خانه / اخبار / جزییات خبر طرح حمله نظامی به ایران در مجلس آمریکا
توزیع بسته حمایت غذایی از طرف دولت بهمن 95

جزییات خبر طرح حمله نظامی به ایران در مجلس آمریکا

جزییات خبر طرح حمله نظامی به ایران در مجلس آمریکا

همانطور که می دانید از زمانی که دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری دونالد ترامپ روی کار آمده است شاهد تصمیم گیریهای نامعقول ترامپ هستیم، از جمله عدم صدور ویزا برای کشورهای مسلمان و … . به تارگی خبری مبنی بر طرح حمله نظامی به ایران از سوی ترامپ شنیده می شود که پورتال وهاران در این مقاله جزییات خبر را بررسی می کند.

ارائه طرح مجوز حمله احتمالی به ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا طراحی را ارائه کرد که ترامپ بتواند در صورت تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای به ایران حمله نظامی کند.

نشریه پولتیکو نوشت: طرح «اختیار استفاده از گزینه نظامی علیه ایران» که از سوی آلیس هستینگز نماینده جمهوری خواه مطرح شده است به رئیس جمهور آمریکا این اجازه را می دهد تا علیه ایران در صورت نیاز و با هدف جلوگیری از تلاش ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای از گزینه نظامی استفاده کند.

جمهوری اسلامی ایران همواره ضمن رد ادعاهای بی اساس آمریکا و غرب بر صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) نیز در گزارش‌های متعدد خود از زمان اجرایی شدن برجام به عنوان مفاد نظارت بر این توافق بر حرکت ایران در راستای برجام و اجرای تعهدات ایران تاکید کرده است.

بنابراین طرح انجام هرگونه گزینه نظامی مشمول قانون اختیارات جنگی می‌شود که عملیات نظامی را به کمتر از ۶۰ روز محدود می‌کند مگر آنکه کنگره مجوز آن را به رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان فرمانده کل قوا بدهد.

همچنین بخوانید:  جزییات تصادف در جاده نیشابور - مشهد فروردین 96 / عکس و فیلم

در این طرح آمده است که آمریکا باید همه اقدامات ضروری را برای اطمینان از آنکه ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای حرکت نمی‌کند انجام دهد و دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای نه تنها برای آمریکا تهدید است بلکه متحدان آمریکا در منطقه را نیز تهدید می‌کند.

این درحالی است که آخرین ارزیابی همه ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا نشان می دهد که ایران در تلاش برای ساخت سلاح هسته‌ای نیست که مورد تایید آژانس‌های اطلاعاتی اسرائیل نیز قرار گرفته است.

جزییات خبر طرح حمله نظامی به ایران در مجلس آمریکا

گردآوری: پورتال وهاران www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

همچنین ببینید

خانواده علی دایی در رستوران فریبا نادری + عکس

عکس دیده نشده از بارداری فریبا نادری به همراه همسرش

عکس دیده نشده از بارداری فریبا نادری به همراه همسرش فریبا نادری یکی از بازیگران …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *