خانه / فرهنگ و هنر / بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر ۲۸ / جشنواره فجر ۱۳۸۸
بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر 28 / جشنواره فجر 1388

بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر ۲۸ / جشنواره فجر ۱۳۸۸

بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر ۲۸ / جشنواره فجر ۱۳۸۸

پورتال وهاران در این مقاله به معرفی بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر می پردازد.

هیئت داوران:

جهانگیر الماسی بازیگر و تهیه‌کننده سینما، پوران درخشنده کارگردان و تهیه‌کننده سینما، پژمان لشکری‌پور معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی و تهیه‌کننده سینما، حسن نجاریان قائم‌مقام بنیاد سینمایی فارابی و مجری طرح و مدیرتولید سینما، بهمن حبشی سرپرست دفتر مجامع و جشنواره‌های معاونت سینمایی وزارت ارشاد و سیدعلیرضا سجادپور رئیس اداره کل ارزشیابی و نظارت بر سینمای حرفه‌ای معاونت سینمایی و تهیه‌کننده سینما.

دبیر:

مهدی مسعود شاهی

مقررات جشنواره :

مقررات بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر:

الف: سینمای ایران

هدف این بخش علاوه بر سنجش ارزشهای هنری و تکنیکی تولیدات یک ساله سینمای ایران، تشویق و تقدیر سینماگرانی است که به ترجمان زیبا و هنرمندانه پیام و آرمانهای عالیه اسلام، فرهنگ و میراث ملی مبادرت کرده، ارزشهای منبعث از انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده باشند به شرح ذیل از ۱۲ لغایت ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

۱: مسابقه آثار سینمایی ایران

فیلم‌های سینمایی که تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در تهران و هم چنین در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده باشد، می توانند متقاضی شرکت در این بخش باشند.

هیئت داوران شامل ۵ تا ۷ نفر از هنرمندان و صاحب نظران، جوایز زیر را اهداء می‌کنند.

ـ سیمرغ زرین جایزه ویژه سینمای ایران به بهترین فیلم با نگاه ملی (ایرانی ـ اسلامی)

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه اقتباسی

ـ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن

ـ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری

ـ سیمرغ بلورین بهترین تدوین

ـ سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن

ـ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن

ـ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

ـ سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم

ـ سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس

ـ سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه

ـ سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی

۲: مرور سینمای ایران (خارج از مسابقه)

فیلم های این بخش شامل آثاری می شوند که:

– به لحاظ محدودیت های مربوط به تعداد فیلم های بخش مسابقه موفق به حضور در بخش رقابتی نشده اند.

– به دلیل عضویت یکی از سازندگان فیلم در هیئت داوری، امکان نمایش در بخش مسابقه را نداشته باشند.

– سازنده فیلم خواستار نمایش اثرش در این بخش شده باشد.

دبیرخانه جشنواره می تواند از بهترین فیلم و بهترین کارگردانی این بخش تقدیر کند.

۳: نگاه نو (مسابقه فیلم های اول و دوم)

هیئت داوران این بخش شامل ۳ تا ۵ نفر، آثار اول و دوم فیلمسازان را جداگانه داوری کرده جوایز زیر را اهدا می کنند.

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

۴: ویدئو- سینما (مسابقه آثار ویدیویی)

کلیه آثار ویدئویی بلند و کوتاه می توانند با شرایط ذیل متقاضی شرکت در این بخش باشند.

۱- آثار ویدئویی بلندی که طی ۲ سال گذشته نمایش عمومی نداشته یا در دوره های قبلی جشنواره فجر و یا از تلویزیون پخش نشده باشند.

۲- آثار ویدئویی کوتاهی که در بخشهای رقابتی جشنواره های معتبر داخلی و خارجی شرکت کرده اند می توانند در این بخش به رقابت بپردازند منوط به آنکه مدت زمان آنها بین ۳ تا ۱۵ دقیقه باشند.

۳- تمامی آثار بلند و کوتاه باید به صورت نسخه ویدئویی DVCAM ارائه شوند.

هیئت داوران این بخش شامل ۳ تا ۵ نفر، آثار ویدیویی کوتاه و بلند ایرانی را مورد ارزیابی قرار داده جوایز ذیل را اهداء می کنند.

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اثر کوتاه ویدئویی

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی اثر ویدئویی بلند

۵: چشم واقعیت (مسابقه آثار مستند)

آثار مستند نیمه بلند و کوتاه که در بخش های رقابتی جشنواره های معتبر داخلی و خارجی شرکت کرده باشند می توانند متقاضی حضور در این بخش باشند منوط به اینکه طی ۲ سال گذشته و در دوره های قبلی جشنواره فجر به نمایش در نیامده باشند. مدت آثار مستند بلند بالاتر از شصت دقیقه، آثار مستند نیمه بلند سی تا شصت دقیقه، آثار مستند کوتاه تا سی دقیقه می باشد. آثار مستند بلند از این قاعده مستثنی هستند.

هیئت داوران این بخش شامل ۳ تا ۵ نفر جوایز زیر را اهداء می کنند:

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم مستند نیمه بلند و کوتاه

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی مستند بلند

۶: نقش خیال (مسابقه آثار پویانمایی ایران)

هیئت داوران این بخش شامل ۳ نفر، آثار پویانمایی کوتاه، نیمه بلند و بلند را مورد ارزیابی قرار داده، جوایز ذیل را اهدا می کنند.

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی پویانمایی کوتاه و نیمه بلند

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی پویانمایی بلند

۷: فیلم برگزیده تماشاگران

دبیرخانه جشنواره از طریق مراجعه به آراء تماشاگران، به محبوب ترین فیلم ایرانی مسابقه آثار بلند سینمایی “سیمرغ بلورین ” اهداء خواهد کرد.

۸: (جوایز جنبی ) تجلی اراده ملی

سازمان ها، نهادها، موسسات دولتی و خصوصی می توانند با رعایت ضوابطی که از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام می گردد، بهترین اثر مسابقه سینمای ایران را انتخاب و جایزه خود را اهدا نمایند.

ب: سینمای جهان

هدف از برپایی این بخش، نمایش منتخبی از آثار سینمای جهان است که علاوه بر تعامل فرهنگی، امکان ارزیابی بهتر موقعیت سینمای ایران را در مقایسه با دیگر کشورها فراهم می آورد.

۱: جام جهان نما ( مسابقه سینمای بین الملل)

این بخش با هدف شناخت و ارزیابی آن گونه از توانایی ها و ظرفیت های انسانی که موقعیت یگانه او را در جهان متمایز می سازد، از ۸ تا ۱۲ بهمن ماه برگزار می شود.

دبیرخانه جشنواره ، فیلم های بلند و کوتاهی ( با زمان نمایش ۳ تا ۱۵ دقیقه ) را می پذیرد که شرایط زیر را دارا باشد:

– سال تولید آنها از ۲۰۰۷ میلادی به بعد باشد.

– در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده و پیش از فوریه ۲۰۱۰ در تهران نمایش داده نشده باشند.

– به زبان اصلی و دارای زیرنویس انگلیسی باشند.

از هر کشور حداکثر دو فیلم بلند، سه فیلم کوتاه و از ایران سه فیلم بلند و چهار فیلم کوتاه، قابلیت شرکت در این بخش را دارند.

هیئت داوران شامل ۵ تا ۷ نفر از هنرمندان و صاحب نظران سینمای ایران و جهان، فیلم های این بخش را ارزیابی و جوایز زیر را اهداء می کنند:

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم بلند

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

ـ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر

ـ سیمرغ بلورین بهترین دستاورد هنری یا فنی

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه

ـ سیمرغ بلورین بهترین اثر پویانمایی

هیئت داوران حداکثر ۴۸ ساعت قبل از مراسم پایانی، نامزدهای دریافت جوایز را معرفی خواهند کرد.

نمایندگانی از سوی دبیرخانه جشنواره (بدون حق رأی) می توانند در جلسات داوران شرکت کنند.

۲: در جستجوی حقیقت و عدالت

این بخش به منظور تأکید بر نقش رسانه سینما در بسط نگرش حقیقت جویانه و عدالت خواهی به عنوان مفاهیم و آرمان های مشترک انسانی و الهی در همه اعصار و قرون برگزار می شود.

دبیرخانه جشنواره در این بخش فیلم هایی را می پذیرد که دارای شرایط زیر باشند:

– سال تولید آنها از ۲۰۰۷ به بعد باشد.

– در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده و پیش از فوریه ۲۰۱۰ در تهران نمایش داده نشده باشند.

– به زبان اصلی و دارای زیرنویس انگلیسی باشند.

هیئت داوران شامل ۵ نفر از هنرمندان و صاحب نظران سینمای ایران و جهان، فیلم های این بخش را ارزیابی و جوایز زیر را اهدا می کنند.

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

۳: جلوه‌گاه شرق (مسابقه سینمای آسیا)

این بخش به منظور شناخت و ارتقای جایگاه آسیا در سطح تولیدات سینمای این قاره برگزار می شود.

جشنواره در این بخش فیلم هایی را می پذیرد که شرایط زیر را دارا باشند:

– سال تولید آنها از ۲۰۰۷ به بعد باشد.

– در دوره های گذشته جشنواره به نمایش در نیامده و پیش از فوریه ۲۰۱۰ در تهران نمایش داده نشده باشند.

– به زبان اصلی و دارای زیرنویس انگلیسی باشند.

از هر کشور حداکثر دو فیلم بلند و از ایران سه فیلم بلند، قابلیت شرکت در این بخش را دارند.

هیئت داوران شامل ۵ نفر از هنرمندان و صاحب نظران سینمای ایران و جهان، فیلم های این بخش را ارزیابی و جوایز زیر را اهدا می کنند.

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلم

ـ سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

ـ سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

۴: ققنوس زرین همگرایی در آسیا (جایزه مشترک با مجمع مجالس آسیایی) به انضمام ۷۵ میلیون ریال معادل ۵۰۰۰ یورو

۵: نشان راه فیروزه به بهترین فیلم از کشورهای عضو اکو (جایزه مشترک با سازمان فرهنگی اکو) به انضمام ۷۵ میلیون ریال معادل ۵۰۰۰ یورو

هیئت داوران، شامل ۳ تا ۵ نفر از هنرمندان و صاحب نظران سینمای ایران و جهان، جوایز فوق را اهدا می کنند.

۶: بیرق طلایی (جایزه ویژه مصطفی عقاد ) به انضمام ۱۱۵ میلیون ریال معادل ۸۰۰۰ یورو

دبیرخانه جشنواره از میان فیلم های حاضر در سه بخش رقابتی بین الملل، جایزه ویژه ای را با عنوان فوق به بهترین فیلم با مضمون ایمان و امید که تصویر گر عظمت اسلام و مسلمانان باشد اهدا می کند.

۷: راه انبیاء ( جایزه ویژه بین الادیان)

هیئت داوران این بخش شامل ۱داور ایرانی و ۲ داور خارجی پس از بررسی فیلم های مسابقه سینمای ایران، جایزه ویژه ای را به بهترین فیلم با مضمون گفتگوی بین ادیان و تعالیم مشترک انبیای الهی به کارگردان آن اهدا می کنند.

۸: خارج از مسابقه

فیلم های این بخش شامل آثاری می شوند که:

– به لحاظ مغایرت سال تولید یا محدودیت های مربوط به تعداد فیلم های بخش مسابقه موفق به حضور در بخش های رقابتی نشده اند.

– به دلیل عضویت یکی از سازندگان فیلم در هیئت داوری، امکان نمایش در بخش مسابقه را نداشته باشند.

– سازنده فیلم خواستار نمایش اثرش در این بخش شده باشد.

۹: جشنواره جشنواره‌ها

فیلم های برگزیده‌ای که در جشنواره های مختلف جهانی به نمایش درآمده اند، در این بخش انتخاب خواهند شد.

۱۰: نمایش های ویژه

– فیلم هایی که به مناسبت رویدادهای خاصی در سینما، برگزیده می شوند.

– فیلم های کوتاه و بلند، اعم از داستانی یا مستند که به شناخت سینمای یک منطقه و روند تحولات فرهنگی و فنی آن می پردازد، در این بخش نمایش داده می شوند.

۱۱: فیلم برگزیده تماشاگران

جشنواره، از طریق مراجعه به آرای تماشاگران از میان فیلم های بخش مسابقه، به محبوب ترین فیلم خارجی “سیمرغ بلورین ” اهداء خواهد کرد.

به منظور اعتلای هنر ـ صنعت سینمای ایران، مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی فیلم ها در ۴ بخش عکس، پوستر، گرافیک محیطی، آنونس و تیزر مورد قضاوت یک هیئت داوری ۵ نفره قرار خواهند گرفت و به برترین آثار جوایزی اهداء می‌گردد.

آثار ارائه شده به این بخش مربوط به فیلم هایی خواهد بود که در فاصله زمانی بیست و هفتمین تا بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر به نمایش عمومی در آمده اند.

ج:مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینمای ایران

۱: مسابقه عکس فیلم

نحوه ارائه آثار:

– آنالوگ: آثاری که به صورت آنالوگ تهیه شده‌اند ملزم به اسکن تصاویر در فرمت TIF و حداقل ۳۰۰ DPI در اندازه ۴۵×۳۰ سانتی‌متر و ارائه نسخه چاپی مرغوب در قطع ۳۰×۲۰ سانتی‌متر از هر تصویر می‌باشند.

– دیجیتال: آثاری که به صورت دیجیتال تهیه شده‌اند لازم است با کیفیت ۶ مگاپیکسل و با حداقل۳۰۰ DPI در فرمت JPG یا TIF همراه با نسخه چاپی مرغوب در قطع ۳۰×۲۰ سانتی‌متر از هر اثر ارسال گردند.

– عکاسان ملزم به ارائه مجموعاً شش قطعه عکس شامل چهار قطعه عکس صحنه و دو قطعه عکس پشت صحنه از هر فیلم می‌باشند.

۲: مسابقه پوستر فیلم

نحوه ارائه آثار:

– اندازه پوستر باید حداقل ۴۵×۶۰ و حداکثر ۷۰×۱۰۰ سانتی‌متر باشد.

– ارایه دو نسخه چاپ افست از پوستر هر فیلم الزامی است.

– ارایه فایل پوستر در فرمت TIF با کیفیت ۳۰۰DPI در قطع ۷۰×۱۰۰ سانتی‌متر به همراه پرینت A3 نیز الزامی است.

۳: مسابقه گرافیک محیطی فیلم

نحوه ارائه آثار:

– ارایه فایل بردهای تبلیغاتی و سردر سینما در فرمت TIF و با کیفیت ۳۰۰DPI همراه با پرینت A3 الزامی است.

– حداکثر طول ‌اثر در فایل ارائه شده یکصد سانتی‌متر می باشد.

۴: مسابقه آنونس و تیزر فیلم

نحوه ارائه آثار:

– آنونس ها باید در قطع ۳۵ میلیمتری همراه با نسخه ویدئویی (DVCAM) ارائه شوند.

– تیزرها باید به صورت نسخه ویدیویی (DVCAM) ارائه شوند.

– زمان آنونس و تیزر آزاد می‌باشد.

مقررات عمومی:

کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند هر تعداد فیلمی را که مایل باشند به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.
نهادها، سازمان های دولتی و تهیه کنندگان بخش خصوصی که مایلند فیلم های خود را در قسمت های مختلف جشنواره شرکت دهند، ضروریست نکات زیر را رعایت نمایند:

الف ـ فرم در خواست شرکت در جشنواره را تکمیل کرده همراه نسخه اولیه فیلم به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند. این امر به منزله قبول کامل مقررات و سایر ضوابط تولید و نمایش فیلم در ایران است.

ب ـ آخرین زمان تحویل نسخه اصلی فیلم های پذیرفته شده، سی آذر ۱۳۸۸ می باشد. آثار ویدئویی، کوتاه، مستند و پویانمایی تا ۳۰ آبان فرصت دارند تا نسخه نهایی را به دبیرخانه تحویل دهند.

تعیین تاریخ و ساعت نمایش فیلم ها به عهده دبیرخانه ی جشنواره است.
پس از تحویل کپی فیلم به دبیرخانه جشنواره، امکان خارج کردن آن از برنامه وجود ندارد.
هیچ جایزه ای در بخش های رقابتی جشنواره به طور هم ارزش میان دو یا چند اثر تقسیم نمی شود.
همه فیلم هایی که در بخش های رقابتی جشنواره به نمایش در می آیند، گواهی شرکت دریافت خواهند کرد.
نمایندگانی از دبیرخانه جشنواره می توانند بدون حق رأی در جلسات هیئت های مختلف انتخاب و داوری شرکت کنند.
تفسیر، رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهائی درباره موضوعات پیش بینی نشده به عهده شورای عالی سیاست گذاری جشنواره است.
سیمرغ بلورین بهترین صدای فیلم بر اساس تشخیص هیئت داوران می تواند به بهترین صدابرداری یا صداگذاری و یا هر دو تعلق بگیرد.

۱۰ . اعضای هیئت های انتخاب و داوری از سوی شورای عالی سیاست گذاری جشنواره تعیین و منصوب می‌شوند.

هیئت های مختلف داوری می‌توانند جایزه ویژه یا دیپلم افتخار پیشنهاد نمایند.
تمامی سیمرغ های بلورین جشنواره دارای جایزه مکمل نقدی هستند.

شرکتهای برگزیده در جشنواره بین المللی فیلم فجر ـ دوره بیست و هشتم(۱۳۸۸)

بشرا فیلم

سیمرغ بلورین نقش اول مرد برای فیلم هفت دقیقه تا پاییز (۱۳۸۸ )

بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر / جشنواره فیلم فجر 28 / جشنواره فجر 1388

اسامی فیلم ها:

۱- “آل” به کارگردانی “بهرام بهرامیان” و تهیه کنندگی “علی معلم”

۲- “آناهیتا” به کارگردانی “عزیز الله حمید نژاد” و به تهیه کنندگی “عزیز الله حمید نژاد”- “مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی”

۳- “به رنگ ارغوان” به کارگردانی “ابراهیم حاتمی کیا” و تهیه کنندگی “سیدجمال ساداتیان” (بشرا فیلم )

۴- “بیداری رویاها” به کارگردانی “محمدعلی باشه آهنگر” و تهیه کنندگی “علی آشتیانی پور” – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۵- “پرسه در مه” به کارگردانی “بهرام توکلی” به تهیه کنندگی “جواد نوروزبیگی” – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۶- “پرواز مرغابی ها” به کارگردانی “علی شاه حاتمی” به تهیه کنندگی “علی شاه حاتمی”

۷-” پسر آدم دختر حوا” به کارگردانی رامبد جوان و تهیه کنندگی سعید حاجی میری

۸- “ترانه کوچک من” به کارگردانی “مسعود کرامتی” و تهیه کنندگی “سعید شاهسواری”

۹- “تسویه حساب” به کارگردانی “تهمینه میلانی” و تهیه کنندگی “محمد نیک بین”

۱۰- “چهل سالگی” به کارگردانی و تهیه کنندگی “علیرضا رئیسیان”

۱۱- “خواب های دنباله دار” به کارگردانی “پوران درخشنده” و تهیه کنندگی پوران درخشنده

۱۲- “سنگ اول” به کارگردانی “ابراهیم فروزش” و تهیه کنندگی سیما فیلم

۱۳- “شب واقعه” به کارگردانی “شهرام اسدی” و تهیه کنندگی ” سیداحمد میرعلایی”

۱۴- “شکارچی شنبه” به کارگردانی “پرویز شیخ طادی” و تهیه کنندگی “مجید اسماعیلی”

۱۵- “شکلات داغ” به کارگردانی و تهیه کنندگی “حامد کلاهداری”

۱۶- “صبح روز هفتم” به کارگردانی “سید مسعود اطیابی” و تهیه کنندگی “صدرا عبداللهی” – شبکه جهانی سحر

۱۷- “طبقه سوم” به کارگردانی “بیژن میرباقری” و تهیه کنندگی “علیرضا قاسم خان”

۱۸- “طلا و مس” به کارگردانی “همایون اسعدیان” و تهیه کنندگی “منوچهر محمدی”

۱۹- “طهران تهران” به کارگردانی “داریوش مهرجویی – مهدی کرم پور” و تهیه کنندگی “محمدعلی حسین نژاد”

۲۰- “عصر روز دهم” به کارگردانی “مجتبی راعی” و تهیه کنندگی “منوچهر محمدی”

۲۱- “کیفر” به کارگردانی “حسن فتحی” به تهیه کنندگی “سعید سعدی”

۲۲- “کیمیا و خاک” به کارگردانی “عباس رافعی” و تهیه کنندگی “عباس رافعی”

۲۳- “ملک سلیمان” به کارگردانی “شهریار بحرانی” و تهیه کنندگی “مجتبی فرآورده”

۲۴- “نفوذی” به کارگردانی “احمد کاوری و مهدی فیوضی” و تهیه کنندگی “جمال شورجه” – “حسن علیمردانی”

۲۵- “هفت دقیقه تا پاییز” به کارگردانی “علیرضا امینی” و تهیه کنندگی “سیدجمال ساداتیان”

۲۶- “یک گزارش واقعی” به کارگردانی “داریوش فرهنگ” و تهیه کنندگی “منوچهر شاهسواری”

اسامی ۲۳ فیلم بخش مسابقه فیلم های اول و دوم بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

۱- “آل” به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه کنندگی علی معلم

۲- “برخورد خیلی نزدیک” به کارگردانی اسماعیل میهن دوست و تهیه کنندگی محمد خزایی با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۳- “پرسه در مه” به کارگردانی بهرام توکلی به تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۴- “پسر آدم دختر حوا” به کارگردانی رامبد جوان و تهیه کنندگی سعید حاجی میری

۵- “چراغ قرمز” به کارگردانی علی غفاری و تهیه کنندگی سعید شرفی کیا – علی غفاری

۶- “خاطره” به کارگردانی نادر طریقت و تهیه کنندگی حبیب اسماعیلی

۷- “خانواده ارنست” به کارگردانی محسن دامادی و تهیه کنندگی سید محسن طباطبایی پور- مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۸- “دموکراسی تو روز روشن” به کارگردانی علی عطشانی و تهیه کنندگی حجت الاسلام محمدعلی زم

۹- “دیگری” به کارگردانی مهدی رحمانی و تهیه کنندگی محمدعلی نجفی – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۱۰- “راز دشت تارزان” به کارگردانی هاتف علیمردانی و محمد لطفعلی و تهیه کنندگی داریوش بابائیان

۱۱- “سفر سرخ” به کارگردانی حمیدفرخ نژاد و تهیه کنندگی مجید مولایی

۱۲- “سفر مرگ” به کارگردانی حسن آقا کریمی و تهیه کنندگی حسن آقا کریمی- مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی – وحید احمدیه

۱۳- “شکلات داغ” به کارگردانی و تهیه کنندگی حامد کلاهداری

۱۴- “فصل باران های موسمی” به کارگردانی مجید برزگر و تهیه کنندگی منوچهر شاهسواری

۱۵- “کارناوال مرگ” به کارگردانی و تهیه کنندگی حبیب الله کاسه ساز

۱۶- “گنج روان” به کارگردانی امین اصلانی و تهیه کنندگی محمدرضا اصلانی – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۱۷- “لطفا مزاحم نشوید” به کارگردانی محسن عبدالوهاب و تهیه کنندگی محمد احمدی – مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۱۸- “مرا ببخش مادر” به کارگردانی مهدی نادری نجف آبادی و تهیه کنندگی ساسان سالور- مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۱۹- “مقلد شیطان” به کارگردانی و تهیه کنندگی افشین صادقی

۲۰- “نخودی” به کارگردانی جلال فاطمی و تهیه کنندگی فرشته طائرپور

۲۱- “نزدیک تر از آشنا” به کارگردانی رضا سرکانیان به تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (تولید مشترک ایران ، فرانسه و آلمان)

۲۲- “نفوذی” به کارگردانی احمد کاوری – مهدی فیوضی و تهیه کنندگی جمال شورجه – حسن علیمردانی

۲۳- “وقت بودن” به کارگردانی جلیل سامان و تهیه کنندگی شبکه ۴ سیما (همایون عطاردی)

اسامی ۱۰ فیلم ایرانی خارج از مسابقه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر

۱- “آدمکش” به کارگردانی رضا کریمی و تهیه کنندگی محمدپوستی

۲- “بیگانگان” به کارگردانی عباس رافعی و به تهیه کنندگی منصور سهراب پور

۳- “زخم شانه حوا” به کارگردانی حسین قناعت و تهیه کنندگی حسن کلامی – حوزه هنری

۴- “صد سال به این سال ها” به کارگردانی سامان مقدم و تهیه کنندگی مرتضی شایسته

۵- “فاصله” به کارگردانی کامران قدکچیان به تهیه کنندگی حبیب الهیاری

۶- “محفل اکس” به کارگردانی و تهیه کنندگی حبیب کاوش

۷- “معبد جان” به کارگردانی و تهیه کنندگی محمد درمنش

۸- “ناسپاس” به کارگردانی حسن هدایت و تهیه کنندگی سید محسن جاهد

۹- “همبازی” به کارگردانی غلامرضا رمضانی و تهیه کنندگی مهدی کریمی

۱۰- “یوسف پیامبر” به کارگردانی فرج الله سلحشور و تهیه کنندگی فرج الله سلحشور- سیما فیلم

جوایز:

سیمرغ بلورین بهترین فیلم

فیلم به رنگ ارغوان به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی

ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم به رنگ ارغوان

دیپلم افتخار به علیرضا امینی، همایون اسعدیان و علیرضا رئیسیان

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه

بهترین فیلمنامه اقتباسی: مصطفی رستگاری برای فیلم چهل سالگی

بهترین فیلمنامه: همایون شهنواز و شهرام اسدی برای فیلم شب واقعه

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد

محسن طنابنده برای بازی در دو فیلم سنگ اول و هفت دقیقه تا پاییز

دیپلم افتخار به هدایت هاشمی برای فیلم لطفا مزاحم نشوید

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن

نگار جواهریان برای فیلم طلا و مس

دیپلم افتخار به مریلا زارعی برای فیلم کیفر

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

مهدی فقیه برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن

شیرین یزدان‌بخش برای فیلم لطفا مزاحم نشوید

سیمرغ بلورین بهترین تدوین

حسین غضنفری برای فیلم شب واقعه

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری

حسن کریمی برای فیلم به رنگ ارغوان

سیمرغ مردمی

فیلم به رنگ ارغوان

سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی

سعید ملکان برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی: محسن روزبهانی برای فیلم شب واقعه

بهترین جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: هدیش بیگدلی شاملو برای فیلم هفت دقیقه تا پاییز – لئولو برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس و صحنه

عباس بلوندی برای فیلم شب واقعه

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری

وحید مقدسی برای فیلم بیداری رویاها

لئو لو برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری

سیدعلیرضا علویان برای فیلم آناهیتا

کی سونگ چانگ برای فیلم ملک سلیمان

سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن

بهزاد عبدی برای فیلم آل

چان کونگ وین برای فیلم ملک سلیمان

نگاه ملی

سیمرغ زرین بهترین فیلم از نگاه ملی

فیلم عصر روز دهم به تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی

پلاک زرین به فیلم ملک سلیمان به کارگردانی شهریار بحرانی

پویانمایی

سیمرغ بلورین بخش مسابقه

انیمیشن شهر خاموش ساخته امیر مهران

دیپلم افتخار به انیمیشن نوازنده ساخته کیانوش عابدی

چشم واقعیت

سیمرغ بلورین بهترین مستند

بهترین مستند بلند: به فیما امامی و رضا دریانوش کارگردانان فیلم جای خالی آقا یا خانم «ب»

بهترین مستند کوتاه و نیمه بلند: به رضا فرهمند کارگردان فیلم اتاق صعود

دیپلم افتخار به فتح‌الله امیری کارگردان فیلم زندگی در کسوف

دیپلم افتخار به سیدحامد نوبری کارگردان فیلم فقط کمی نور

آثار ویدئویی

آثار ویدئویی بلند:

دیپلم افتخار به احسان عبدی‌پور کارگردان فیلم افسانه ۹۸

دیپلم افتخار به امین فرج‌پور نویسنده فیلمنامه دویدن در میان ابرها

آثار ویدئویی کوتاه

سیمرغ بلورین به فرشید اخلاقی‌پور کارگردان فیلم تالار عروسی بوف کور

دیپلم افتخار به طوفان نهان‌قدرتی کارگردان فیلم ترانه‌ای برای لوبا

فیلم‌های اول و دوم

سیمرغ بلورین: به بهرام توکلی کارگردان فیلم پرسه در مه

سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول و دوم: به فیلم نفوذی به تهیه‌کنندگی جمال شورجه و حسن علیمردانی

دیپلم افتخار بهترین نویسنده: به جلیل سامان برای فیلم زندگی – احمد کاوری و داود امیریان برای فیلم نفوذی

دیپلم افتخار بهترین فیلمبرداری: به تورج اصلانی برای فیلم‌های زمزمه با باد و بدرود بغداد

دیپلم افتخار بازیگر نقش اول: به رضا خدادبیگی برای فیلم زندگی

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: به احمد کاوری و مهدی فیوضی برای فیلم نفوذی

جایزه ویژه هیات داوران به فیلم زندگی به تهیه‌کنندگی همایون رضاعطاردی

گردآوری: پورتال وهاران  www.vaharan.ir

(Visited 1 times, 1 visits today)
همچنین بخوانید:  امیرحسین مدرس مجری سین مثل سریال شد

درباره ی admin

همچنین ببینید

مجید افشاری 96,بیوگرافی مجید افشاری,مجید افشاری ویکی پدیا,مجید افشاری خنداننده شو 96,بیوگرافی مجید افشاری خنداننده شو 96,مجید افشاری در فینال خنداننده شو 96

بیوگرافی مجید افشاری خنداننده شو + عکس

بیوگرافی مجید افشاری خنداننده شو + عکس وهاران در این مقاله زندیگنامه مجید افشاری شرکت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *