فیش حقوقی همه مدیران برای مردم نمایش داده می شود

اخبار ۰۲ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فیش حقوقی همه مدیران برای مردم نمایش داده می شود

به دنبال افشای فیش حقوقی برخی مدیران دولتی، مجلس تصمیماتی جدید درباره در معرض نمایش گذذاشتن این فیش ها برای مردم گرفته ات که در این مطلب از پورتال وهاران جزییات ان را می خوانید.

منظور از راه اندازی سامانه حقوق و دستمزد چیست؟

حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم با ابراز “سامانه حقوق و دستمزد تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود”، افزود: در برنامه ششم توسعه ۲۰ محور تعریف شده که یکی از آنها رفع تبعیض‌ها و مبارزه با مفاسد و یکی از آنها، حقوق‌هاست.

وی گفت: ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری مقرر می‌دارد که حداکثر حقوق باید ۷ برابر حداقل حقوق باشد اما طرح ما مبتنی بر این است که همه مدیران کشور در هر مقام و جایگاهی تا بیشتر از سقف ۱۰ و نیم برابر حداقل حقوق نمی‌تواند دریافت کند و فقط برخی که در مناطق محروم و پرخطر کار می‌کنند می‌توانند تا ۱۷ و نیم برابر حداقل حقوق دریافت کنند.

حاجی‌بابایی افزود: البته این باید در سامانه حقوق و دستمزد دولت مطرح و بر اساس فرمول و شاخص‌ها مشخص شود.

وی گفت: این مدیران دریافت دیگری تحت عناوین مختلف از جمله پاداش نمی‌توانند داشته باشند.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه افزود: اگر کسی تخلف کند بر اساس ماده ۵۹۸ قانون مجازات اسلامی مجازات می‌شود.

حاجی‌بابایی درباره نحوه برگزاری مناقصات هم گفت: مناقصات باید سامانه داشته باشد و تا پایان سال دوم برنامه ششم توسعه باید این سامانه روشن و شفاف باشد و همه مناقصات دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی، به‌جز محرمانه‌ها، باید در این سامانه ثبت شود و در معرض دید عموم قرار گیرد.

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of