خانه / قیمت های روز / قیمت روز سکه و طلا ۱۸ آذر ۹۵
محل تبلیغات در مجله اینترنتی وهاران
قیمت روز سکه و طلا

قیمت روز سکه و طلا ۱۸ آذر ۹۵

تابلو آنلاین قیمت طلا و نقره ( ریال )
طلا قیمت زنده تغییر کمترین بیشترین
هر انس طلا دلار ۱,۱۷۵٫۷۷ (‎۰٫۱۷%‏)‎۲٫۰۴‏ ۱,۱۷۲٫۳۹ ۱,۱۷۸٫۵۱
هر مثقال طلا در بازار تهران ۴,۸۷۸,۰۰۰ (۰٫۰۰%)۰ ۴,۸۷۸,۰۰۰ ۴,۸۷۸,۰۰۰
هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱,۱۲۵,۴۳۰ (۰٫۰۰%)۰ ۱,۱۲۵,۴۳۰ ۱,۱۲۵,۴۳۰
هر گرم طلای ۲۴ عیار ۱,۵۰۰,۹۴۰ (۰٫۰۰%)۰ ۱,۵۰۰,۹۴۰ ۱,۵۰۰,۹۴۰
هر انس نقره دلار ۱۷٫۱۸ (‎-۰٫۲۹%‏)‎۰٫۰۵‏ ۱۷٫۱۳ ۱۷٫۲۸

 

تابلو آنلاین قیمت سکه ( ریال )
سکه قیمت زنده تغییر کمترین بیشترین ارزش طلا
طرح قدیم ۱۱,۲۵۰,۰۰۰ (‎۰٫۲۷%‏)‎۳۰,۰۰۰‏ ۱۱,۲۲۰,۰۰۰ ۱۱,۲۵۰,۰۰۰ ۱۰,۸۲۹,۷۲۱
طرح جدید ۱۱,۳۸۵,۰۰۰ (‎-۰٫۰۴%‏)‎-۵,۰۰۰‏ ۱۱,۳۸۰,۰۰۰ ۱۱,۴۰۰,۰۰۰ ۱۰,۸۲۹,۷۲۱
نیم سکه ۵,۹۳۰,۰۰۰ (۰٫۰۰%)۰ ۵,۹۳۰,۰۰۰ ۵,۹۳۰,۰۰۰ ۵,۴۱۴,۸۳۷
ربع سکه ۳,۰۷۰,۰۰۰ (۰٫۰۰%)۰ ۳,۰۷۰,۰۰۰ ۳,۰۷۰,۰۰۰ ۲,۷۰۷,۴۱۸
یک گرمی ۱,۹۴۰,۰۰۰ (۰٫۰۰%)۰ ۱,۹۴۰,۰۰۰ ۱,۹۴۰,۰۰۰ ۱,۳۵۳,۷۰۹

 

 

ایران جیب

***

یک سکه طلا یک سکه است که عمدتا یا به طور کامل از طلا ساخته شده است.

به طور سنتی، سکه های طلا بوده است سکه های رایج، از جمله bracteates سکه مانند و دینار. از آنجا که دهه های اخیر، با این حال، سکه های طلا عمدتا به عنوان سکه شمش به سرمایه گذاران و سکه به عنوان یادبود به جمع تولید شده است. همچنین در حالی که سکه های طلا مدرن قانونی، آنها در معاملات مالی روزمره مشاهده نمی شود، به عنوان مقدار فلز به طور معمول بیش از ارزش اسمی. به عنوان مثال، امریکن طلا عقاب، با توجه به فرقه از ۵۰ USD، دارای ارزش فلز بیش از ۱۰۰۰ دلار است.

همراه با میله های طلا، سکه های طلا توسط بانک مرکزی به عنوان ذخایر طلا در رده بزرگتر از ذخایر ارزی در اختیار داشت. وقتی اکثر کشورها یک استاندارد طلا، طلا نیز مورد استفاده قرار گرفت به عقب پول کاغذی: یک اسکناس خاص می تواند، در تئوری، به یک مقدار خاصی از طلا و بدل.

طلا به عنوان پول به دلایل بسیاری استفاده می شود. این قابل مبادله است، با گسترش کم بین قیمت خرید و فروش. طلا نیز به راحتی قابل حمل و نقل، آن را به عنوان یک ارزش بالا نسبت به وزن، در مقایسه با دیگر کالاها، مانند نقره. طلا می تواند به واحدهای کوچکتر تقسیم شده است، بدون از بین بردن ارزش فلز آن؛ همچنین می تواند به شمش ذوب، و دوباره ابداع کرد. تراکم طلا بالاتر از بسیاری از فلزات دیگر است، و آن دشوار به تصویب تقلب است. علاوه بر این، طلا بسیار غیر واکنشی است، از این رو آن را لکه دار و یا زنگ زدن در طول زمان.

تاریخ
قدمت
فارسی هخامنشی Daric، حدود ۴۹۰ سال قبل از میلاد
طلا خط انجماد از امپراتور روم والنتینیان دوم
اطلاعات بیشتر: Sycee

تجارت طلا (در کنار سایر فلزات گرانبها) در باستان شرق نزدیک از عصر برنز مورد استفاده قرار گرفت، اما سکه مناسب خیلی بعد نشات گرفته، در طول قرن ۶ قبل از میلاد، در آناتولی. نام پادشاه کرزوس لیدیا مرتبط با اختراع باقی می ماند (اگر چه برس منسوب به جزیره کرونیکل اشاره Pheidon از Argos در به عنوان یک مدعی). در ۵۴۶ پیش از میلاد، کرزوس توسط ایرانیان، که طلا به عنوان فلز اصلی برای سکه های خود را به تصویب دستگیر شد. [۱] [۲] ضرب سکه یونان باستان شامل تعدادی از سکه های طلا صادر شده توسط کشورهای مختلف شهرستان.

یینگ یوان یک سکه طلا اوایل ضرب در چین باستان است.

واحدهای بزرگتر از ارزش پولی و تبادل مانند استعداد معادل باستانی مدرن ۴۰۰ تروی اونس بود “تحویل خوب” نوار شمش طلا. [روشن مورد نیاز] قرون وسطی و اوایل دوره مدرن
مقاله اصلی: گیلدر و فلورین (ابهامزدایی) را
اطلاعات بیشتر: فلورین (انگلیسی سکه)، جنوب آلمان گولدن، بادن گولدن، گولدن اتریش و مجارستان، و گینه (سکه بریتانیا)
تاریخ مدرن

علامت گذاری به عنوان طلای آلمان در سال ۱۸۷۳ در امپراتوری آلمان معرفی شد، به جای سکه های مختلف گولدن محلی از امپراتوری مقدس روم.

سکه طلا پس از آن تا به حال یک دوره بسیار طولانی به عنوان یک شکل اولیه پول، تنها به استفاده نامناسب در حال سقوط در اوایل قرن ۲۰th. بسیاری از کشورهای جهان را متوقف ساخت سکه های طلا به عنوان ارز توسط ۱۹۳۳، به عنوان کشور از استاندارد طلا به دلیل احتکار در طول بحران اقتصادی در سراسر جهان از رکود بزرگ روشن باشد. در ایالات متحده، ۱۹۳۳ در فرمان اجرایی ۶۱۰۲ منع احتکار طلا و کاهش ارزش دلار نسبت به طلا را به دنبال داشت، اگر چه ایالات متحده به طور کامل جدا کردن نیست دلار از ارزش طلا تا سال ۱۹۷۱٫ [نیازمند منبع]

سکه طلا و رنگ پوست در باز گشت در بسیاری از ارزهای ساخته شده است. با این حال، “سکه طلا” (در اصطلاحات سکه شناسی) همیشه به یک سکه این است که (بیشتر یا کمتر) ساخته شده از طلا، و شامل سکه های ساخته شده از برنج منگنز و یا آلیاژهای دیگر اشاره دارد. علاوه بر این، بسیاری از کشورها همچنان به قانونی سکه های طلا، اما این در درجه اول برای جمع و اهداف سرمایه گذاری به معنای و برای گردش به معنی این نیست.
سکه های کلکسیونی
اطلاعات بیشتر: جمع آوری سکه

بسیاری از عوامل تعیین ارزش یک سکه طلا، مانند نادر بودن آن، سن، شرایط و تعداد در اصل ضرب. سکه طلا آرزو های جمع شامل اورئوس، خط انجماد و ایجاد Ryal.

در جولای ۲۰۰۲، بسیار نادر $ ۲۰ ۱۹۳۳ دو عقاب سکه طلا برای یک رکورد ۷،۵۹۰،۰۲۰ $ به فروش می رسد در Sotheby، و آن را تا حد زیادی سکه با ارزش ترین تا به حال به فروش رفته است. در اوایل سال ۱۹۳۳، بیش از ۴۴۵،۰۰۰ سکه دو عقاب توسط ایالات متحده نعنا زده بودند، اما بسیاری از این تسلیم و ذوب شد و پس از اجرایی ۶۱۰۲٫ فقط چند سکه جان سالم به در.

در سال ۲۰۰۷ ضرابخانه سلطنتی کانادا تولید ۱۰۰ کیلوگرم (۲۲۰ پوند) سکه طلا با ارزش اسمی $ ۱،۰۰۰،۰۰۰، هر چند محتوای طلا به ارزش بیش از ۲ میلیون $ در آن زمان بود. آن را اندازه گیری ۵۰ سانتی متر (۲۰ اینچ) قطر و ۳ سانتی متر (۱٫۲ در) ضخامت دارد. آن را به عنوان یک خاموش برای ترویج یک خط جدید از سکه های طلا برگ افرا کانادا در نظر گرفته شده بود، اما پس از چند خریداران علاقه مند جلو آمد نعناع اعلام کرد که ساخت آنها به عنوان دستور و فروش آنها را برای بین ۲٫۵ میلیون $ و $ ۳ میلیون. در مه ۳، سال ۲۰۰۷، پنج دستور وجود دارد. [۳]

اتریش قبلا ۳۷ سانتی متر (۱۵ اینچ) قطر ۳۱ کیلوگرم سکه طلا فیلارمونیک با ارزش اسمی ۱۰۰٫۰۰۰ € تولید کرده است.

در ۴ اکتبر سال ۲۰۰۷، دیوید آلبانیز (رئیس جمهور از آلبانیز سکه های کمیاب) اظهار داشت که یک سکه عقاب $ ۱۰، ۱۸۰۴ از مورخ (برای اندرو جکسون رئیس جمهور به عنوان یک هدیه دیپلماتیک ساخته شده) برای $ ۵ میلیون به یک کلکسیونر خصوصی ناشناس فروخته شد.

در سال ۲۰۱۲ ضرابخانه سلطنتی کانادا تولید جهان اولین سکه طلا با سنگ الماس ۰٫۱۱-۰٫۱۴ct. سکه جشن الماس ملکه شده است در ۹۹٫۹۹۹٪ طلای خالص با ارزش اسمی ۳۰۰ $ گردد. [۳]

طلا گیلدر

پرتغالی سکه طلا، قرن شانزدهم.

ایالات متحده آمریکا دو عقاب.

سکه شمش
اطلاعات بیشتر: سکه شمش

فلزات گرانبها در شکل فله به عنوان شمش شناخته شده است، و در بازار کالا معامله شد. فلزات شمش ممکن است به شمش بازیگران، و یا ضرب به سکه. ویژگی تعریف از شمش است که آن است که توسط توده و خلوص آن را نسبت به یک مبلغ اسمی به عنوان پول ارزش دارد. در حالی که سکه های طلا منسوخ در درجه اول برای ارزش سکه شناسی خود را جمع آوری، سکه شمش طلا امروز ارزش خود را ناشی از فلز (طلا) محتوا – و به عنوان مثل با برخی از سرمایه گذاران به عنوان یک “پرچین” در برابر تورم و یا ذخیره ارزش مشاهده شده است. بسیاری از کشورهای نعناع سکه شمش. با توجه به بریتانیا HM مالیات و گمرک سکه های سرمایه گذاری به طور کلی سکه که پس از ۱۸۰۰ ضرب شده اند، خلوص و نه کمتر از ۹۰۰ هزارم، یا قانونی در کشور خود را از مبدا. [۴] هر چند اسمی به عنوان قانونی صادر شده، مبلغ اسمی این سکه را به عنوان ارز بسیار پایین تر از ارزش خود را به عنوان شمش است.

کمیسیون اروپا منتشر سالانه یک لیست از سکه های طلا که باید به عنوان سکه های سرمایه گذاری طلا در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا درمان می شود. لیست دارای نیروی قانونی و مکمل قانون است. در انگلستان، اداره مالیات و گمرک فهرست اضافی از سکه های طلا در کنار لیست کمیسیون اروپا اضافه شده است. این سکه های طلا که HM مالیات و گمرک را به عنوان در حال سقوط در معافیت برای سکه های سرمایه گذاری طلا. این لیست دوم نیروی قانونی ندارد. [۴]

آفریقای جنوبی Krugerrand در سال ۱۹۶۷ معرفی به تهیه کردن به این بازار؛ دقیقا یک اونس – به این دلیل برای طلا مناسب و به یاد ماندنی بود. این اولین مدرن، کم حق بیمه سکه شمش طلا (به عنوان مثال بالاتر از ارزش شمش طلا قیمت فقط کمی) بود. معمولا نیمی هر اونس اونس سه ماهه، و هر اونس یک دهم – سکه شمش نیز در کسری از یک اونس تولید شده است. سکه شمش گاهی اوقات یک مبلغ اسمی عنوان پول قانونی ادامه می دهند. ارزش اسمی است بر روی سکه ضرب، و آن را تا به منظور به سبب وضعیت حقوقی مناقصه روی یک سکه، که به طور کلی آن را آسان تر به واردات و صادرات در سراسر مرزهای ملی، و همچنین به عنوان تابع قوانین برابر جعل و تقلب انجام می شود. با این حال، ارزش واقعی خود را اندازه گیری می شود به وزن تروی خود دیکته، قیمت کنونی بازار این فلز گرانبها موجود است، و حق بیمه غالب که بازار آرزوهای خود را به برای کسانی که سکه شمش خاص پرداخت. ارزش اسمی است که همیشه به طور قابل توجهی کمتر از ارزش شمش سکه. حقوقی سکه مناقصه شمش یک نهاد جداگانه به شمش طلا. یکی وضعیت قانونی برخوردار است، دومی صرفا یک کالا خام. طلا دارای یک کد ارز بین المللی از XAU تحت ایزو ۴۲۱۷٫ ISO 4217 شامل کدهای نه تنها برای ارز است، بلکه برای فلزات گرانبها (طلا، نقره، پلاتین و پالادیوم؛ تعریف بیان در هر یک اونس، در مقایسه با “۱ USD” ) و برخی نهادهای دیگر مورد استفاده در امور مالی بین المللی، به عنوان مثال حقوق نقشه کشی ویژه.

سکه شمش طلا معمولا در ۱ اونس، ۱/۲ اونس، ۱/۴ اونس، ۱/۱۰ و ۱/۲۰ اونس آمده است. اندازه. اکثر کشورها یک طراحی که هر سال ثابت باقی می ماند. دیگران (مانند سکه چینی پاندا) دارند تغییرات در هر سال، و در اغلب موارد هر سکه مورخ است. سکه شمش ۱/۱۰ اونس است به همان اندازه یک سکه ایالات متحده. A 1 اونس سکه شمش طلا است به اندازه یک نیم دلار ایالات متحده.

بزرگترین قانونی سکه طلا تا کنون تولید شده در سال ۲۰۱۲ توسط پرت نعنا در غرب استرالیا رونمایی شد. شناخته شده به عنوان “۱ تن طلا کانگورو سکه” و با ارزش اسمی یک میلیون دلار، آن را حاوی یک تن متریک ۹۹۹۹ طلای خالص است، و حدود ۸۰ سانتی متر در قطر ۱۲ سانتی متر ضخامت دارد. [۵]

عقاب طلا آمریکایی

دیگر سکه شمش طلا، بسیاری از ویژگی های طراحی پس خود را به نام، عبارتند از:

اتریش فیلارمونیک
بریتانیا بریتانیا
برگ افرا کانادا
پاندا چینی
طلا دینار
مالزی Kijang EMAS
Chervonets روسیه
جورج روسیه پیروز
سوئیس Vreneli
ناپلئون فرانسه
طلا قطعه استرالیا

عیار از سکه های طلا
اطلاعات بیشتر: تاج طلا، عیار (خلوص)، و ظرافت هزارهای

سکه ها معمولا از آلیاژ ساخته شده به عنوان فلزات دیگر به سکه مخلوط به آن را با دوام تر. عیار محتوی طلای واقعی در یک سکه یا نوار است و به عنوان یک “در هر میلیون،” و یا هزارم بیان شده است. برای مثال، یک شمش طلا به عنوان ۰٫۹۹۹ خوب خواهد شد ۹۹۹/۱۰۰۰ طلای خالص، با ۱/۱۰۰۰ دیگر آلیاژ شناخته شده است.

عیار وزن (K یا KT) یک سیستم مبتنی بر کسر سنتی استفاده می شود به معنی نرمی از طلا، با یک عیار به ۱/۲۴ بخشی از طلای خالص در آلیاژ برابر است. با دقت از تکنیک های سنجش مدرن، با این حال، ظرافت شمش طلا و شمش به احتمال زیاد به عنوان یک اندازه گیری اعشاری ظاهر می شود. در این سیستم، طلای خالص به عنوان ۱٫۰۰۰ خوب می شود. با این حال، از آنجا که طلا کاملا خالص بسیار نرم و در نتیجه برای ضرب سکه و یا شمش مناسب نیست، آن است که به طور کلی در سراسر جهان پذیرفته شده است که هر چیزی بالاتر ۰٫۹۹۹ خوب واجد شرایط به عنوان ۲۴K. در زیر وزن قیراط به جدول تبدیل عیار است.

ارتباط بین است Karats و ظرافت

۲۴ است Karats = 0.999 خوب یا بالاتر
۲۳ است Karats = 0.958 خوب
۲۲ است Karats = 0.917 خوب (استاندارد بریتانیا سکه طلا)
۲۱ است Karats = 0.875 خوب
۲۰ است Karats = 0.833 خوب
۱۸ است Karats = 0.750 خوب
۱۶ است Karats = 0.667 خوب
۱۴ است Karats = 0.583 خوب
۱۰ است Karats = 0.417 خوب

ظرافت است که اغلب به یک درصد تبدیل، و همچنین. اگر یک سکه طلا به نرمی از ۰٫۹۰۰، که ۹۰٫۰٪ از طلای خالص است. اگر یک سکه طلا به نرمی از ۰٫۸۵۰، و سپس سکه طلا ۸۵٫۰٪ خالص است.

سکه تا حد زیادی در دانه های ریز در طول تاریخ متفاوت است. معیارهای تاریخی قابل توجه است که از نزدیک شد رعایت-که شامل تاج طلا (۲۲ عیار) مورد استفاده در تمام سکه های طلا انگلیسی در نظر گرفته برای گردش از ۱۵۲۶ به بعد، و ۰٫۹۰۰ خوب (۲۱٫۶ KT)، استاندارد برای همه آمریکایی گردش سکه از ۱۸۳۷ به بعد.

عیار است که تنها راه برای ارزش یک سکه طلا است. مقدار زیادی از ارزش سکه های کلکسیونی در می آید از شرایط و نادر است. [۶] تا حد دور کمتر، حتی ارزش سکه شمش طلا است وضعیت جسمی خود را تحت تاثیر قرار.
درجه بندی سکه ها
نوشتار اصلی: نمره گذاری سکه

یک سکه “کلاس” یک ارزیابی بصری از مقدار فرسایش بر روی سکه است. سکه با لباس کمی بالاتر درجه بندی و در نتیجه قیمت بالاتر از آن با تعداد زیادی از لباس اختصاص داده است. با این حال، درجه پایین، بسیار سکه های کمیاب می توانید به راحتی با ارزش تر از بیشتر به طور گسترده ای در دسترس باشد، سکه های درجه بالاتر تاریخ مشترک.

در سال های اولیه جمع آوری سکه، سه دوره عمومی برای توصیف درجه یک سکه استفاده شد:

خوب – که در آن جزئیات قابل مشاهده بود، اما گردش خون در سطح پوشیده بود
خوب – ویژگی های از گردش خون کمتر استفاده می شد و کمی از درخشش نعناع نشان داد بر روی سطوح
رایج نشده – جزئیات تیز بود و درخشش نزدیک شدن به دولت از سکه در ضرابخانه، وجود دارد قبل از گردش عمومی

همانطور که در بازار جمع آوری سکه به سرعت در اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ رشد کرد، آشکار شد که یک استاندارد دقیق تر درجه بندی مورد نیاز بود. برخی از سکه ها به سادگی خوب تر از دیگران، و برخی از سکه های رایج نشده درخشش بیشتر و علائم به مراتب کمتر از دیگران نشان داد. عباراتی مانند “گوهر رایج نشده” و “بسیار خوب” شروع به دیدن استفاده، به عنوان توصیف درجه بندی دقیق تر برای قیمت گذاری دقیق تر اجازه برای بازار جمع آوری پررونق است. در سال ۱۹۴۸، یک سکه شناس شناخته شده به نام دکتر ویلیام شلدون به درجه بندی سکه های استاندارد با پیشنهاد آنچه در حال حاضر به عنوان مقیاس شلدون شناخته شده تلاش.

مقیاس شلدون، از جمله در اثر مشهور خود “پنی وسواسی”، در اصل به طور خاص برای ایالات متحده سنت بزرگ ابداع شد، اما در حال حاضر به تمام سری اعمال می شود. مقیاس اجرا می شود از ۰ تا ۷۰، که در آن ۰ بدان معنی است که شما می توانید بگویید که آن را یک بار یک سکه بود در حالی که ۷۰ بدان معنی است که آن کامل است. ۶۰ رایج نشده است، چه عموم مردم را در نظر کامل، بدون لباس ندارند. یک نقشه برداری مستقیم از این مقیاس را در عبارات توصیفی قدیمی تر وجود دارد، اما آنها همیشه در همان راه استفاده نمی شود. [۷] [۸]

در زیر ویژگی های کلی که تعریف نمرات سکه های مختلف در سیستم ایالات متحده است. هنگامی که درجه بندی سکه ها، هر گونه نقص لازم به ذکر است، مانند خم، خش، و غیره .. تمیز کردن و یا قطع عضو از هر نوع باید ذکر شود. [۹]

پایه یا بد – (PO1) یک قطعه فلز که می تواند به عنوان یک سکه شناخته شده است.
نمایشگاه – (FR2) نوع سکه را می توان شناسایی، تاریخ ممکن است یا نه ممکن است قابل مشاهده است.
درباره خوب – (AG3) تاریخ را می توان به عنوان خوانده شده، اما بخشهایی از سکه و افسانه صاف استفاده می شود.
خوب – (G4 و G6) افسانه، طرح ها و تاریخ های قابل مشاهده است اما به شدت فرسوده است.
خیلی خوب – (VG8 و VG10) طراحی و تاریخ جزئیات روشن اما فاقد هستند. به “لبه کامل” (خط در اطراف لبه سکه که در آن تا بزرگ شد) باید قابل مشاهده باشد.
زیبا – (F12 و F15) تمام جزئیات مهم را با جزئیات عمده تقریبا کامل قابل مشاهده باشد. در این مورد، “زیبا” توصیف مربوط به وضعیت سکه – نه خلوص بالا توضیح داده.
بسیار خوب – (VF20، VF25، VF30 و VF35) بیشتر جزئیات را با اطلاعات عمده قابل مشاهده هستند تقریبا کامل است.
بسیار خوب (XF یا EF) – (EF40 / XF40 و EF45 / XF45) لباس نور در نقاط بالا با برخی از درخشش نعناع است.
تقریبا رایج نشده (AU) – (AU50، AU53، AU55 و AU58) اثری کوچک از پوشیدن در بالاترین نقطه قابل مشاهده با حداقل نیمی از درخشش نعناع هنوز هم حاضر.
رایج نشده (UNC) و یا وضعیت ضرب – (MS60 طریق MS70 شامل) هیچ اثری از سایش با برخی از شکافهای کوچک و یا علائم است.
اثبات – (PR یا PF؛ طراحی عددی به طور معمول بین ۴۰ و ۷۰). سکه به خصوص برای جمع بدتر میشه. معمولا آینه مانند سطح. انفجار شن و ماسه و اثبات مات در برخی از سری.

وضعیت ضرب (MS) – (نعنا دولت ۶۰ – ۷۰) “رایج نشده” و “وضعیت ضرب” شرایط که چند بار استفاده شوند هستند. MS 70 در نظر گرفته شده یک سکه کامل است. بسیار چند سکه مسئله به طور منظم در نظر گرفته MS-70 با وجود آن که برای جدید، سکه شمش مدرن شایع است یک کلاس از MS-70 داده می شود.

استانداردهای درجه بندی در کشورهای مختلف متفاوت است. استانداردهای اصلی اعمال خارج از ایالات متحده هستند در جدول زیر ارائه شده است. [۱۰] نمره گذاری سکه یک علم دقیق نیست. این ورزش ذهنی است و بستگی به مدرک تحصیلی و تجربه ارزیاب. رهبران صنعت به شدت نگران است که بدون یک سیستم درجه بندی استاندارد، صنعت سکه نادر می تواند مشکلات زیادی رو به رو بود. بنابراین، در تاریخ ۳ فوریه سال ۱۹۸۶ حرفه ای سکه خدمات درجه بندی (PCGS) تشکیل شد و در سال ۱۹۸۷ سکه شناسی گارانتی شرکت. هر دو انجمن دارای هدف همان سکه درجه بندی. سایر سازمان های برجسته درجه بندی هستند خدمات صدور گواهینامه انجمن وابسته به سکه شناسی آمریکا (ANACS) و مستقل سکه درجه. درجه بندی است که معمولا توسط سه وبزرگترین مستقل انجام می شود. finalizer درجه بندی اختصاص نمره نهایی سکه و پس از آن سکه sonically در یک، دارنده پلاستیکی بی اثر حفاظتی شناخته شده به عنوان “موج نو” مهر و موم شده است. [۶] دیگر انجمن به دنبال و در حال حاضر فعال هستند. [۱۱] این ارزیابی های شخص ثالث از وضعیت جسمی یک سکه، با حمایت یک تضمین کند، و یک شبکه ملی از دلالان سکه معتبر فرم بسیار قابل اعتماد برای حفاظت از مصرف کنندگان سکه نادر که پس از آن می تواند در بازار سکه شرکت با اعتماد به نفس بیشتر ارائه شده است.
عامل نادر
اطلاعات بیشتر: درجه بندی سکه § عامل نادر

ارزش سکه بستگی به نادر بودن. چندین مقیاس که برای تعریف از نادر بودن یک سکه خاص توسعه یافته اند وجود دارد. که متداول ترین آنها “مقیاس نادر شلدون” و “مقیاس نادر جهانی” “فلس نادر”. “سیستم نادر”. برگرفته ۲۰۱۰ ژوئن ۳٫
تقلبی
تعادل برای چک کردن وزن سکه های طلا.
همچنین ببینید: نوار طلا جعل §

برای بسیاری از تاریخ، سکه به ارزش در این فلز گرانبها آنها حاوی استوار بود. که شده است، وزن درست و ظرافت (خلوص) – این که آیا یک سکه در واقع توسط حزب ساخته شده بود به عنوان مدعی در مقایسه با آن است که آیا حاوی مقادیر مناسب از فلز بود از اهمیت ثانویه. ظاهر واقعی به سادگی یک میانبر مناسب برای جلوگیری از آزمایش وقت گیر در معاملات روزمره بود.

بر خلاف نقره، طلا چگال تر از تمامی فلزات دیگر است، از این رو که آیا چیزی از طلا بسیار سخت به جعلی ساخته شده است. تعیین ساده از وزن و حجم باید کافی باشد. سکه این است که به اندازه مناسب است، اما طلا نیست، یا فلز پایه بیش از حد، خواهد بود “نور”. همچنین، یک سکه است که حق وزن خواهد شد تا حدودی بزرگتر است. بسیاری از فلزات که تراکم مشابه و یا بالاتر هستند از طلا هستند به طور مشابه و یا گران تر است، و در دوران باستان ناشناخته بودند (به ویژه گروه پلاتین)؛ تنها دو ماده نسبتا ارزان تراکم مشابه به طلا: اورانیوم و تنگستن [۱۲] از این تعداد، اورانیوم ضعیف شده، دولت تنظیم است، اما تنگستن است معمولا بیشتر در دسترس، از این رو بیشتر برای جعل و تقلب مناسب است. [۱۲] آلیاژی طلا با تنگستن برای چند دلیل کار نمی کند اما یک سکه با یک مرکز تنگستن و طلا در اطراف آن می تواند به عنوان تقلبی توسط اندازه گیری چگالی به تنهایی تشخیص داده نمی شود. این روش (تنگستن پیچیده شده در طلا) برخی از استفاده در جعل و تقلب از میله های طلا پیدا کرده است.

عمل های قدیمی برای تست اینکه آیا یک سکه طلا تقلبی بود به نیش پایین بر روی آن. از آنجا که طلای خالص نسبتا نرم است هر فلزات پایه مخلوط با طلا به کاهش ارزش خود را نیز سکه خواهد سخت شدن، و به همین ترتیب آن را سخت تر به گاز است. توضیح دیگر این عمل این است که سکه های طلا تاریخی معمولا با نقره و مس که آنها را سخت تر از طلای خالص و کمتر در معرض لباس آلیاژ شد. تقلبی می تواند از سرب ساخته برای تقریب وزن طلا و پوشش داده شده با یک لایه نازک از طلا واقعی است. گاز گرفتن سکه را به حریف برتری نرمتر علامت یا خراش از طریق روکش آشکار فلز پایه در زیر. [نیازمند منبع]

اکثر تقلبی شمش (از همه نوع) نادر است، و نسبتا آسان برای تشخیص زمانی که مقایسه وزن، رنگ و اندازه آنها را به قطعات معتبر هستند. دلیل این است که هزینه های تولید مثل هر سکه داده دقیقا به راحتی می توانید بیش از ارزش بازار از اصل. [۱۳] [۱۴] [۱۵] [۱۶] نمونه جعلی وابسته به سکه شناسی

به خوبی ساخته شده سکه های طلا تقلبی در گردش خون وجود دارد. به عنوان مثال، امگا تقلبی سنت Gaudens را دو عقاب بدنام برای پیچیدگی آن [۱۷] است و بسیاری از کارشناسان سکه شناسی فریب خورده. این اعتصاب کسب و کار و بالا برجسته است، و با توجه به سایش گسترده ای در قالب، این سکه ها برای سال های بسیاری ساخته نشده بودند.

مثال دیگر آمریکا ۲۰ $ سکه طلا ( “عقاب دو”)، که حروف در اطراف لبه آن مطرح شده است. اگر سکه رایج نشده است، حروف تخت در بالا خواهد بود. اگر کمی گرد، و سکه های رایج نشده است، آن را تقلبی است. دیگر عقاب تقلبی دو که در آن آلیاژ طلا و مس بود به طور کامل مخلوط وجود دارد. این داروهای تقلبی یک ظاهر کمی لکه لکه دارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *