وی با بیان اینکه پس از این مرحله، توزیع سهام عدالت و ارائه اوراق سهام به مردم انجام خواهد شد، افزود:ارائه صورتحساب به معنای آزادسازی سهام نیست و قرار نیست در این مرحله ورقه سهمی به مشمولان داده شود؛ این در حالی است که ارایه صورتحساب ها بیش از ۶۰ درصد مجموع عملیات ساماندهی سهام عدالت را تشکیل می دهد که کاری سخت و سنگین است و پس از آن به همه بلاتکلیفی ها در این زمینه پایان داده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی، خواستار آن شد که مشمولان جز سامانه رسمی سهام عدالت با هیچ سامانه دیگری تماس نگیرند که در این زمینه احتمال سودجویی و کلاهبرداری از مردم وجود دارد؛ او همچنین به این نکته هم اشاره کرد که تنها اتباع ایرانی مقیم داخل امکان دسترسی به این سامان را دارند و در صورتی که تلفن های همراه، تبلت ها و … مجهز به فیلترشکن باشند، امکان ورود به این سامانه وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:افرادی که حتی اوراق سهام خود را گم کرده اند، نگران این موضوع نباشند، زیرا اسامی شان در سامانه موجود است و آذرماه امسال کنترل اسامی افراد صورت گرفته است و حتی متوفیان هم مشخص شده اند؛ در این مرحله افرادی که ثبت نام شده قطعی هستند از سود سهام برخوردار می شوند و پس از آن دولت می تواند به صلاحدید و مطابق وسع و توان مالی خود تمهیداتی درخصوص مشمول کردن سایر افراد و بازماندگان بپردازد؛ به طوری که متولدین جدید و افراد ثبت نام نشده در قالب یک فایل دیده می شوند.

پوری حسینی تصریح کرد:تیرماه سال ۹۶ سود شرکت های سهام عدالت هرچقدر که باشد بین مشمولان توزیع خواهد شد، اما دستکم تا شهریورماه سال آینده هیچ ورقه سهمی بین مشمولان توزیع نخواهد شد.

گزارش مراحل مختلف مشمولان سهام عدالت

مرحله گروههای مورد شناسایی تعداد مشمولان
۱ مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل ۴ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۴۶۳ نفر
۲ تکمیلی مرحله اول:مددجویان نهادهای حاکمیتی(کمیته امداد و سازمان بهزیستی) و رزمندگان فاقد شغل ۳ میلیون و ۴۱ هزار و ۶۵۸ نفر
۳ مرحله دوم:روستاییان سرپرست خانوار فاقد شغل ۵ میلیون و ۵۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر
۴ تکمیلی مرحله دوم:کلیه روستاییان و عشایر ۱۱ میلیون و ۲۹۰ هزار و ۵۸۸ نفر
۵ مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی ۱۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۳۰۹ نفر
۶ تکمیلی مرحله سوم:کارکنان شاغل در دستگاههای اجرایی، بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی ۱ میلیون و ۴۹۳ هزار و ۹۲۴ نفر
۷ مرحله چهارم:ایثارگران(والدین، همسر و فرزندان شهید و افراد تحت تکلفل آنها، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنها ۱میلیون و ۲۵۹ هزار و ۸۹۲ نفر
۸ مرحله پنجم:دختران کارگر مجرد و زنان کارگر سرپرست خانوار(مشمول قانون کار) ۶ هزار و ۹۰۲ نفر
۹ مرحله ششم:خدام مساجد، حسینیه ها و امام زاده ها و اماکن زیارتی متبرکه ۳۱ هزار و ۳۱۹ نفر
۱۰ مرحله هفتم:طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور ۱۶۷ هزار و ۶۹۳ نفر
۱۱ مرحله هشتم:بیماران خاص ۱۱ هزار و ۱۶۸ نفر
۱۲ مرحله نهم:کارکنان ستادهای نمازجمعه ۶ هزار و ۷۳۵ نفر
۱۳ مرحله دهم:کارکنان هیات های تحریریه رسانه ها(خبرنگاران) ۸ هزار و ۶۸۰ نفر
۱۴ مرحله یازدهم:دست اندرکاران امر شناسایی و واگذاری سهام عدالت ۹ میلیون و ۵۴۰ هزار و ۳۰۵ نفر
۱۵ مرحله دوازدهم:مددجویان و کارکنان موسسات خیریه
۱۶ مرحله سیزدهم:فعالان قرآنی
۱۷ مرحله چهاردهم:قالیبافان
۱۸ مرحله پانزدهم:زندانیان آزاد شده(مددجویان تحت پوشش مراکز مراقبت از زندانیان آزادشده)
۱۹ مرحله شانزدهم:تاکسیرانان
۲۰ مرحله هفدهم:درخواست کنندگان مردمی
۲۱ مرحله هجدهم:کارگران فصلی و ساختمانی
مجموع ۴۹ میلیون و ۲۲۶ هزار و ۱۹۳ نفر

اخبار سهام عدالت ۱۵ اسفند ۹۵

صاحبان سهام عدالت با این شماره تماس بگیرند

سامانه تلفنی پاسخگویی به مشمولین سهام عدالت به شماره ۸۳۳۳۸ توسط سازمان خصوصی سازی راه اندازی شد.

بر اساس این گزارش؛ این سامانه تلفنی در راستای پاسخگویی و ارائه خدمات بهتر به مشمولین سهام عدالت در کشور راه اندازی شده است و مشمولین و علاقه مندان علاوه بر این شماره تماس می توانند با مراجعه به سامانه رسمی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir نیز از آخرین خبرها و اطلاعات در زمینه سهام عدالت آگاهی یابند.

همچنین از هفته آینده مشمولین سهام عدالت پس از مراسم رونمایی رسمی این سامانه، می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت، از صورتحساب سهام خود اطلاع پیدا کنند.

به دلیل طولانی شدن این مقاله، اخبار سهام عدالت را در مقاله زیر ادامه می دهیم.  (روی لینک زیر کلیک کنید)

جزئیات جدید از پرداخت سود سهام عدالت در سال ۹۵ و ۹۶

اخبار سهام عدالت ۱۴ اسفند ۹۵

پرداخت سود سهام عدالت سال مالی ۹۵

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان فارس گفت: مشمولان سهام عدالت از اواخر سال ۹۶ سود سال مالی ۹۵ خود را دریافت خواهند کرد.

افشین ناصری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: مهلت ۱۰ ساله اجرای طرح توزیع سهام عدالت در کشور پایان‌یافته و بر اساس دستور شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان خصوصی‌سازی باید اقدام به ارائه صورتحساب مشمولان کند تا هر فردی بداند چه مقدار از اقساط سهامش پرداخت‌شده و چه مقدار باید بابت تسویه نهایی سهام عدالت خود واریز کند.

وی افزود: هفته آینده سامانه سهام عدالت فارس راه‌اندازی می‌شود و سازمان خصوصی‌سازی تا پایان سال صورتحساب مشمولان را از طریق این سامانه منتشر خواهد کرد.

انصاری با اشاره به این‌که در استان فارس به بیش از سه میلیون نفر سهام عدالت تعلق‌گرفته، تصریح کرد: در این مرحله مشمولان می‌توانند از صورتحساب خود آگاهی پیداکرده و متوجه شوند سهام آنها چقدر ارزش دارد ضمن اینکه بنابر مصوبه دوم اسفندماه سال جاری شورای عالی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی سازمان خصوصی‌سازی موظف شده سود سهام عدالت سال مالی ۹۵ مشمولین را در سال ۹۶ بین آنها تقسیم کند.

این مسؤول یادآور شد: بر این اساس شرکت‌ها برای دوره مالی سال ۹۵ چهار ماه فرصت دارند مجمع عمومی برگزار کرده و سود تقسیمی خود را مشخص کنند و پس از آن هشت ماه فرصت خواهند داشت که این سود را بین سهامداران تقسیم کنند که به‌این‌ترتیب مشمولان می‌توانند اواخر سال آینده سود سهام عدالت سال ۹۵ را دریافت کنند.

اخبار سهام عدالت یکشنبه ۸ اسفند ۹۵

امیرعلی اشرف پوری حسینی در نشست خبری با موضوع ساماندهی سهام عدالت با اشاره به اینکه سود مشمولان سهام عدالت تا پایان هفته دوم اسفند ماه پرداخت خواهد شد گفت: تا اوایل هفته آینده رونمایی از ارائه صورتحساب، به مشمولین سهام عدالت با حضور مسئولان کلید خواهد خورد.

وی با بیان اینکه سهام عدالت متعلق به یک دوره یا دولت خاص نیست خاطرنشان کرد: نباید موارد سیاسی کام مردم را تلخ کند، به همین منظور تمام گرایش‌های سیاسی کشور در شکل‌گیری سهام عدالت دخیل هستند و همه برای ساماندهی این طرح تلاش خواهند کرد.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص جزئیات طرح ساماندهی سهام عدالت یاد آور شد: دولت هفته گذشته طرحی در مورد اصلاح سبد سهام اعلام کرد و عده ای با اعتراض در خصوص کاهش ارزش سهام عدالت اعتراض کردند در حالیکه مصوبه اصلاح سبد سهام در جهت شفاف سازی و بهبود سهام است تا مشمولان از سهام بهتری برخوردار باشند.

پوری حسینی تصریح کرد: اگر دولت قرار است در پالایشگاه‌ها باشد باید سهم دولت در همه جا یکسان باشد و قرار شد دولت در همه پالایشگاه‌ها ۲۰ درصد سهام داشته باشد که ارزش سهام عدالت نیز افزایش یابد.

به گفته وی سبد سهام با دقت مراقبت شده و ارزش آن کم نشده است و با پایان یافتن ده سال باید مجموعه اقداماتی را برای ساماندهی سهام عدالت انجام دهیم که سه مرحله در نظر گرفته شده و مرحله اول ارائه و صدور صورتحساب برای مشمولان است تا سود آن مشخص شود ولی مراحل بعد هنوز نهایی نشده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری اظهار کرد: پیش بینی این است که صندوق هایی تشکیل شود و سود و یونیت صندوق ها به مشمولان داده شود و مرحله بعد هم ارائه اوراق سهام به مردم خواهد بود، پس ارائه صورتحساب با ورقه سهام متفاوت است و هنوز وقت خرید و فروش سهام فرا نرسیده است.

وی در توضیح ایجاد خط تلفن پاسخگویی در خصوص سهام عدالت بیان کرد: افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند ٩٠ خط تلفن با شماره ٨٣٣٣٨ برای پاسخگویی به مشمولین سهام عدالت از شنبه راه اندازی شده که افراد می توانند مشکلات خود را از این سامانه پیگیری کنند.

پوری حسینی در رابطه با سامانه سهام عدالت گفت: سامانه سهام عدالت با آدرس samanese.ir در حال خاضر فعال بوده و بخش مربوط به صورتحساب از هفته آینده با کلید خوردن طرح به این سامانه افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی اگر در خارج کشور باشند، امکان دسترسی به سامانه برای آنها وجود ندارد و باید تماس از داخل کشور باشد؛ ضمن اینکه اگر کسی نتوانست وارد سامانه شود باید فیلترشکن را غیرفعال کند.

پوری حسینی با اشاره به هزینه بالای سامانه هدفمندی برای ارائه خدمات به همه مشمولین تصریح کرد: امکان اینکه همه ۵٠ میلیون نفر همزمان وارد سامانه شوند اگرچه فراهم است ولی هزینه را بالا می برد و بنابراین یک ترتیبی لحاظ کرده ایم به این صورت که اگر پانزده اسفند کار را شروع کردیم، کسانی که سمت راست کدملی شان پنج است می توانند وارد شوند؛ ۱۶ اسفند کسانی که سمت راست کدملی شان شش است می توانند وارد شوند و همینطور الی آخر. بنابراین به هر ترتیبی که پیش می رویم افراد خاصی اجازه ورود دارند.

وی در این باره ادامه داد: دو میلیون نفر در مرحله اول شناسایی شدند و سازمان خصوصی سازی برای آنها دعوتنامه فرستاد؛ پس فرم همراه مدارک باید تکمیل شود تا ثبت نام قطعی باشد؛ اما اگر فردی دعوتنامه را دریافت نکرده یا دعوتنامه را به همراه مدارک تحویل نداده باشد، ثبت نام قطعی نیست و بعدا در مورد آنها تصمیم گیری می شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی در خصوص مشمولین فوت شده بیان کرد: اگر کد ملی متوفی وارد سامانه شود، بعدا به وراث اعلام خواهد شد که چه مراحلی باید انجام دهند.

پوری حسینی توضیح داد: ورقه های ثبت نام اگر گم شده باشد اشکالی ندارد و نیازی هم به آن برگه نیست و اگر متوفی یا تغییر اسمی اتفاق افتاده باشد شناسایی می‌شود. فقط کد ملی نیاز است و مشخصات شناسنامه ای باید در دسترس باشد، در عین حال نیازی به تایپ کردن هم نیست؛ هدف این است که در مدت زمان کوتاه با ایمنی بالا کار را پیش بریم.
رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: بنای ما بر این است در این مرحله کسانی که ثبت نام شده قطعی هستند سهام عدالت داده شود و بعد از تعیین تکلیف ۴٩ میلیون نفر، دولت در مورد مابقی افراد تصمیم خواهد گرفت البته ادعا نداریم که این افراد به روش منطقی و علمی انتخاب شده اند.

پوری حسینی گفت: امیدواریم بعد از تعیین تکلیف مشمولان فعلی به آنها هم سهام بدهد. در مورد سود باید گفت کم یا زیاد سودی که شرکتهای مشمول سهام عدالت در تیرماه ٩۶ تولید می کنند متعلق به مشمول است اما سهام عدالت در زندگی افرادی که درامد پایینی دارند، از این پس اثرگذار خواهند بود.

وی در خصوص انتقاد معاون اول رییس جمهور از عملکرد خصوصی سازی گفت: چند روز قبل از شورای عالی اصل ۴۴، جلسه ای در حضور رهبری برگزار شده بود؛ البته ما هم ناراضی هستیم و مقاومت ها جدی است نمونه آن هم پالایشگاه کرمانشاه است که چهار بار مزایده برای آن برگزار شده ولی مشتری نداشته است و الان در بار چهارم کسی برنده شده و ما را تهدید می کنند که ما امنیت و شهر را به هم می ریزیم؛ جایگاه این تهدیدها در اصل ۴۴ کجاست در حالیکه این اظهارنظر مقابله با امنیت عمومی است در حالیکه مملکت بی صاحب نیست.

رئیس سازمان خصوصی سازی افزود: کشور نباید اینقدر برای خصوصی سازی هزینه بدهد ما گله مند هستیم و با هر هزینه ای، خصوصی سازی را انجام می دهیم.

پوری حسینی گفت: ۴٠٠ دستگاه روی دست ما مانده است در حالیکه این آسیب مهمی است این در حالی است که هر جایی مزایده می گذاریم همه می گویند به ثمن بخث می فروشند؛ برخی در مجلس قانون اصل ۴۴ را مطالعه نکرده اند در حالیکه به آنها می گوییم حرمت قانون را نگه دارید.

وی گفت: برخی نمایندگان می گویند اگر فلان بنگاه را واگذار کنید من خودم را آتش می زنم این حال و روز خصوصی سازی است.

پوری حسینی افزود: خصوصی سازی خوب آن است که مدیریت را به بخش خصوصی واگذار کند، این در حالی است که در ایران مالکیت منتقل شده ولی مدیریت دولتی باقی مانده است.

وی با بیان اینکه روزی روزگاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال واگذار خواهند شد اما فعلا تا این لحظه هیچ مصوبه یا تصمیمی برای لغو مصوبه دولت در عدم واگذاری این دو باشگاه صورت نگرفته است.

جزییات خبر پرداخت سود سهام عدالت تا آخر سال 95

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

حادثه برای عوامل سریال پایتخت 5 + فیلم

حادثه برای عوامل سریال پایتخت ۵ + فیلم

حادثه برای عوامل سریال پایتخت ۵ + فیلم در این مقاله از پورتال وهاران برای …

۱۰۶ دیدگاه

 1. من برای ده نفر از اعضای خانواده مان ثبت نام کردم ولی پیامی که ارسال نشده هیچ اون مبلغ پونصد هزار تومان که توی صورتحساب شده بود کلا صفر شده الان چند بار از اکانت ها رو چک کردم همش بدین شکل بوده است میشه راهنمایی دقیق بفرمایید

 2. من الان پنج ساله بیکارم ، سربازی ام رفتم ، الانم رفتم تو سایت سهام عدالت دیدم بیست هزار تومنم به دولت بدهکار شدم

 3. فک کنم سود و سهامی در کار نباشه الکی میگن بیاید ثبت نام کنید اگه میخواید بریزید مثل ادم بریزید اگر هم نمیخواید بریزید مردم رو سرگرم نکنید

 4. خوب مشغول کردن این ملت بدبختو ایران بزرگترین صادر کننده نفت وگاز دنیاس بغیر از معدن فولاد…بگذریم که خاکشم طلاست.اون وقت اون وضع مردم عربستانه اینم وضع ما با کویت قطر و عمان هم کاری نداریم اوقت میگم میگیم اونا آدم نیستن.گفتن یارانه میدیم صدبرابرشو دارن پس میگیرن برا چندرغازموندش میگن شب واریز تودولت
  عزامیگیرم.بخدا الان من دوساله بیکارم.اینا دیگه دستشون روشده

 5. بچه هایی که ۱۰ _ ۱۱ سالشونه و حساب بانکی ندارن ، چی کار باید کنند ؟
  حساب رو برای سرپرست خانوار میذاشتین .
  جه کاریه آخه . واسه چندرغاز بریم برای بچه و زن حساب باز کنیم . اصلاحش کنین بابا

 6. واقعا حیا و خجالت چیر خوبی است در برابر این مردم … پیام نوشتم میگه تکراری است در صورتی که برا اولین اومدم دیدم چیری نمیدن که هیچ میخوان پول هم بگیرن .. ارزونی خودتون احتمالا حقوق مدیران کم اومده میخوان آخر دولته شرمنده مدیران پر کار نشن اونوقت میگن واریز کنید

 7. نمیدانم چی فرض کردید مردم را ولی اولی که سهام بی خاصیت را دادید هر نفر یک میلیون بود ولی حالا صورتحسابی به بلندای همون که حساب میکنید تورم پایین اومده دادین که پانصدو هشت هزار تومن بدین تا صاحب یک میلیون سهام بشین درسته عدالت دولت اینه که از مردم بگیره و جیبش پرتر بشه همانطور که بنزین و برق و ااب و…… را گرون کرد که سوبسید نمیدیم نقد میدیم به خود شما هر که میخواد کم استفاده کنه سودش هرکی هم نه ضرر با خودش حالا میگن این کار درستی نیست ادامه دادنش ولی نمیگن قیمتها را برگردانید ماهم از طلا گشتن پشیمان گشته ایم بلاخره عجب ملتی گیر شما اومده فرزندان ما فسیل شدند از بیکاری ماهم که آماده سکته پالمیم و ناراحتی و گرانیها هی حرف تحویل بدین انگار اعتقادی به آخرت ندارید

 8. سلام،چهار سال مملکت رها بود،دل در آغوش ناجوانمردان خائن،تخریب دولت قبل و هر منتقدی،حلا در عرض یک ماه به ادارات خاص ابلاغ می شود که بدهکاران،انشعاباتشان را قطع نکنید، کمک مالی آنی به نیازمندان کمیته امداد،پرداخت سود سهام عدالت(طرح دولت قبل) از ۳۰فروردین،افتتاح طرح ها در سفر استانی که هنوز نیمه تمام اند،افتتاح قابل تامل چندین فاز عسلویه.ازدست دادن صندلی و قدرت و پست چه سخت است .ای کاش در طول این چهار سال مثل این یک ماه به مردم توجه داشتید و آدم حساب می کردید نه اینکه ابزار و ماده ای باشد برای….به جای اینکه کل دولت و کشور و مردم را درگیر یک موضوع پوچ و بی هدفی که رهبر همان اول گفت که تاریخ و تجربه ثابت کرده این لعنتی های بی پدر و مادر دروغگو هستند و قابل اعتماد هستند مشغول شوی و الان دستت را در حنا گذاشته وبه ریش ات می خندند ای کاش ای کاش بیشتر به تحریم و مشکل اصلی که رفع بیکاری و ایجاد اشتغال بود ومسائل مبتلا به دیگر جامعه توجه می کردی،دولت قبل حداقل با مسکن مهر خود،دائی بنده که تصور نمی کرد که صاحب خانه شود یک سقفی به او تعلق گیرد، با سهام عدالت خیلی از فقراهای صفر جامعه نفس کشیدند،با کارت سوخت جلوی اسراف این سرمایه و ذخیره ان حاصل شد،با یارانه در اوایل کمک هزینه خیلی ها شد و اگر طبق قانون مصوب و برنامه پیش می رفت اینهمه مردم….فقط یک نکته و این که دولت قبل در چهار سال اول خود یارانه و سهام عدالت و مسکن مهر و کارت سوخت و پیشرفت تکنولوزی هسته و تکنولوزی فضائی و سفرهای استانی به جاهائی که تابه حال هیچ دولتمردی نرفت ودر چها سال دوم با تطمیع و نفوذ جریان های انحرافی به دولت آن هم دوسال آخر مردم خسته شدند،ولی مردم چهار اول شما می گویند روحانی بای بای،برای شما واقعا متاسفم که به تنفیذ رهبر و لباس روحانیت و رای مردم پشت پازدید

 9. شماره حساب باید به نام خود صاحب حساب باشه یا هر شماره ای که خودمون بدیم؟؟؟؟ منظورم در مورد افراد زیر ۱۸ سال که حساب ندارن؟؟؟؟

 10. دمشون گرم سالی ۳۲۰۰۰ تومن میخوان بدن. من که میرم با این پول پراید میخرم -_-

 11. بابا بیخیال سهام عدالت، تا احمدی نژاد نیاد این سهام عدالتی درکار نیست، من که ۸ سال اول به احمدی نژاد رأی دادم و خداروشکر به یه روحانی اصلا رأی ندادم و هرگز نمیدم، با اینکارا کسی بهش رأی نمیده، تورم دوره احمدی نژاد بقول روحانی ۴۵ درصد بود و الان دوره شما شده ۱۰ درصد مسخره هست فقط تو میگی ۱۰درصده از ۵۰ درصد هم گذشته، روحانی آخرتت برباد فنا رفت

 12. ده سال پیش برگهای یک ملیونی سهام به من دادن گفتن دولت این سهام رابه شماداده ازاین به بدسودمیگیرین بعدازده سال تازه چهارصدو پنجاه هزاربایدبدهم من مشکلی باعزیزان کمیته امدادوبهزیستی ندارم و دولت هرچه به این عزیزان کمک کندکماست ولی آقایانه دولت مردان ما جانبازان زیربیستو پنج درصد کمترازهمه بودیم من چند سال جبعه بودم جانبازشدم آیایکی شدیک لیوان آب به من بدهدموقعی که اسم جانبازیم رامیاورم اطرافیانم به من میخندن واقعامیگویم اگردولت به من یک ریال داده بیاید من هزاربرابرپس دهم همین سهام به من دادن که اینهم بدهکارم واقعا دولت هیچ وقت یادمانبود مناحتیاج به عمل جراحی درخصوص ترکشهایم دارم ولی پول اولیه یا خرج ندارم من همان کسی بودم جوانیم درجبعه بودم …….کجایندمردان بی ادعا هیچ وقت برای خودم نخواستم فرزندانم گناه نکردن چوب پدر عصاب روان رابخورن

 13. الان نزدیکه ۱۰ ساله صحبت از سهام عدالت میکنن، که مبلغش فقط یک میلیونه…فقط یک میلیون….!! از ۱۰ سال پیش تا چند سال اینده…!! سود این ۱۰ سال شده ۵۰۰ تومن، آیا تو چند سال اینده بدن، آیا ندن… تازه بدن، کدوم مشکلو حل میکنه؟ اصلا این مبلغ ارزش داره که درموردش اینهمه هیاهو بشه؟ اصلا ارزش صحبت کردن داره؟ اصلا ارزش فکر کردم داره؟ بنظر شما یجور مسخره کردن نیست؟؟

 14. حکومت اسلامی بعد از چهل سال، وارد پخش عدالت شد. بدوین که عدالت تون رو بگیرین.

 15. سلام
  توی سایت چیزی از واریز کردن وجه و… ننوشته من خودم مشمولم اما نمیدونم باید چیکار کنم میشه راهنمایی کنین
  فقط یه برگه نوشته مقدار و…

 16. بنازم حکمتت خدا
  یکی از دوستان عالی گفت
  یا حاکمان احمقی داریم یا احمقان حاکمی داریم
  عیدی دولتو بدین ملت چندروز بیشتر نمونده

 17. ملتی که تاریکی را دوست دارند به روشنایی احتیاج ندارند.

 18. دم دکتراحمدی نزاد گرمممممممممممممممممممممممممممممممممم

 19. سلام با تشکر از پاسخ گویی شما
  قسمت انتخاب شماره شناسنامه
  من شماره شناسنامه و کد ملیم یکی هست یازده رفمی ولی در این بخش سه تا گذینه داره که هر کدوم یه عدد یه رقمی بجز اخری که دو خط تیره است و توی راهنما هم نوشته که اگه به هر دلیلی فاقد شماره شناسنامه هستید همون دو خط تیره انتخاب کنید و به این ترتیب هست ۷ و ۴ و — که هیچ کدوم نه با رقم سمت راست شماره شناسنامه ام و چپ اون برابر نیست من چه گذینه ای رو باید انتخاب کنم
  با تشکر

  • شما همون — را بزن – متولدین ۶۹ به بعد شماره شناسنامه ندارن و مثلا ۲۰ سال پیش قرار بود شناسنامه حذف شه اما هنوزم که هنوزه شناسنامه و کارت ملی خیلی جاها باید با هم باشه، هیچ کس هم نمیدونه چرا خخخخ

  • متولدین ازسال۷۰به بعدکدملی همان شماره شناسنامه افراداست بایدخط تیره راانتخاب کنند.

 20. آقا کافی نتی ها باید چند بگیرن دقیقا- بعضی کافی نتی ها دارن نفری ۴ تومن میگیرن برای صدور صورت حساب.
  نرخش چنده دقیقا؟؟ نمیشه که یه خونواده ۴ نفره فقط برای دیدن صورت حساب مسخره ۱۲ تومن پول بده

 21. سلام دوستان .من خودم یک کافینت دارم از روز ۱۷ مردم به طرف کافینتا اومدن که دولت میخوا شب عیدی به اون پول بده و وقتی میفهمن نه پولی در کار هست حتی از اونا میخوان مبلغ ده هزار تومان الی چهارصد و اندی پول بگیرن واقعا قیافه هاشون دیدنی … خوب آقای عزیز اگه مردم ما چهارصد و اندی پول داشتن شب عید به جای اینکه برن تو بازار خرید لباس و کفش برای فرزندانشون باشن به نظر شما میان دو سه ساعت تو کافینت تو نوبت دریافت چاپ صورتحساب میشینن که آقایون دولت دلشون برای مردم ما سوخته و میخوا براشون سهام عدالت بده واقعا مردم و مسخره کردین.آقا شما رای میخواین ی ترفند دیگه شب عیدی در پیش بگیرید .خوشم میاد میگن دولت آمریکا اینجوره هیچ کس نیس تو دولت خودتون بگه دست از سر مردم مظلوم ایران بردارین کاری به مردم کشورای دیگه نداشته باشین .

 22. سلام
  بابا تورو خدا ول کنید اینها فکر میکنند ملت احمقن،دیگه بسه اینهمه دروغو دزدی چطوره ما ازطرف کمیته سهام گرفتیم ولی حالاباید۴۸۰تومان هم بریزیم

 23. من این سهام عدالت بدن-میخوام نون و روعن بخرم مثل موش.الان شوهرم از بیکاری افسرده شده الان هم مثل شکلات خودشو دور چادر بیچیده و خوابیده

 24. بابا سهامم نخواستیم فقط ابروی ما رو تو دنیا نبرید.ببینید تورو خدا ایران بکجا رسیده اینا همش بفکر جیب خودشونن دلشون ب من شما نمیسوزه که.شب عیدی چه میدونن شرمنده ی خانواده شدن یعنی چی.

  • هرکار کنی اسم احمدی نژاد روی سهام عدالت هست, شما جیب ما رو نزن عدالتت پیشکش, وجدانم ارومه که بهت رای ندادم

 25. سلام .هرکاری کنی دولت جان ماهای آخر رو داری میگذرونی با ای کارا رای نداری دیگه مردم گول کلیدت رو نمی خورن .چقدر به این مردم بیچاره دروغ دادی چقدر مال مردم خوری کردی قدرت خرید مردم عادی که زیره صفره .فقط اعضای دولت شما با حقوق های نجومی دارن خوش میگذرونن .تمام جوونا بیکارن همه خانواده ها توی هر خونه ای چند تا لیسانس بیکار دارن .چه کارخانه هایی که در دولت شما راه نیفتاد که هیچی تعطیل شد وکارکنانش با زن وبچه بیکار شدن اینم نتیجه برجامت .بنزین رو ده برابر کردی .قیمت آب و گاز وبرق وهمه چی زیاد شد مسکن مهر که تعطیل شد .مردم چقدر سختی بکشن چقدر مردها جلوی خانواده هاشون خجالت بکشن .مردم در دولت شما بدترین دوران انقلاب اسلامی رو از نظر اقتصاد دارن سر میکنن .برو دنبال کار قبلیت آقای روحانی.همین سهام عدالتم قطع کن برا خودت .یارانه ها هم قطع کن خیالت راحت بشه فقط برو پدر مردم در اومد.این سهام هم کار دولت تو نبوده ونیست.و السلام

 26. اخه این دولت پول به مردم می دهد پس از ده سال می گه ۴۵۰ تومان سود بهت تعلق می گیرد اگر ۵۵۰ بریزی حساب ان وقت صاحب ۱۰۰۰۰۰۰ پول می شوی که حق برداشت و خرید و فروش هم نداری

 27. سهام مردم کجاست؟
  فقط از مردم پول می گیرید
  پس حق و حقوق مردم چه می شود؟ پس از این همه نفت و گاز و … و …. حق مردم کجاست اینها همه حق ملت است هر شخصی که در کشور ایران به دنیا بیاید تا زمانی که از دنیا برود از منابع ایران حق دارد.
  …..
  اما نه حق ندارند حق و حقوقشان این است که بروید بمیرید از گرسنگی اما باید پول برای دولت جمع کنی و به دولت بدهی
  برق – آب – گاز- جریمه های رانندگی – کرایه بسیار سنگسن در مسافرت نزدیک.
  ۴۵ هزار تومان یارانه می دهند اما چنصد برابر از مردم می گیرند.
  سبد کالا به افراد نیازمند نمی دهند اما به پولداران می دهند؟ نه خداوکیلی شرم و حیا نمی کنند که می بینند از بی مسکنی به قبرستان میروند – از فرندان و همران جانبازان که از کم توان مالی خود کشی می کنند. باید فردای قیامت جوابگو باشند برای حق و حقوق ملت خود. خدا را شکر از نظر امنیت کشورمان خوب است اما اگر اندکی به وضعیت زندگی مردم نگاه کنند. و حد اقل یک درصد یا یک میلیاردم درصد از حق ملت را به آنها بدهند چه می شود؟
  حقوق بازنشسته نظام و جنگ و تیر کمتر از یک میلییون اما افراد تازه وارد زیر ۲۰ سال بیش از ۵ میلیون.

  • عزیزم چه خوش خیالی سرمایه های ماچیه کفرنگوفلسطینیاگشنه افریقایی هایی بی پناه لبنان وسوریه توجنگ اونوقت رواست پولاروخرج منوشمای جوون کنن به درک که خودکشی زیادشده به درک که پدرمن نداره دم عیدی مایحتاج عادی خانوادشم تهیه کنه بااینکه شبانه روزمیدوه به درک که گورخواب داریم به درک پلاسکوربت به درک که خوزستان نفس نداره به درک وهزاربه درک دیگه مهم اینه که پولابه موقع به فلسطینیابرسه وحرم امام حسین ساخته بشه وعراقیادارای ورزشگاه فوتبالی بشن اینامهم تره اینامشکل تره مشکلای ماکه مشکل نیست مهمم نیست ای خداااخودت کمک کن😷😷😢😢😢

  • کدوم حق و حقوق اصل و بنیان اینا بر مبنای چپاول و دروغ و ریا و ……

 28. روحانی خوشحالم که بهت رای ندادم نه به توبه هیچکس چون مردم روخرفرض کردین البته خریت کردیم که توالان رییس جمهوری ولی دیگه قرارنیست سوارمون بشی وبگی هه ی بروخرخوبم خودتیبدبختی اینقدایران روبدنام کردین که دیگه هیجاییم نمیتونیم بریم که ازدست شماراحت بشیم وگرنه میرفتم آفریقاباآدمخوارازندگی میکردم اوناهم ازشماحکومتیابهترن

 29. هیس… ترسوها فریاد نمیزنند….
  یاد سریال قهوه تلخ افتادم که به مردم ۱ سکه میدادن بعد فرداش میرفتن با زور و کتک از مردم ۲ تا سکه مالیات می گرفتند.

 30. یااباصالح جانم فدایت آقا کی میای حق این ملتو پس بگیری آخه ظلم تا چه حد .خداااااااااااااااااااا خودت کمکون کن شش ساله لیسانس گرفتم الان دارم الاغ میچرونم حالا بیام دم عیدی ۵۰۰هزار بریزم به حساب دولت . بیچاره مردم واقعا متاسفم……………

 31. من تا حالا نوبتم نشده اما چیزی که تا الان فهمیدم اینه و لطفا کسایی که میدونن بگن درسته یا نه
  اینجوری که من فهمیدم در واقع دولت قبلی مردم رو عضو سهام شرکت هایی کرده و خودش مبلغ عضویت رو پرداخته اما این شرکت ها ،شرکت های نفتی یا سود ده (که قطعا سود کنن ) نبودن و حالا حتی ضرر هم کردند (به مانند خیلی از شرکت های دیگه به خاطر اوضاع اقتصادی که حرف نداره !!!!) حالا با توجه به حرف رهبر انقلاب برای اقتصاد مقاومتی و تولید ملی به هر حال باید شرکت های از کار افتاده رو راه بندازن تا شغل ایجاد بشه و دولت از مالیات اون شرکت ها و… سود کنه و ملت از رفتن به سرکار
  شکی در این نیست که این روش بهترین روش برای اقتصاد قوی و مستقل داشتنه.
  حالا دولت حرفش اینه که بیایین این شرکت ها رو راه بندازیم شما عضو و سهام دار این شرکت هایید سهم ضررتون رو بدین ایشالله راه میوفته و سود میکنه ، سود کرد بهتون میدیم
  حالا چند نکته به دولت . ملت
  ۱٫ به دولت تبریک میگم به خاطر داشتن یک ملت که هرچی بهش بگن اجرا میکنه و اعتراضی هم نمیکنن
  ۲٫دولت دوست داشتنی!!!!!!!!!! شما که خودت میگی مردم قدرت خرید ندارن چه جوری بیان نفری ۵۵۰ هزار تومن بدن که آیا بعدا سودشو ببینن یا نه؟!!!
  ۳٫این سهام ها در جایی بدی داره سرمایه گذاری میشه اشتباه دولت قبلی و تصحیح نکردن و مدیریتش توسط دولت جدید در طی دو ، دولت خارق العادس و شبیهش رو در جیبوتی هم نمیشه دید!!!!
  ۴٫ مردم عزیز به شما پیشنهاد میکنم که به جای پول دادن به دولت و خالی کردن جیب خود این پولتون رو (اگه توانایشو دارین و میتوننین ) به عنوان شغل دوم ( وحتی اول برای کسانی که کار ندارن که بعید است پولشو داشته باشن) یا مشارکت در کار های تولیدی (کشاورزی ، شرکت های کوچک تولیدی ، دامداری و هزار کار دیگر که با سرمایه کمی میتوان انجام داد) خرج کنید و با این کار شاید روزی این قدر سود کردید که بقیه رو هم که نمی توانند به سر کار بردید و هم به خود و به دیگران و به اقتصاد کشور کمک کردید
  ببخشید طولانی شد و ممنون که خوندید

 32. سهام عدالت ارزونی دولت تدبیر و امید

 33. باسلام وخسته نباشد لطفا جوابم رو هرچه سریع تر به ایمیلم ارسال کنید با تشکر

  الان ساعت ۳ بامداده رو ۱۸ اسفند چرا نمیتونم با کد ملّی که رقم آخر سمت راستش ۸ هستش برم سامانه؟

  با تشکر وسپاس فراوان

  • آخه بنده خداهنوز ساعت کاری شروع نشده ساعت ۸۳۰به بعد مراجعه فرمایید بذار کارمندا بیان سرکار نخند میخندی هه هه هه

 34. سلام به همه ی شما دوستان عزیز و مخصوصا سایت خوبی که پیام مردم رو سانسور نمیکنه و منتشر میکنه . دوستان از من به شما نصیحت اگه پولی دادن دریافت کنید ولی اگه بحث سر این باشه که از مردم پول بگیرن و بهشون سهام بفروشن اصلا این کار رو نکنید و حتی یه ریال هم نپردازید . چون این کارشون رسما یه کلاهبرداری و یه رسوایی بزرگ هست برای ملتی که هشتاد میلیون ایرانی با فرهنگ داره . بانک چند برابر سودی که بهمون قراره بدن و اصلا معلوم نیست کی میدن رو دارن میدن پس فقط وقتی مغزمون تاب ور داشته باشه میریم سهام میگیریم .

  اشتباه نشه . نمیخوام به کسی توهین کنم ولی اسم این طرح رو باید بزارن سهام حماقت. یه کسایی پشت پرده این طرح های مسموم هستن که انشاالله خدا حقشون رو کف دستشون میزاره. ولی حرف اصلی من اینه که معاون رئیس جمهوری از بودجه موجود ۸۰٫۰۰۰ میلیارد تومانی حرف میزنه و میگه که میشه با این بودجه یارانه رو دو برابر به مردم داد و میگه چرا یارانه ها دوبرابر نمیشه . سوال اینجاست . آقای نوبخت عزیز اگه اسمتون رو درست گفته باشم اینکه یارانه ها رو دو برابر بدید دست خودتون هست. خودتون نمی دید و اعتراض میکنید که چرا دوبرابرش نمیکنید ؟
  میشه بگید خطاب به چه کسی گفتید و اعتراض کردید ؟ میشه بگید چرا همچین حرفی رو درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری مطرح می کنید ولی همین که باز ملت بهتون رای بده اصلا انگار نه انگار که قرار بود یارانه ها دو برابر بشه ؟ واقعا دیگه وقتش شده که دولت خیلی شفاف حقوق مردم رو به صورت تمام و کمال بپردازه و اینقدر ملت هشتاد میلیون نفری رو خر و الاغ فرض نکنه . چرا باید یارانه ده سال مردم توی یه طرح افرایش برداشت گاز سرمایه گذاری بشه در حالی که ملت دارن از گرسنگی میمیرن ؟
  غیر از اینه که این پول ها مال خود مردم هست و باید بهشون داده بشه ؟ غیر از این هست که فقط برای اونا سود آوری داره و فقط دارن برای خودشون سرمایه هارو خرج میکنن؟ چیزی که براشون سود داره داره میسازن و مردم ملت ما هم فکر میکنن که دارن روز به روز برای رفاه ما کار میکنن . روز به روز درآمد دولت بیشتر میشه و روز به روز همه چیز داره گرون تر میشه .
  از بنزین و نفت بگیر تا اینترنت و برق و تلفن . مگه وقتی درآمد دولت بیشتر میشه نباید یارانه های ملت بیشتر بشه ؟ دولت هر سال پیشرفت میکنه و هر سال درآمدش خیلی بیشتر میشه ولی پولی که به مردم به صورت یارانه میده حتی جواب گوی قبض آب و برق و تلفنی هم که باز تو جیب خودشون میره نمیشه . واقعا این انصاف و عدالت هست ؟

  از مقام معظم رهبری خواهش میکنم نزاره یه مشت غارت گر این جور یکی از قوی ترین و ثروت مندترین کشور های دنیا رو غارت کنن . اگه اونایی که تو نظام دلسوز هستن و دست قدرتشون میتونه همه چیز رو سروسامان بده و عدالت الهی رو واقعا اونجور که شایسته ی انسان هاست تو جامعمون اجرا کنن اراده کنن و همه چیز رو به یک مشت انسان که طمع دنیا چشمشون رو کور کرده نسپارن همه چیز حل میشه .
  کاش این ملت هشتاد میلیون نفری فقط یه نفر داشت اونم رهبر بود که مطمئنم اون موقع مردم همشون ثروتمند بودن و تو سایه ی رهبری اونقدر وقت اضافی داشتن که فقط هر لحظه شکر خدارو بجا بیارن تا اینکه این همه سگ دو بزنن و سر همدیگه کلاه بزارن و همدیگه رو اذیت کنن.
  یه پیشنهاد به دولت دارم که مطمئنم عدالت رو به بالاترین سطحش میرسونه و تمام مشکلات رو حل میکنه.
  درسته خیلی ها ادعا میکنن که ماهیانه یک میلیون تومان نمیتونه کفاف زندگیشون رو بده ولی بخدا همش دروغه و فقط حرص و طمع باعث میشه که زیاده خواهی کنن و سیر نشن .
  پیشنهاد من اینه که بالاترین سطح درآمد رو تا یک میلیون قرار بده و مابقی اون رو که ثروت زیادی هست به بقیه اقشار جامعه که درآمد های پایین تر از پانصد هزار تومان دارن بدن . کسایی که استخدام دولت هستن نه کرایه میدن و نه هزینه ای ولی اکثر اقشار جامعه که استخدام دولتی نیستن حقوق پایینی دارن و کرایه و هزینه هایی رو هم میپردازن .

  تنها راه چاره همینه که به جای دادن سه میلیون تومان به یه کارمند دو میلیونش رو به دو نفر دیگر که استخدام دولت نیستن بپردازن چون اونا هم برای ملت کار میکنن . اون وقت هست که میشه گفت همه به حق خودشون رسیدن .
  ببخشید که خیلی نوشتم . آخه خیلی وقته دنبال جایی بودم پیامام رو بنویسم و ملت شریفمون و رهبر عزیزمون ببینه.
  خیلی ممنون از همتون
  انشاءالله که همه چیز با خوشی درست بشه و همه به حق انسانی خودشون برسن . انشاءالله

 35. عزیزم سهام عدالت کجا بود انتخابات ریاست جمهوری نزدیکه چهار سال ورم خوردیم حالا هم می خواهند در مردم شوک ایجاد کنند رای را بگیرند چهار سال دیگر زهر مار به خورد مردم بدهند (پنزار بده آش —به همان خیال باش ) سهام کجا بود در مقابل این چپاول بیت المال به عنوان حقوق ومزایای نجومی عزیزم دیگر سهامی نمی ماند که به مردم بدهند

 36. نفری پونصد هزارتومن میخان ازمون بشینن تا پول بدیم بهشون واقعا که اینم بخورین رو بقیه اش حروم

 37. salam khanomam az sale 1385 sabtenam karde va ta konon hich sody daryaft nkrde aya mitvanad sode sahamesho yekja daryaft konad .zmnan bargeye ozviyad niz darad.

 38. با سلام الان با پرداخت هر مبلغی چه ۱۰۰۰۰ تومان چه ۴۶۰۰۰۰ تومان اون مبلغ سود که زده ۵۳۲۰۰۰ تومان رو بهم میدن؟یا باید کامل ۴۶۰۰۰۰ تومان رو واریز کنم؟!

  • پولی نمیدن که اگه ۴۶۰ هزار تومن رو بریزی تازه سهام یک میلیونیت به قول خودشون تکمیل میشه الان بدهکار دولتی قرار نیست پولی بهت بدن

 39. عالی بود خیلی

 40. سلام به همه تعلق میگیره یافقط اونایی که جزء سهام عدالت بودن بهشون تعلق میگیره؟؟؟؟؟؟

 41. دیگه نمیدونن چجوری رای جمع کنن دست به این کثافتکاریا میزنن
  فقط افسوس. برای کسانی که هنوز گول این افراد رومیخورن….

 42. واقعأ از خوندن پیاما آدم متأثر میشه ….مردم عزیز ایران لطفأ بیاید در انتخابات امسال به جای نوشتن اسم این نامزدای بی کفایت گله هامونو بنویسیم …بسه هر چی ساکت بودیم

 43. ببین این نوبت بندی رو چطور نوشتن هفت تا نه بعد صفر تا شیش .سوادشون لبریز شده

 44. سلام .
  چند سال پیش میلغ ۸۰ هزارتومن از سهامم رو خونوادم دریافت کردن . امروز رفتم برای ثبت بنام .گفتن ده هزار تومان از اون پانصدوخورده ای واریز کنم به حساب دولت . .
  سوالم اینجاست اول اینکه این پانصد هزار تومن اصلا چه پولی هست که باید واریز کنیم
  دوم اون چهارصد تومن سودی که گفتن به من تعلق میگیره اون رو کی واریز میکنن.؟. خیلی نامفهومه برام که چرا ده هزار تومان واریز کردیم . ایا پولی که تعلق میگیره به من از سوده اون ده تومن هستش یا نه ??

 45. حالا نفری چهقد میدن؟

 46. ای بابا ملت فکر میکردن قراره دم عیدی دولت بهشون ۵۰۰ بده اما حالا بعضی ها میبینن که خودشون باید به دولت ۵۰۰ تومن بدن ، ما که نگرفتیم چی شد اما ظاهرا قراره مردم زیادی نا امید و شرمنده بشن.

 47. سبحانی با اشاره به پرداخت سود سهام عدالت در سال‌های گذشته اظهار کرد: بعضی از مشمولان یک مرحله، بعضی‌ها دو مرحله و بعضی دیگر سه مرحله سود سهام عدالت دریافت کرده‌اند که مبلغ آنها ۴۰، ۸۰ و ۱۲۰ تومان بوده است که البته این مبلغ هم نباید پرداخت می‌شد، چرا که وقتی آزادسازی سهام صورت نگرفته و هنوز قسط‌ها پرداخت نشده، سودی نباید داده شود، ولی در دوره‌های قبل و دولت گذشته به دلایل مختلف که چندان منطقی هم نبوده این سودها پرداخت شده است

 48. چرا به من تا حالا پولی پرداخت نشده است ولی یک سری قبلا پول گرفتن واقعا به این میگن عدالت

 49. من که اولش تعجب کردم آقای طیب نیا اعلام کرده بایستی از سود سپرده گذاران مالیات گرفته شود خالا شب عیدی چی شده میحواهند سود سهام بدهند ضرب وتقسم کردم دیدم چه بودجه عظیمی داره برای پرداخت خرج میشه گفتم دستشون درد نکنه بعدا که بیشتر وارد موضوع شدم دیدم آقا برعکس شد چه پول عظیمی داره از ما ملت جمع میشه وچقدر هم ازجیب من کم میشه
  ما زیاران چشم یاری داشتیم به چه باطل بود هرآنچه میپنداشتیم

 50. باسلام
  آقا ما فکر کردیم این شب عیدی دولت میخواهد چیزی بدهدوما به همراه خانواده یک مسافرت زیارتی سیاحتی داخل کشور داشته باشیم بعد متوجه شدیم که تازه بایستی بابت آن کارت که تاحالا به جز مزاحمت استفاده ای نداشته ۵۰۰هزار تومان هم بپردازیم دست شما درد نکنه بااین طرح شب عیدی البته مسافرت بی خطر

 51. موقع انتخابات شده
  وعده ها شروع شد
  اگه قرار به پرداخت باشه طبق فرموده اقایون قرار بود سالانه به هر نفر ۸۰۰۰۰ تومان پرداخت بشه
  بااین حساب که ده سال میگذره میشه نفری ۸۸۰۰۰۰ تومان نه۵۰۰۰۰۰تومان

 52. سلام. من صورت وضعیت سهام عدالت خودم و خانواده رو چک کردم. به چند مساله برخوردم!

  ۱- از بین اعضای خانواده قبلا به سه نفر سود نقدی پرداخت شده بود و در صورت وضعیت هم مشخص بود. فقط سوال اینجاست که با توجه به توضیح راهنما ارزش دارایی برابر با مابه التفاوت ارزش اولیه و مبلغ دریافت شده توسط دولت از محل سود.. حالا برای تسویه (یعنی محاسبه ارزش باقی مانده که باید پرداخت بشه)‌عین اون مبلغ رو می خوان پس بگیرن؟ یعنی مبلغ سود به اون مابه التفاوت اضافه شده. این سود رو دولت پرداخت کرده ؟ اگر جواب مثبته چرا قبل از تسویه اقساط سود نقدی دادن که حالا پس بگیرن؟

  ۲- برای هر فرد متوسط بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان مانده محاسبه شده. برای ۴۷ میلیون نفر میشه چیزی حدود ۲ هزار میلیارد تومان! این پول به حساب کجا و چه گسی دقیقا واریز میشه؟

  ۳- چه تضمینی هست این برگه های سهام بعدها از لحظ قانونی کلا قابل استفاده باشن و ارزش واقعی داشته باشن در حالیگه حتی معلوم نیس سهام کجا و چه شرکتی هست؟

  ۴- یک خانواده ۴ نفره با متوسظ درآمد ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ هزار تومان واقعا توان پرداخت ۲ میلیون تومان اونهم دم عید برای چیزی که تا اخر سال بعد حتی معلوم نیست چقدر ارزش واقعی داشته باشه یا کارخونه های مربوطه کلا ورشکسته و تعطیل نشن رو نداره و حتی منطقی هم نیست!

  ۵- سوال مهم!! چطور سهامی که بعد از ۱۰ سال هنوز به اندازه بیش از نیمی از ارزش اولیه یعنی ۵۰۰ هزار تومان سود نداشته الان ارزش اینو داره که یکجا براش همین مبلغ رو پرداخت کنیم اون هم تا اخر سال اینده اگر تازه وضعیتش روشن بشه!! و اگه اون شرکتها هم یگی پس از دیگری ورشکسته و تعطیل نشن؟!!!

  ۶- و خلاصه اینکه صورت وضعیتی که دادند بیشتر شبیه گزارشات مالی شرکتی است تا یک سازمان یا نهاد دولتی!!

 53. با اوضاع مملکت ما
  یا حاکمان احمقند و یا احمقان حاکم هستند

 54. ما از خیر سهام عدالت میگذریم خواهشا مالیات برارزش افزوده را که از اختراعات دولت قبل است بردارید.

 55. من چند ساله پیش برای سهام عدالت ثبت نام کردم الان چه باید کنیم

  • سلام
   فقط باید منتظر اخبار جدید از طرف دولت بود و پورتال وهاران هم به محض انتشار اخبار جدید از سهام عدالت اطلاع رسانی خواهد کرد.

 56. باسلام من نمیدونم جزئ کدوم دهک هستم یا سهام بمن تعلق میگیردیانه؟چندسال پیش ازطریق کافی نت ثبت نام کردم ویک کد هفت رقمی بمن دادن .شغلی ندارم بیکارهستم وبیمه هم ندارم .آیابمن تعلق میگیردیاخیر؟؟ممنون اگه جوابمو بدبد

  • سلام
   طبق گفته ها، سهام عدالت به همه مشمولان تعلق می گیرد.
   امیدواریم که به شما هم تعلق بگیرد.
   موفق باشید

 57. سلام ترو خدا بگید ماله کمیته و بهزیستی رو این ماه میدن یان

  • سلام دوست عزیز
   هنوز تکلیف سهام عدالت به طور کامل مشخص نشده است. انشاالله که واریز می شود.
   در مورد سهام عدالت هر روز اخبار جدید منتشر می شود و پورتال وهاران هم تمام اخبار مربوط به سهام عدالت را پوشش می دهد.

 58. ممنون ازرهنمائی شما .گفتندهفته دوم اسفندسودسهام میدهیم ولی امروزنوشته شده سال آیندواقعاخیلی مامردم مظلومی هستیم بعدازده سال بازرفت برای سال آیندسال آینده ام ….میگوینداشتباشده..سال ….بیستوهشت ماه خط مقدم بودم جانبازشدم شانزده درصدفقط.فقط همین سهام به من دادن آخ آخ حالا بیشترجای ترکشم دردمیکند..لطفا حذف نکنید

 59. سودسهام پرداخت نمی شوددروغ است

 60. سال هشتادوچهارازطریق پست برگهای سهام گرفتم همگی بامهر وامضا شرکت سهام است برگهای یک ملیونی خبر جدید نوشته شده بیائید برای ثبت نام آن سهامی که ده سال پیش به من دادن ازطریق جانبازان ثبت نام کرده بودم درست است لطفا جواب بدهید باتشکر

  • سلام دوست عزیز
   برای اطلاع دقیق از جدیدترین اخبار سهام عدالت فقط از طریق سامانه رسمی سهام عدالت که آدرس آن در همین مقاله درج شده است، اقدام نمایید.
   امیدواریم پاسختان را دریافت کنید
   موفق باشید

 61. سلام..من میخوام اینو بدونم ک سود سهام اصلا چ ربطی به کمیته امداد و بهزیستی و این چیزا داره؟؟؟؟
  وقتی هر نفر ۱ میلیون ارزش سهمشه، و قرار شده دولت نصفش به صورت اقساط از سود سهام کم کنه و نصف دیگش هم بلاعوض واگذار کنه،
  این دهک بازی چ معنایی داره آخه؟؟؟؟؟؟ ب عنوان مثال وقتی من و چند نفر دیگه سهامدار یک شرکت خاص یا بانک هستیم ب اندازه میزان سهاممون سود باید دریافت کنیم، حالا اون چند نفر چه تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشن چ نباشن چه ربطی به سود سهام داره؟؟؟؟
  من هنــــــــــــــــــــــــــــــگم

  • سلام دوست عزیز
   ممنون از همراهی شما با پورتال وهاران
   امیدواریم همه چیز ختم به خیر شود.
   موفق باشید

   • ادمین آقا هم که فقط دعا میکنه. آقا کارما از دعا گذشته جواب سوالارو بده

    • سلام
     ممنون از همراهی شما عزیزان با پورتال وهاران
     اگر دست ما باشه به همه ایرانی ها در هر جای جهان نه تنها سهام عدالت بلکه چیزی فراتر از سهام عدالت تقدیم می کردیم، چون واقعا لیاقت ایرانی ها خیلی بیشتر از این حرفها است؛ اما چه می توان کرد ما فقط بر حسب وظیفه به شما عزیزان اطلاع رسانی می کنیم و در کنارش دعا می کنیم تا مشکلات هموطنانمان بویژه مشکلات اقتصادی شان حل شود.
     همچنان ما را همراهی کنید

  • والله راست میگه بالله راست میگه

 62. مارابه خیر شما امیدی نیست

 63. با سلام امیدواریم که انتخاباتی نباشد

 64. سلام آخرش سود سهام رو پرداخت میکنن یا نه ؟

 65. جالبه این کار کلاه برداری علنی دولت از ملت هست چون تضمینی که دادن با گفته های که الان میگن تناقض داره سالی ۸۰ هزار تومان در ده سال میشه هشتصدهزار تومن نه پانصدوپنجا و تناقض های دیگه هم هست برای اطلاعات بیشتر رجوع شود به گفتمان های سال اول ابلاغ سهام عدالت درست همون بلایی که سرملت درباره یارانه ها شد که از کل واگذاری به ملت پنجاه درصد واریز گردید و پنجاه درصدم دولت بالا کشید

 66. چرا متن اخبار سامانه سهام عدالت تغییر کرد؟؟؟
  متن تا دوشب پیش چیز دیگه ای بود. الان فقط نوشته که امسال مشخص میکنن که چه کسایی و چه مقدار سود میگیرن و پایان سال ۹۶سود سهام عدالت ۹۵ پرداخد میشه… در حالی که تا دو روز پیش نوشته شده بود پایان امسال به مشمولین نفری ۵۴۰ تا ۵۵۰ پرداخت میشه…

 67. یعنی تا اخر اسفند ۹۵ سود را میدن یا نه

  • اخبار رسمی مربوط به سهام عدالت را از طریق سایت رسمی سهام عدالت پیگیری کنید.
   ان شاءالله که تا آخر امسال سود سهام عدالت مشمولان پرداخت شود.

 68. چرا جانبازان فاقد شغل در هک اول و دوم قرار ندارند؟

  • این سوال بسیاری از جانبازان عزیز است که هنوز پاسخی برای آن پیدا نشده است.
   از طریق سایت های اصلی اقدام نمایید امیدواریم به نتیجه برسید

 69. ایا به فرزند دوم بنده که متولد ۱۳۸۸ است سهام عدالت تعلق میگیرد یا خیر جواب مارا بدهید